DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
BÜLENT ÖZYAZICI
BÜLENT ÖZYAZICI
Giriş Tarihi : 23-01-2023 13:35

3D Gençlik Festivali

Eskişehir belediyelerinin rutin belediyecilik çalışmalarının yanı sıra kültür, sanat, gençlik, gibi alanlarda ne kadar başarılı çalışmalar yaptığı bilinir. Başta merkez belediyeleri olmak üzere özellikle CHP’li belediyelerin yaptığı bu çalışmalar nedeniyle Eskişehir bir kültür-sanat şehri kimliğine de kavuştu.

Geçen yıl Mayıs ayında Eskişehir Avrupa Birliği Derneği ve Kazım Kurt yönetimindeki Odunpazarı Belediyesi, Kanlıkavak Parkı’nda Odunpazarı Dinleme, Diyalog, Dayanışma (3D) Gençlik Festivali düzenlemişti. Finlandiya, İsveç, Norveç, Estonya, Litvanya, Danimarka, Belçika, Letonya ve İzlanda gibi Avrupa Birliği ülkelerinin ardından Türkiye’de ilk defa Eskişehir Odunpazarı’nda düzenlenen ‘Odunpazarı 3D Gençlik Festivali’, 3 gün sürmüştü.


***


Türkiye’de ve Eskişehir’de ilk kez düzenlenen Odunpazarı Dinleme, Diyalog, Dayanışma (3D) Gençlik Festivali, önce Uluslararası Demokrasi Festivalleri Derneği üyesi olarak uluslararası bir festival niteliği kazandı. Geçtiğimiz günlerde de Odunpazarı 3D Gençlik Festivali Uluslararası Demokrasi Festivalleri Haritasındaki yerini aldı. 

Bir Cumhuriyet ve demokrasi kenti olan Eskişehir için gerçekten de önemli bir durumdur.

Bu konuda Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Eskişehir ve Türkiye’yi uluslararası bir platforma taşımanın gururunu yaşadıklarını vurguladı. Başkan Kurt, “Sosyal demokrat bir belediye olarak demokrasi, diyalog, dayanışma bizim önem verdiğimiz kavramlar. Şehrimizin ve ülkemizin demokrasiye verdiği değerin ilk kez birim aracılığımız ile uluslararası bir platformda

yer alması büyük bir mutluluk ve gurur. Bu gurur sadece bizim değil, festivalimize katılan tüm hemşehrilerimizin. Ben Odunpazarı 3 D Gençlik Festivali’ni birlikte düzenlediğimiz Eskişehir Avrupa Birliği Derneği’ne ve festivalimize katılan tüm siyasal partilere, demokratik kitle örgütlerine, kent konseylerine, mahalle meclislerine ve hemşehrilerimize teşekkür ediyorum” dedi.


***


Uluslararası Demokrasi Festivalleri Derneği üyeliği ve Demokrasi Festivalleri Haritasında yer alması, Eskişehir’in kültür, sanat ve bilim alanındaki ulusal ve uluslararası görünürlüğünü ve bilinirliğini demokrasi ve yönetişim alanlarına da taşıyacak şüphesiz.

Bu sözleri de Eskişehir Avrupa Birliği Derneği Başkanı Doç. Dr. Erhan Akdemir, söylüyor.

Bu festival ve bu haritada yer almak Eskişehir için gelecekte önemli başarılara imza atacak demektir.

NELER SÖYLENDİ?
@
BÜLENT ÖZYAZICI

BÜLENT ÖZYAZICI

DİĞER YAZILARI Ünlüce’nin projeleri Siyasette haraketli hafta sonu Başıboş köpekler Partilerde heyecan dolu bekleyiş Sıkıntı yerini korkuya bıraktı Çibörek festivali Öğretmenler çözüm istiyor Siyaset hareketlendi Bu sevgi hiç bitmeyecek Anadolu basını Sivas’ta buluştu 25 Kasımlar ve kadın cinayetleri Seçimin ayak sesleri İnadına Cumhuriyet Yuh artık! Kadın Gazetecilerimiz Gazetecilerin mücadelesi AKP’de adaylık İYİ Parti iyi gidiyor Sadık Şide Mustafa Kemal’in Sofya Yılları Gastronomi şehri olabiliriz Doğalgaz Sen başla bitiren bulunur TGF’nin toplantısı uluslararası oldu Köyde çocuk sanat şenliği Başabaş Uygulamada sıkıntı var Enflasyondan çektiğimiz Erken seçimin ayak sesleri mi? Çocuklar Muhalefetteyken bunları yapıyorsa Basın Bayramı’ndan Dayanışma Günü’ne Kadın cinayetleri ne zaman bitecek? Hükümet ve mutfak Tarlalarda hasat başladı Eczacılar tedirgin En çok çalışan en az alan Teşekkürüm var Açlık ve yoksulluk Yürekleri dağladı Kamyon arkası yazılar değişti Büyükerşen’in adaylığı GERİ DÖNÜŞÜM KIYMETLİDİR ŞİVELERLE UYARILAR HER YERE EŞİT HİZMET MUCİZELER VE GERÇEKLER DEVLET SAYILARI SAKLAR MI? ASKIDA EKMEK KADİR ŞEKER ANLAMLI BAĞIŞ PTT BİNASINDA İHMAL Mİ VAR? TOPLUMSAL SORUN! ÖĞRETMENLER HUZURLU OLMALI ÇÖP SAATLERİNE LÜTFEN UYALIM EĞİTİM-ÖĞRETİME ERİŞEMEYENLER TARİHİ DEĞERLERİMİZ ŞİDDETİN İHTİMALİ BİLE OLMAMALI HAYDAR ÇORUM “YÖNETEMİYORSUNUZ ÖLÜYORUZ TÜKENİYORUZ”
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
 • Süper LigOP
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
BURÇ YORUMLARI
 • KOÇ
  Koç Burcu
 • BOĞA
  Boğa Burcu
 • İKİZLER
  İkizler Burcu
 • YENGEÇ
  Yengeç Burcu
 • ASLAN
  Aslan Burcu
 • BAŞAK
  Başak Burcu
 • TERAZİ
  Terazi Burcu
 • AKREP
  Akrep Burcu
 • YAY
  Yay Burcu
 • OĞLAK
  Oğlak Burcu
 • KOVA
  Kova Burcu
 • BALIK
  Balık Burcu
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA