GÜNCEL
Giriş Tarihi : 31-03-2023 16:00   Güncelleme : 31-03-2023 16:13

Avukat Resul Ertürk Deva Partisi’nden Aday Adaylığını açıkladı

Av. Resul Ertürk Deva Partisi, parti programında, açıklamalarında ve Genel Başkan Ali Babacan’ında her zaman vurguladığı “ Biz gençlerle yan yana yürüyen değil, gençlerin arkasından yürüyen bir partiyiz sözünden yola çıkarak aday adaylığını açıkladı.

Avukat Resul Ertürk Deva Partisi’nden Aday Adaylığını açıkladı

Eskişehir’de 1993 Doğumlu henüz 30 yaşını doldurmamış Avukat Resul Ertürk genç temsil için aday adaylığını ilan etmiş durumda bu anlamda cesaretiyle de şehrimizin ilgisini çekti. Deva Partisi 28. Dönem Eskişehir Milletvekili Aday Adaylığı başvurusunu Eskişehir Deva Partisi İl Başkanlığına yapan Avukat Resul Ertürk siyasi kariyer için kendisi adına ve ülkemiz adına önemli bir eşikte bulunduğunu bu süreçte seçim ve sandık güvenliğinin çok önemli olduğunu belirtti. Deva Partisi Eskişehir Milletvekili Aday Adayı olma süreci hakkında ise “Elimizi taşın altına koyma vaktinin geldiği düşüncesiyle şehrimizin ve ülkemizin sorunlarına Deva olmak için bu yola çıktık” dedi.

Avukat Resul Ertürk Kimdir ?

19/11/1993 tarihinde Afyonkarahisar’da dünyaya gelmiş, uzun yıllardır Eskişehir’de yaşamını sürdürmektedir.

2017 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden yüksek bir not ortalaması ile mezun olmuştur. Üniversite yıllarında çeşitli kulüp ve sosyal faaliyetlerde aktif olarak görev almıştır.

2018 yılında Eskişehir’de avukatlık stajını tamamlayarak Avukatlık mesleğine adımını atmıştır.

2019 yılı başında avukatlık ve hukuki danışmanlık hizmetleri için Eskişehir’de Ertürk Hukuk Ve Danışmanlık’ı kurmuştur. Faaliyete geçtiği ilk günden itibaren Ertürk Hukuk Ve Danışmanlık Eskişehir’de köklü ve önemli yerel şirketlere, tüzel ve gerçek kişilere hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmeti vermektedir.

Çeşitli sivil toplum kuruluşlarına destek vermiş, faaliyetlerine katılmıştır.

2022 yılında Eskişehir Mobilyacılar Ve Yatakçılar Derneği kurucuları arasında yer almış. Kurucu Genel Sekreterlik görevini üstlenmiş ve halen devam etmektedir.

2022 yılında Arabuluculuk sınavında başarılı olmuştur. Arabuluculuk mesleğini icra etmektedir.

Avukatlık mesleği dışında ilgi alanları arasında; Tarih, Felsefe, Teknoloji, Ekonomi, Futbol yer almaktadır.

Evli,1 Çocuk babası ve İngilizce bilmektedir.

AdminAdmin