KİMDİR
Giriş Tarihi : 23-05-2023 13:04

Türkiye İşçi Partisi Milletvekili Erkan Baş Biyografisi

Türkiye 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanlığı seçimleri sonuçlandı. Vatandaşlar ikinci kez sandığa gitmeye hazırlanırken, milletvekili adayları ise belli oldu. Türkiye İşçi Partisi İstanbul Milletvekili Erkan Baş’ın kim olduğu herkes tarafından merak ediliyor. İşte Milletvekili Erkan Baş’a dair her şey…

Türkiye İşçi Partisi Milletvekili Erkan Baş Biyografisi

Türkiye 14.05.2023 tarihinde sandık başında toplandı. Vatandaşların %49.5'i Recep Tayyip Erdoğan, %44.9 Kemal Kılıçdaroğlu'nu %5.2'si de Sinan Oğan'ı tercih etti.

Türkiye İşçi Partisi İstanbul'da 3 Milletvekili çıkarmayı başardı.

Milletvekili olmaya hak kazanan Erkan Baş'ın biyografisi vatandaşlar tarafından merak edildi.

Peki Erkan Baş kimdir? Erkan Baş nereli? Erkan Baş kaç yaşında? Erkan Baş mesleği ne? Erkan Baş milletvekili oldu mu? İşte merak edilenler...

Erkan Baş (14 Temmuz 1979; Berlin, Almanya), Türk siyasetçi ve bilim tarihçisi. Türkiye İşçi Partisi genel başkanı ve İstanbul milletvekilidir. 2009 yılı başında Türkiye Komünist Partisi genel başkanlığı yaptı, 2014'te Halkın Türkiye Komünist Partisi genel sekreterliği yaptı ve 2017'de Türkiye İşçi Partisini kurdu. 2018 Türkiye genel seçimlerinde partisinin seçim ittifakı doğrultusunda Halkların Demokratik Partisi sıralarından milletvekili seçildi, daha sonra HDP'den istifa ederek yeniden Türkiye İşçi Partisine geçti.

İleri Haber adlı bir internet haber sitesi ile bazı teorik yayın organlarında belirli aralıklarla yazılar yazan Baş'ın Yaşamak İçin Sosyalizm adında bir kitabı bulunmaktadır.

Zehra KüçükZehra Küçük

Zehra Küçük(Web)