gazetene sahip çık
»  YAZARLAR
»  ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
Eskişehir Nöbetçi Eczaneler Listesi
»  ESKİŞEHİR'DE HAVA DURUMU
ESKİŞEHİR
Şikayet Kutusu
Eskişehir'de Sinemalar
Günlük Burçlar
TGF: İSTANBUL SALDIRISI TERÖR İTTİFAKININ SAVAŞ İLANIDIR
11.12.2016

Türkiye Gazeteciler Federasyonu adına yapılan açıklamada, "İç ve dış düşmanlarca terör ittifakı kurulmuş, ülkemize karşı savaş ilan edilmiştir" denildi. Genel Başkan Yılmaz Karaca'nın TGF Yönetim Kurulu adına yaptığı açıklama şöyle:

Türkiye'nin kalbine İstanbul'daki hain terör saldırıları ile bir kez daha acılar düşmüş, halkımızın yüreği yine şehitlerimizin ateşiyle dağlanmıştır.
Açık ve net olan şudur ki; ülkemize karşı taşeron terör örgütlerinin kullanılması marifetiyle savaş ilan edilmiş, bu hain örgütlerin ittifak halinde hareket etmesi de, uluslararası terör tacirleri vasıtasıyla bir şekilde sağlanmıştır. Başından beri ortak hedefleri, bu güzel ülkeyi paramparça etmek, kin ve nefret duygularını körükleyerek milletimizi birbirine düşürmek, son tahlilde de iç savaş çıkarıp istedikleri sonucu almaktır. 
İstanbul'da patlayan bombalar, hangi terör örgütünün marifetiyle yapılırsa yapılsın, Ortadoğu'daki insafsız kanlı savaşın bir parçasıdır. Ülkemize karşı yapılan hain eylemlerin tamamı, o bölgede uygulanan uluslararası paylaşım projesinde, Türkiye'yi hizaya çekme operasyonudur. 
Sözünü ettiğimiz iç ve dış güçlerin terör ittifakına karşı kullanılabilecek en büyük silah, milletimizin gönül ve yürek ittifakıdır. Halkımız her zamankinden daha güçlü hislerle kenetlenmeli, hiç bir terör saldırısının parçalayamayacağı bağlarla bir birine sarılmalıdır. 
Ülkemizi yönetenlerin de; bu hain terör ittifakına karşı çok daha etkili alternatif yöntemler geliştirerek, daha fazla acılar yaşanmadan Türkiye'yi bu badireden çıkarma sorumluluğu vardır. 
Ülkemizin en yaygın basın meslek kuruluşu TGF olarak, tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet, yakınlarına, emniyet mensuplarımıza ve milletimize başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.

istanbul   patlama   eskişehir   haber   tgf   yılmaz karaca  
Habere Yorum Yaz
Adınız Soyadınız
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
 
5 + 8 =? işleminin sonucunu rakam ile aşağıya yazınız.
 
   
 

Web sitemiz, yorum ekleyen kişiye ait ip adresi, e-posta adresi ve ad-soyad bilgilerini saklama ve resmi makamlarca istenildiği takdirde bu bilgileri yorumcu onayı alınmaksızın iletme hakkına sahiptir.

Benzer Haberler

Ana Sayfa   |   Seri İlanlar   |   Reklam   |   Foto Galeri   |   Şiir Köşesi   |   Künye   |   Önemli Linkler   |   Editörden   |   İletişim
www.eskisehirdehaber.com web sitemizde yer alan yazılı ve görsel içeriğin tüm hakları saklıdır. www.eskisehirdehaber.com'un onayı olmadan bu içeriklerin kopyalanması, yeniden yayınlanması veya yeniden dağıtılması yasaktır.