ODUNPAZARI
»  YAZARLAR
»  ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
Eskişehir Nöbetçi Eczaneler Listesi
»  ESKİŞEHİR'DE HAVA DURUMU
ESKİŞEHİR
Şikayet Kutusu
Eskişehir'de Sinemalar
Günlük Burçlar
UNICEF İyi Niyet Elçisi
31.01.2017

UNICEF İyi Niyet Elçisi, Devlet Sanatçısı, dünya müzik eleştirmenlerinin mükemmel olarak tanımladığı ödüllü piyanist Gülsin Onay, verdiği  harika resitalle Eskişehirli klasik müzikseverleri yine kendisine hayran bıraktı.

      

Piyano eğitimine üç buçuk yaşında başlayan ve Üstün Yetenekli Çocuklar Kanunu kapsamında Paris Konservatuvarı'nda eğitim gören Gülsin Onay, bir yıllık aradan sonra Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği resitalle, sanatseverlerle buluştu. Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Kültür Sarayı’ndaki resitalin biletlerini günlerce önceden alan Eskişehirli müzikseverler, dünyanın sayılı eleştirmenlerinden  Peter Cosse’nin, “Hayal gücü yüksek, mükemmel bir piyanist” olarak tanımladığı Gülsin Onay’ı dinlemeye çocuklarıyla birlikte geldiler.

Uluslararası müzik kariyerinde Arjantin’den Japonya’ya uzanan bir coğrafyada 5 kıta 75 ülkede müzikseverlerle buluşan Gülsin Onay, Rachmaninov yorumlarıyla müzik otoritelerinden büyük övgüler aldı. Sanatçı ayrıca, uluslararası alanda seçkin bir Chopin yorumcusu olarak kabul edilmektedir. Onay Polonya Hükümeti tarafından Chopin yorumları nedeniyle Polonya Devlet Nişanı ile onurlandırıldı. Onay, kendisine adanmış olan Saygun'un 2. Piyano Konçertosu ile Stuppner ve Tabakov'un konçertolarının dünya prömiyerlerini de gerçekleştirdi. Saygun'un yanı sıra Hubert Stuppner ‘2. Piyano Konçertosunu’, Jean-Louis Petit, ‘Gemmes’ ve Muhittin Dürrüoğlu Demiriz, ‘Bosphorus’ isimli piyano eserlerini sanatçıya adadılar. Ünlü virtüöz Marc-Andre Hamelin Gülsin Onay için ‘Prelude’ ve Denis Dufour ise ‘Avalanche' adlı eserleri bestelediler.

 

unıcef   eskişehir   haber   gülsin onay  
Habere Yorum Yaz
Adınız Soyadınız
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
 
4 + 2 =? işleminin sonucunu rakam ile aşağıya yazınız.
 
   
 

Web sitemiz, yorum ekleyen kişiye ait ip adresi, e-posta adresi ve ad-soyad bilgilerini saklama ve resmi makamlarca istenildiği takdirde bu bilgileri yorumcu onayı alınmaksızın iletme hakkına sahiptir.

Benzer Haberler

Ana Sayfa   |   Seri İlanlar   |   Reklam   |   Foto Galeri   |   Şiir Köşesi   |   Künye   |   Önemli Linkler   |   Editörden   |   İletişim
www.eskisehirdehaber.com web sitemizde yer alan yazılı ve görsel içeriğin tüm hakları saklıdır. www.eskisehirdehaber.com'un onayı olmadan bu içeriklerin kopyalanması, yeniden yayınlanması veya yeniden dağıtılması yasaktır.