seçim gif
»  YAZARLAR
»  ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
Eskişehir Nöbetçi Eczaneler Listesi
»  ESKİŞEHİR'DE HAVA DURUMU
ESKİŞEHİR
Şikayet Kutusu
Eskişehir'de Sinemalar
Günlük Burçlar
Uyuşturucusuz yeni hayatı için sabırsızlanıyor
09.03.2018

Eskişehir'de "Bir kereden bir şey olmaz." diyerek denediği ve bağımlısı olduğu uyuşturucudan kurtulmak için 7 aydır Alkol ve Uyuşturucu Madde Bağımlıları Tedavi ve Araştırma Merkezine (AMATEM) tedavi gören 22 yaşındaki genç, yeni bir hayata başlamak için gün sayıyor.

Ortaokul son sınıftayken eğitimini yarıda bırakan H.B, 7 yıl önce sentetik uyuşturucu kullanmaya başladı. Ardından eroin de kullanan H.B, yaşamında adeta uçurumun kenarına geldi. 

Bu illetten kurtulmaya karar verip Eskişehir Devlet Hastanesi bünyesinde faaliyet gösteren AMATEM'e başvuran H.B, 7 aydır uyuşturucudan uzak şekilde düzenli tedavi görüyor.

H.B,  yaptığı açıklamada, uyuşturucudan herkesin uzak durması gerektiğini söyledi. Hevesinin kurbanı olduğunu belirten H.B, şöyle devam etti:

"Bir kereden bir şey olmaz, dedim ancak bir kereden çok şeyin olduğunu yaşarken öğrendim. Ortaokulu son sınıftayken terk ettim. Arkadaş çevremde uyuşturucu madde kullananlar vardı. İlk defa sentetik uyuşturucu içtim, arkasından eroin. Bağımlı oldum. Kurtulmak için çok çaba sarf ettim. Askere gidip geldim. Sonunda tamamen arınmak için AMATEM'e başvurdum. Burada ikinci tedavim sürüyor. 7 aydır madde kullanmıyorum. Doktorlarımız ve sağlık çalışanlarımız bizimle çok ilgileniyor. İyi bir birey olmamız için çalışıyorlar. Bu illetten kurtulmak, yeni bir yaşam için uğraş veriyorum. Özellikle genç kardeşlerim uyuşturucudan uzak dursunlar. 'Bir kez kullandım, bir şey olmadı.' demesinler. Bir defadan çok şeyler oluyor. İnsanın hayatı yok oluyor."

- "Bir kereden bir şey olmaz demeyin" 

Devletin uyuşturucu madde ticareti yapan kişilerle mücadelesini yerinde bulduğunu anlatan H.B, şunları kaydetti:

"Tek ümidim, güzel ülkemizde uyuşturucu maddenin satılmaması. Uyuşturucu bir insanın hayatını bitiriyor. Aileniz, arkadaşınız, kişisel özellikleriniz kalmıyor. Uyuşturucu madde kullandığınızda kendinizi insan gibi görmüyorsunuz, adeta deli oluyorsunuz. Bu durum ise toplum gözünde sizi bitiriyor. Gençlerimiz hayatlarına dikkat etmeli. Düzgün bir insan olmaya çalışıyorum, tedavimin tamamlanmasının ardından kamuda bir işe girmeyi, evlenmeyi ve yeni bir hayat kurmayı hayal ediyorum. İnşallah bunu da başaracağım." 

eskisehir   haber   amatem   devlet hastanesi  
Habere Yorum Yaz
Adınız Soyadınız
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
 
9 + 7 =? işleminin sonucunu rakam ile aşağıya yazınız.
 
   
 

Web sitemiz, yorum ekleyen kişiye ait ip adresi, e-posta adresi ve ad-soyad bilgilerini saklama ve resmi makamlarca istenildiği takdirde bu bilgileri yorumcu onayı alınmaksızın iletme hakkına sahiptir.

Benzer Haberler

Ana Sayfa   |   Seri İlanlar   |   Reklam   |   Foto Galeri   |   Şiir Köşesi   |   Künye   |   Önemli Linkler   |   Editörden   |   İletişim
www.eskisehirdehaber.com web sitemizde yer alan yazılı ve görsel içeriğin tüm hakları saklıdır. www.eskisehirdehaber.com'un onayı olmadan bu içeriklerin kopyalanması, yeniden yayınlanması veya yeniden dağıtılması yasaktır.