GÜNCEL
Giriş Tarihi : 23-12-2023 00:20

Çocuk İstismarıyla Mücadele Operasyonu: 19 Şüpheli Tutuklandı

 Çocuk İstismarıyla Mücadele Operasyonu: 19 Şüpheli Tutuklandı

Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, 6 aylık bir soruşturmanın ardından çocuk istismarıyla ilgili çarpıcı bir operasyon gerçekleştirdi. İnternet üzerinden çocukların istismar edildiği müstehcen görüntüleri satan ve bu suçu işlediği tespit edilen K.B. isimli şüpheli yakalandı. Şüphelinin evinde yapılan aramada ele geçirilen dijital materyaller incelendiğinde, çocuk istismarı içeren çok sayıda müstehcen görüntü bulundu.

Operasyon kapsamında, K.B.'nin söz konusu müstehcen görüntüleri satın almak için banka hesaplarına para transferi yaptığı belirlenen 23 şüphelinin izini süren polis ekipleri, 21 Aralık 2023'te Eskişehir merkezli olarak Adıyaman, Afyon, Aksaray, Antalya, Balıkesir, Bolu, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kocaeli, Konya, Mersin ve Nevşehir illerinde eş zamanlı operasyon düzenledi. Bu operasyonlar neticesinde şüpheliler yakalanarak çok sayıda dijital materyale el konuldu.

Adli makamlara sevk edilen şüphelilerden 19'u tutuklandı. Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, çocuklarımızın güvenliği için hassasiyetle yürütülen bu tür operasyonların devam edeceğini belirtti ve kamuoyuna duyurdu.

Bu tür suçlara karşı mücadelede halkın da duyarlı olması ve yetkililere her türlü bilgiyi aktarması gerektiği vurgulandı.

AdminAdmin