GÜNCEL
Giriş Tarihi : 13-05-2022 17:18

HASAT DESTEĞİNDE BAŞVURULAR TAMAMLANDI

HASAT DESTEĞİNDE BAŞVURULAR TAMAMLANDI

Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in talimatlarıyla Kırsal Kalkınma Projeleri ile Türkiye’ye yeni örnekler veren Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, üretemez hale gelen küçük ölçekli çiftçilerin 50 dekarlık arazisini hasat edecek.

ÇKS belgeli, 100 dekar altında tarlası olan çiftçileri kapsayan ve kontenjanı sınırlı olan projede, kayıt süresi sona ererek başvurular tamamlandı.

552 çiftçinin hasat desteği için başvurduğu projede, başvuranların değerlendirilmesini Değerlendirme Kurulu yapacak. Ön değerlendirmenin ardından, destek almaya hak kazanan çiftçiler projeden faydalanacak.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı yetkilileri, “Çiftçilerimizi desteklemek ve girdi maliyetlerinde yaşadıkları sıkıntıları azaltmak amacıyla Küçük Çiftçiyi Destekleme Projesi’ni başlattık. 100 dekarın altında tarlası olan çiftçimizin 50 dekara kadar olan hububatının hasat işlemlerini biz üstleniyoruz. Destekleme projemiz sınırlı kontenjana sahipti.  Şartları taşıyan çiftçilerimiz, ilçelerde ilçe ESKİ abone merkezleri, Tepebaşı ve Odunpazarı kırsal mahallerinde yaşayan çiftçilerimiz için ise Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’na başvurularını yaptı. 552 başvuru geldi ve ön değerlendirme için çalışmalar devam ediyor. Değerlendirme sonucunda hak kazanan üreticilerimiz proje desteğinden faydalanacak” dediler.

AdminAdmin