GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-01-2024 16:32

HATİPOĞLU'NUN VAADİNE TEPKİ

 HATİPOĞLU'NUN VAADİNE TEPKİ

AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nebi Hatipoğlu’nun gazetecilere yönelik vaadine Eskişehir Gazeteciler Cemiyeti tarafından tepki gösterildi.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Eskişehirli gazetecilerle öğle yemeğinde buluşan Ak Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Nebi Hatipoğlu'nun basın mensuplarına büyük bir müjde vermek istiyorum diye başladığı konuşmasında  "Basın mensupları çok düşük maaş alıyor, bu nedenle gazetecilerin ekonomik özgürlüklerine kavuşmaları için Belediye Başkanlığını kazanmam halinde, gazetecilere Belediyenin çeşitli birimlerinde ve komisyonlarında görev vereceğim. Ayrıca tüm gazetecilere o dönemin asgari ücretinden maaş vereceğim"  sözleri salonda bulunan Gazeteciler arasında şok etkisi yarattı. 
Konu ile ilgili bir açıklama yapan Eskişehir Gazeteciler Cemiyeti yönetim kurulu Hatipoğlu’nun vaadine tepki gösterdi. EGC Yönetim Kurulu tarafından yapılan açıklamada, "Bir Belediye Başkan adayının basın kuruluşlarına destek vermek istemesi gayet normal, ancak çalışanlara rüşvet gibi vaat doğru değildir. Bir de bir süre gazete sahipliği yapan Hatipoğlu'nun bu vaadi 10 Ocak Çalışan Gazeteciler  gününde söylemesi gazetecileri incitmiştir. Hatipoğlu’nun bu vaadini bir rüşvet olarak değerlendiriyor ve kınıyoruz" denildi.

AdminAdmin