»  YAZARLAR
»  ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
Eskişehir Nöbetçi Eczaneler Listesi
50.YIL MİLLİ İRADE
»  ESKİŞEHİR'DE HAVA DURUMU
ESKİŞEHİR
Şikayet Kutusu
Eskişehir'de Sinemalar
Günlük Burçlar
Yunus Emre Devlet Hastanesi'nde refakat birimi kuruldu
06.06.2018

Eskişehir Yunus Emre Devlet Hastanesi bünyesinde hizmete açılan Engelli ve Yaşlı Refakat Birimi sayesinde engelli ve yaşlı hastalar, refakatçi personel eşliğinde kısa sürede sağlık hizmet ihtiyaçları karşılanarak, tedavi olma imkanı buluyor.

Eskişehir Sağlık Müdürü Uğur Bilge'nin girişimiyle doğuştan veya sonradan herhangi bir nedenle bedensel, zihinsel, ruhsal ve sosyal yeteneklerini çeşitli derecede kaybeden engelli vatandaşların sağlık hizmeti ihtiyaçlarını hızlı, verimli ve mağdur edilmeden karşılamalarına yardımcı olabilmek için Eskişehir Yunus Emre Devlet Hastanesi'nde engelli ve yaşlı hasta refakat birimi oluşturuldu. 

Uygulamayı yerinde inceleyen İl Sağlık Müdürü Bilge, "Yaşamın birçok alanında hareketleri kısıtlanan, birçok sorunla karşılaşan engelli ve yaşlı bireylerimize sunulan bu hizmet kısa zamanda büyük bir ilgi ve beğeni kazandı. Engelli ve yaşlı hastalarımız poliklinik girişinde karşılanarak, yönlendirme, bilgilendirme yapılmakta, ihtiyaç duyan hastalara da bizzat refakat edilerek tedavi işlemlerinde yardımcı olunmakta. Bu uygulama sayesinde engelli ve yaşlı hastalarımızın tedavi ihtiyaçları kısa zamanda sonuçlandırılmakta. Acil servise ambulans harici kendi imkanlarıyla gelen engelli ve yaşlı hastalar da kapıda karşılanıp içeriye alan engelli ve yaşlı hasta refakat birimi, hastaların süratle tedavilerinin yapılması sağlamaktadır." dedi. 

Hastane Destek ve Kalite Hizmetleri Müdürü Kurtça Emin Kaya da birimde 5 kişilik ekip ile hizmet sunduklarını, ihtiyaç ve talepler doğrultusunda bu sayıyı artıracaklarını ifade etti.

Yunus Emre Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Mustafa Karagülle ise uygulamanın kısa zamanda hastalar tarafından benimsendiğini, "Her sağlıklı insan bir engelli adayıdır" cümlesini akıllardan çıkarmayarak, beğeni kazanan bu uygulamanın yeni hastane binasında da geliştirilerek devam edileceğini belirtti. 

eskisehir   haber   sağlık   yunusemre devlet hastanesi  
Habere Yorum Yaz
Adınız Soyadınız
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
 
3 + 3 =? işleminin sonucunu rakam ile aşağıya yazınız.
 
   
 

Web sitemiz, yorum ekleyen kişiye ait ip adresi, e-posta adresi ve ad-soyad bilgilerini saklama ve resmi makamlarca istenildiği takdirde bu bilgileri yorumcu onayı alınmaksızın iletme hakkına sahiptir.
Ana Sayfa   |   Seri İlanlar   |   Reklam   |   Foto Galeri   |   Şiir Köşesi   |   Künye   |   Önemli Linkler   |   Editörden   |   İletişim
www.eskisehirdehaber.com web sitemizde yer alan yazılı ve görsel içeriğin tüm hakları saklıdır. www.eskisehirdehaber.com'un onayı olmadan bu içeriklerin kopyalanması, yeniden yayınlanması veya yeniden dağıtılması yasaktır.