»  YAZARLAR
»  ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
Eskişehir Nöbetçi Eczaneler Listesi
50.YIL MİLLİ İRADE
»  ESKİŞEHİR'DE HAVA DURUMU
ESKİŞEHİR
Şikayet Kutusu
Eskişehir'de Sinemalar
Günlük Burçlar
Yardıma muhtaç kadına devletin yardım eli uzandı
09.01.2018

Eskişehir'de yalnız yaşayan yardıma muhtaç alzaymır hastası 80 yaşındaki Zeliha Açıkgöz'e, İl Sağlık Müdürü Uğur Bilge sahip çıktı.

Gültepe Mahallesi'ndeki evinde yalnız yaşayan ve komşularının desteğiyle hayatını idame ettiren alzaymır hastası Zeliha Açıkgöz'ün durumundan haberdar olan Bilge, hareket geçti. Sağlık ekipleri tarafından Eskişehir Devlet Hastanesi bünyesinde hizmet veren Anadolu Üniversitesi (AÜ) Hastanesi Palyatif Bakım Bölümü'ne kaldırılan Açıkgöz, tedavi altına alındı.

Bilge, yaptığı açıklamada, Açıkgöz'ün hastanedeki tedavi süreci tamamlanana kadar misafirleri olduğunu belirtti. 

Açıkgöz'ün beyinsel fonksiyonlarında sıkıntılar bulunduğunu ifade eden Bilge, şunları kaydetti:

"Bakımı tam değildi. Aşırı derecede kilo kaybı vardı. Zeliha teyzemizi nöroloji doktorlarımız eşliğinde tedaviye aldık. Daha sonra tedavi süreci başladı. Palyatif bakım merkezimize aldık. Palyatif bakımın sağlıkta yapılan dönüşümler arasında en önemli kazanımlarından biri olduğunu düşünüyorum. Burada kronik ve diğer problemleri olan hasta ve yakınlarının yaşam kalitesinin artırılması hedeflenmektedir. Tüm masraflar Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından karşılanmaktadır. Zeliha teyzemizin burada da hem bakımını hem tedavisini yapıyoruz. Tedavisi tamamlanınca eğer yakınları da uygun görürse bir huzurevi ile görüşmelerde bulunup kendisini oraya yerleştireceğiz."

 
eskisehir   haber   alzaymır   anadolu üniversitesi  
Habere Yorum Yaz
Adınız Soyadınız
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
 
1 + 1 =? işleminin sonucunu rakam ile aşağıya yazınız.
 
   
 

Web sitemiz, yorum ekleyen kişiye ait ip adresi, e-posta adresi ve ad-soyad bilgilerini saklama ve resmi makamlarca istenildiği takdirde bu bilgileri yorumcu onayı alınmaksızın iletme hakkına sahiptir.
Ana Sayfa   |   Seri İlanlar   |   Reklam   |   Foto Galeri   |   Şiir Köşesi   |   Künye   |   Önemli Linkler   |   Editörden   |   İletişim
www.eskisehirdehaber.com web sitemizde yer alan yazılı ve görsel içeriğin tüm hakları saklıdır. www.eskisehirdehaber.com'un onayı olmadan bu içeriklerin kopyalanması, yeniden yayınlanması veya yeniden dağıtılması yasaktır.