whatsappihbar
»  YAZARLAR
»  ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
Eskişehir Nöbetçi Eczaneler Listesi
»  ESKİŞEHİR'DE HAVA DURUMU
ESKİŞEHİR
Şikayet Kutusu
Eskişehir'de Sinemalar
Günlük Burçlar
TGF’DEN ATA YURDUNDA COŞKULU KUTLAMA
30.10.2017

Türk Dünyası 3. Gazeteciler Şurası ve Türkiye Gazeteciler Federasyonu

54. Başkanlar Konseyi toplantıları için Kazakistan ve Kırgızistan’da bulunan Gazeteciler Cemiyeti Başkanları 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 94. Yıldönümünü Kazakistan-Kırgızistan sınırı Türkistan’da düzenlenen törenle kutladı.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının söylenmesinin ardından bir konuşma yapan Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Yılmaz Karaca, ’94 yıl önce nasıl bir coşku yaşanmışsa bugün de aynı coşkuyu hala yüreklerimizde hissediyoruz. Cumhuriyet Bayramınızı kutluyorum" dedi.

Cumhuriyetin millet iradesinin yönetime yansıması olduğunu ifade eden Başkan Karaca: “Türkiye Cumhuriyeti hepimize sunulmuş ve emanet edilmiş en büyük, en kutlu armağandır. Ne Mutlu Türküm Diyene” dedi.

Cumhuriyetin vatandaşların herhangi bir nedenle birbirini üstün yada ayrıcalıklı görmediğini vurgulayan Karaca, şöyle dedi. “Cumhuriyet doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine bu topraklar üzerinde yaşayan, tasada ve kıvançta bir, yüreği bayrak ve vatan sevgisi ile dolu olan Anadolu insanının birlik ve bütünlüğünün en güzel tezahürüdür. Milletimiz bugünlere nasıl gelindiğini asla unutmayacak, tarihine, milli benliğine sahip çıkacak, medeniyet yolunda kararlı biçimde yürümeye devam edecektir. Cumhuriyeti bize kutlu bir armağan olarak sunan başta Cumhuriyetimizin kurucu lideri, ilk Cumhurbaşkanımız Mustafa Kemal Atatürk ve mücadele arkadaşlarını, nice isimsiz vatan evladını minnetle, şükranla, rahmetle yad ediyoruz."

eskisehir   haber   türkiye gazeteciler federasyonu   29 ekim   mustafa kemal atatürk  
Habere Yorum Yaz
Adınız Soyadınız
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
 
3 + 9 =? işleminin sonucunu rakam ile aşağıya yazınız.
 
   
 

Web sitemiz, yorum ekleyen kişiye ait ip adresi, e-posta adresi ve ad-soyad bilgilerini saklama ve resmi makamlarca istenildiği takdirde bu bilgileri yorumcu onayı alınmaksızın iletme hakkına sahiptir.

Benzer Haberler

Ana Sayfa   |   Seri İlanlar   |   Reklam   |   Foto Galeri   |   Şiir Köşesi   |   Künye   |   Önemli Linkler   |   Editörden   |   İletişim
www.eskisehirdehaber.com web sitemizde yer alan yazılı ve görsel içeriğin tüm hakları saklıdır. www.eskisehirdehaber.com'un onayı olmadan bu içeriklerin kopyalanması, yeniden yayınlanması veya yeniden dağıtılması yasaktır.