»  YAZARLAR
»  ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
Eskişehir Nöbetçi Eczaneler Listesi
»  ESKİŞEHİR'DE HAVA DURUMU
ESKİŞEHİR
Şikayet Kutusu
Eskişehir'de Sinemalar
Günlük Burçlar
Yaşlı hastalar ile engelliler taşınarak oylarını kullandı
İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri yaşlı hastalar ile engellileri, okullara taşıyarak oylarını kullanmalarını sağladı
01.04.2019

Eskişehir'de yaşlı hastalar ile engelliler, okullara taşınarak oylarını kullandı.

Eskişehir Sağlık Müdürlüğüne bağlı Engelli Koordinasyon Merkezi ekipleri, evinden çıkmakta güçlük çeken 25 yaşlı ve engelli vatandaşı oy kullanacakları okullara götürdü.  

Engelli Koordinasyon Merkezi ekipleri, oy kullanmak isteyen engelli ya da yaşlı vatandaşların herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmadan rahatlıkla oy kullanabilmelerini sağlamak için engelli taşıma araçlarıyla hizmet verdi.

Ekipler, özel araçla evlerinden aldıkları vatandaşlara oy kullanılacak sandığa kadar refakat edip, yeniden evlerine bıraktı.

Bedensel engelli 54 yaşındaki Sami Dönertaş, İl Sağlık Müdürlüğünün engellilere verdiği desteğinden dolayı teşekkür etti.

Sağlık ekiplerinin desteğiyle sandığa kadar gelip oyunu kullandığını anlatan Dönertaş, "Sadece bir telefonla ulaşabildiğimiz birimler, evinden özel araçla alıp, beni sandığa kadar getirdi." diye konuştu.

 
Habere Yorum Yaz
Adınız Soyadınız
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
 
3 + 6 =? işleminin sonucunu rakam ile aşağıya yazınız.
 
   
 

Web sitemiz, yorum ekleyen kişiye ait ip adresi, e-posta adresi ve ad-soyad bilgilerini saklama ve resmi makamlarca istenildiği takdirde bu bilgileri yorumcu onayı alınmaksızın iletme hakkına sahiptir.

Benzer Haberler

Ana Sayfa   |   Seri İlanlar   |   Reklam   |   Foto Galeri   |   Şiir Köşesi   |   Künye   |   Önemli Linkler   |   Editörden   |   İletişim
www.eskisehirdehaber.com web sitemizde yer alan yazılı ve görsel içeriğin tüm hakları saklıdır. www.eskisehirdehaber.com'un onayı olmadan bu içeriklerin kopyalanması, yeniden yayınlanması veya yeniden dağıtılması yasaktır.