gazetene sahip çık
»  YAZARLAR
»  ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
Eskişehir Nöbetçi Eczaneler Listesi
»  ESKİŞEHİR'DE HAVA DURUMU
ESKİŞEHİR
Şikayet Kutusu
Eskişehir'de Sinemalar
Günlük Burçlar
"Tarıma Değer Katanlar Yarışması" ödül töreni
17.05.2018

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, çalışmaları "Tarıma Değer Katanlar Yarışması"nın proje dalında Türkiye birincisi olan Eskişehir Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Erkan Alkan'a ödülünü sundu.

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Bakan Ahmet Eşref Fakıbaba'nın katılımıyla başkentte "Tarıma Değer Katanlar Yarışması Ödül Töreni" düzenlendi.

Projeyi hazırlayan teknik personelle törene katılan Alkan, geçen ay Eskişehir'de Tarla Günü etkinliği düzenleyerek çiftçilerle paylaştıkları "Akıllı Azotlu Gübreleme Yayım" projesinin, "Tarıma Değer Katanlar Yarışması"nın proje kategorisinde Türkiye birincisi olduğunu kaydetti.

Bu projeyle buğdayda optik sensör ölçümleri yapıp optimum gübreleme dozajı belirlendiğini ve üretim yılı içinde daha az gübre kullanılarak maksimum verim ve kaliteye ulaşıldığını aktaran Alkan, ayrıca fazla gübrelemenin önüne geçilerek nitrat kirliliğinin azaltıldığını ve çevre kirliliğinin önüne geçildiğini ifade etti.

Alkan, Bakan Fakıbaba'nın talimatıyla projenin tüm illerde örnek proje olarak uygulanacağını da belirtti.

"Bireysel Çalışmalar" kategorisinin erkekler dalında bir projelerinin üçüncü ve kadınlar dalında ise bir projelerinin mansiyon ödülüne layık görüldüğünü belirten Alkan, Bakan Fakıbaba'nın elinden üç ödül aldığını bildirdi.

Alkan, Eskişehir’in artık projeleriyle gündemde bir il olduğunu ve projelerinin ülkemize örnek olacak seviyeye geldiğini belirterek, projelerde emeği geçen personele teşekkür etti. 

eskisehir   haber   tarım   hayvancılık   ahmet eşref fakıbaba  
Habere Yorum Yaz
Adınız Soyadınız
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
 
6 + 1 =? işleminin sonucunu rakam ile aşağıya yazınız.
 
   
 

Web sitemiz, yorum ekleyen kişiye ait ip adresi, e-posta adresi ve ad-soyad bilgilerini saklama ve resmi makamlarca istenildiği takdirde bu bilgileri yorumcu onayı alınmaksızın iletme hakkına sahiptir.

Benzer Haberler

Ana Sayfa   |   Seri İlanlar   |   Reklam   |   Foto Galeri   |   Şiir Köşesi   |   Künye   |   Önemli Linkler   |   Editörden   |   İletişim
www.eskisehirdehaber.com web sitemizde yer alan yazılı ve görsel içeriğin tüm hakları saklıdır. www.eskisehirdehaber.com'un onayı olmadan bu içeriklerin kopyalanması, yeniden yayınlanması veya yeniden dağıtılması yasaktır.