gazetene sahip çık
»  YAZARLAR
»  ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
Eskişehir Nöbetçi Eczaneler Listesi
»  ESKİŞEHİR'DE HAVA DURUMU
ESKİŞEHİR
Şikayet Kutusu
Eskişehir'de Sinemalar
Günlük Burçlar
SİVRİHİSARLILAR İFTARDA BİR ARAYA GELDİ
08.06.2018

Tepebaşı Belediyesi ve Sivrihisarlılar Sosyal Kültür Dayanışma Derneği işbirliği ile düzenlenen iftar yemeği yoğun katılım ile gerçekleşti.

Altınsaray Davet Salonu’nda düzenlenen iftar yemeğine Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç’ın yanı sıra Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, CHP’li Milletvekili Adayları Jale Nur Süllü, Engin Çakmak ve Sinan Özkar, İYİ Parti Milletvekili Adayları Arslan Kabukçuoğlu ve Salih Karabacak ile çok sayıda dernek üyesi katıldı.

Buluşmada açılış konuşmasını yapan Sivrihisarlılar Sosyal Kültür Dayanışma Derneği Başkanı İsmail Arslan, “Her yıl olduğu gibi bu yıl da Tepebaşı Belediyesi ile derneğimizin ortaklaşa düzenlediği iftara hoş geldiniz. Bu mübarek Ramazan gününde bir araya geldik. Hemşehriliğin gerçek görüntülerini veriyorsunuz. Bu da bizi çok mutlu ediyor. Dernekler kamu yararına hizmet veriyor ve zor şartlarda. Siz değerli hemşehrilerimiz 20 yıl önce kurulan bu derneği yaşattınız. Tepebaşı Belediyesi’ne de katkıları için teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Ardından konuşan Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç ise “Ramazan ayınız hayırlı olsun. Böyle bir çatı altında çok kez buluştuk, daha da çok buluşacağız. Sizlerle buluşmak beni çok mutlu ediyor. Seçim atmosferinde olduğumuz için aramızda siyasi partilerin milletvekili adayları var. Onları da burada görmekten mutlu oldum. 2 ittifak var biliyorsunuz. Tabi benim gönlüm Millet İttifakı’nda. Bu bir demokrasi yarışıdır ama inanın çok önemli bir durum. Cumhuriyet döneminin en önemli seçimi diye düşünüyorum. Çünkü bir tarafta tek adamı destekleyen, onun ittifakını isteyen gruplar var. Bir tarafta da parlamenter rejimi, demokrasiyi, hukuk devletini isteyen bir grup var. Benim gönlüm oldum olası demokrasiden, hukuktan yana. Ama insanların farklı düşünceleri vardır, saygı duyarım. 24 Haziran’da hemşehrilerim ne yapacaklarını iyi bilirler, benim bir şey söylememe gerek. Hemşehrilerimin kullandığı oya saygı duyarım. Şimdiden hayırlı, uğurlu olsun. Ramazan sofrası çok farklıdır. Bu sofraya genci, yaşlısı, kadını, erkeği, zengini, fakiri herkes katılır. Aramızda belki aylardır birbirlerini görmeyen hemşehrilerim hasret gideriyor” ifadelerini kullandı.

CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer ise “Kabul buyurursanız bir fahri Sivrihisarlı olarak her buluşmanızda, yanınızda olmaktan ne kadar mutlu olduğumu ifade etmek isterim. Her zaman bir kucaklaşma yaşıyoruz. Bu sıcak misafirperverliği hiç unutmayacağım. Önümüz bayram, arkası seçim. Tek dileğim hem bayramın hem seçimin sizlere, Sivrihisar’ımıza, Eskişehir’imize, ülkemize güzellikler, mutluluklar, sağlık ve barış getirmesi. Eskişehir’den seçilecek 7 milletvekilinin tüm gayreti Eskişehir’imiz için olacaktır. Bu sözü şimdiden veriyoruz. Tek dileğim ağız tadımızın kaçmaması, kardeşliğimizin bozulmaması. Tüm sofraların bu şekilde kardeşçe birlik ve beraberlik içinde olması” dedi.

CHP Eskişehir Milletvekili Adayı Sinan Özkar da yaptığı konuşmada, “Sivrihisarlı olmak bana her zaman gurur verdi. Oğlumun sosyal medya profiline baktığımda, memleketi kısmında Sivrihisar yazdığını gördüm. Demek ki ona da Sivrihisar sevgisini aşılamayı başarmışız. Hep birlikte bu güzel Ramazan sofralarını paylaşıyor olmak da ayrıca mutluluk verici, emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Sivrihisarlılar Sosyal Kültür Dayanışma Derneği Başkanı İsmail Arslan, Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç’a teşekkür ederek çiçek takdim etti.

eskisehir   haber   tepebaşı belediyesi  
Habere Yorum Yaz
Adınız Soyadınız
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
 
3 + 4 =? işleminin sonucunu rakam ile aşağıya yazınız.
 
   
 

Web sitemiz, yorum ekleyen kişiye ait ip adresi, e-posta adresi ve ad-soyad bilgilerini saklama ve resmi makamlarca istenildiği takdirde bu bilgileri yorumcu onayı alınmaksızın iletme hakkına sahiptir.

Benzer Haberler

Ana Sayfa   |   Seri İlanlar   |   Reklam   |   Foto Galeri   |   Şiir Köşesi   |   Künye   |   Önemli Linkler   |   Editörden   |   İletişim
www.eskisehirdehaber.com web sitemizde yer alan yazılı ve görsel içeriğin tüm hakları saklıdır. www.eskisehirdehaber.com'un onayı olmadan bu içeriklerin kopyalanması, yeniden yayınlanması veya yeniden dağıtılması yasaktır.