»  YAZARLAR
»  ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
Eskişehir Nöbetçi Eczaneler Listesi
»  ESKİŞEHİR'DE HAVA DURUMU
ESKİŞEHİR
Şikayet Kutusu
Eskişehir'de Sinemalar
Günlük Burçlar
Tales Matematik Müzesi Gezici TIR’ı Eskişehirli çocuklarla buluşuyor
QNB Finansbank “Minik Eller Büyük Hayaller” sosyal sorumluluk platformu kapsamında çocukları geleceğe hazırlamak felsefesi ile matematikten kodlamaya, kültür-sanattan eğitime kadar birçok alanda proje gerçekleştiriyor.
31.12.2018

Bu kez çocuklara matematikte öğrendiklerini uygulamalı olarak görecekleri, hatta deneyerek anlayacakları eğitim modüllerini ve atölye çalışmalarını hayata geçirdi. ‘QNB Finansbank Tales Matematik Müzesi Gezici TIR’ı Eskişehirli çocuklarla buluşuyor.

 

QNB Finansbank’ın ana sponsorluğunda Tales Matematik Müzesi işbirliği ile hayata geçen proje paralelinde özel olarak hazırlanan gezici TIR, 31 Aralık – 5 Ocak tarihleri arasında Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Taşbaşı Kültür Merkezi (Kırmızı Salon-Fuaye Alanı)’nde olacak. Okulların ziyaret öncesinde randevu alması gereken etkinlik , toplam 34 adet modül ve beş ayrı atölye ile dört gün boyunca binlerce Eskişehirli çocuğa ulaşmayı hedefliyor. Şimdiden 23 binden fazla çocuğa ulaşan Gezici TIR Şubat 2019’a kadar; İstanbul ve Edirne’yi ziyaret edecek.

 

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Taşbaşı Kültür Merkezi (Kırmızı Salon-Fuaye Alanı) Arifiye Mahallesi, Belediye sokak, No:6 Odunpazarı, Eskişehir’de olacak gezici TIR’ı ziyaret etmeden önce okul idaresi ya da öğretmenlerinin randevu için info@talesmatematikmuzesi.comadresine e-posta göndermeleri yeterli.

QNB Finansbank Tales Matematik Müzesi Gezici TIR’ında ziyaretçiler hem oyunlar, hem de ilginç sorularla matematiği uygulamalı olarak yeniden keşfedecek, atölye çalışmalarına katılarak matematiğin günlük hayatımıza olan etkilerini gözlemleme fırsatı yakalayacak. Eğitim modülleri ve atölye çalışmaları ile matematik soyuttan somuta taşınırken, çocuklaramatematiğe dokunma fırsatı yaratılacak.

NOT: 1 Ocak Yeni Yıl tatili sebebiyle sergi kapalı olacak.

 

 
Habere Yorum Yaz
Adınız Soyadınız
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
 
5 + 2 =? işleminin sonucunu rakam ile aşağıya yazınız.
 
   
 

Web sitemiz, yorum ekleyen kişiye ait ip adresi, e-posta adresi ve ad-soyad bilgilerini saklama ve resmi makamlarca istenildiği takdirde bu bilgileri yorumcu onayı alınmaksızın iletme hakkına sahiptir.

Benzer Haberler

Ana Sayfa   |   Seri İlanlar   |   Reklam   |   Foto Galeri   |   Şiir Köşesi   |   Künye   |   Önemli Linkler   |   Editörden   |   İletişim
www.eskisehirdehaber.com web sitemizde yer alan yazılı ve görsel içeriğin tüm hakları saklıdır. www.eskisehirdehaber.com'un onayı olmadan bu içeriklerin kopyalanması, yeniden yayınlanması veya yeniden dağıtılması yasaktır.