GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-01-2024 14:37

MERAKLA BEKLENEN O FESTİVALİN TARİHİ BELLİ OLDU

Sivrihisar Belediyesi, gastronomi dünyasının gözdesi haline gelen Geleneksel Dövme Sucuk Festivali'nin 8'ncisini düzenlemek için geri sayım başlattı! Bu muazzam lezzet şöleni, 28 Ocak 2024 Pazar günü, Sivrihisar'ın soğuk kış günlerine sıcacık bir dokunuş yapacak.

MERAKLA BEKLENEN O FESTİVALİN TARİHİ BELLİ OLDU

 

Sivrihisar, Anadolu’nun geleneksel ve coğrafi işaretli lezzetleriyle ünlü bir gastronomi cenneti olarak biliniyor. Her yıl düzenlenen Geleneksel Dövme Sucuk Festivali ise bu lezzet şölenini doruk noktasına taşıyor. 2024'te de unutulmaz bir deneyim sunmaya hazırlanan Sivrihisar Belediyesi, festival severleri nefis bir yolculuğa çıkarmaya davet ediyor.

Geleneksel Sivrihisar Dövme Sucuk Festivali, her yaştan on binlerce kişiyi bir araya getirerek damaklarda unutulmaz bir tat bırakacak. Sivrihisar Dövme Sucuğunun coğrafi işaretli bir ürün olduğuna dikkat çeken Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid YÜZÜGÜLLÜ "Her yıl on binlerce vatandaşımıza coğrafi işaretli dövme sucuğumuzu tanıtmaya devam ediyoruz. Tüm halkımızı 28 Ocak 2024 tarihinde, Dünyanın Merkezi Sivrihisar'da buluşmaya davet ediyoruz. Bu yıl da hep birlikte olabilmemiz için enfes bir bahanemiz var." dedi.

AdminAdmin