»  YAZARLAR
»  ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
Eskişehir Nöbetçi Eczaneler Listesi
»  ESKİŞEHİR'DE HAVA DURUMU
ESKİŞEHİR
Şikayet Kutusu
Eskişehir'de Sinemalar
Günlük Burçlar
Sivilleşmenin önemli ayağı Kent Konseyleri
Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, yeniden Odunpazarı Kent Konseyi (OKK) Başkanı seçilen İsmail Kumru ve Yönetim Kurulu üyeleri ile bir araya geldi.
12.10.2019

OKK Binasında gerçekleşen ziyarette Başkan Kurt, yeniden seçilen OKK Başkanı İsmail Kumru’yu tebrik etti. Başkan Kurt yaptığı konuşmasında; “Odunpazarı Belediyesi sivilleşmeyi önemseyen bir belediye. Bunun da bir ayağı kent konseyleri. Kent Konseylerinde Türkiye’nin sorunlarını tartışacak ortamda oluşturabiliriz. Bu sistem Eskişehir’de oturmuş durumda. Biz gerçekleştirdiğimiz bütün etkinliklerde demokratik kitle örgütlerinin belirleyici olmasından yanayız. Demokratik kitle örgütleri, kentin sorunlarına yabancı kalmamalı, kenarda kalmamalı ve bu sorunların çözümü için çaba harcamalı, yönlendirici olmalı. Bunu yaparken de doğrular noktasında birbirimizi ikna etmeliyiz. Bütün toplumu kucaklayan bir kent konseyi yaratmalıyız. Ben yeni dönemde çok daha iyi işler yapacağımıza inanıyorum” dedi.

Başkan Kurt’un ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren OKK Başkanı İsmail Kumru, Başkan Kurt’a OKK’ye verdiği desteklerden dolayı teşekkür etti. Başkan Kurt’un Odunpazarı Kent Konseyine hiçbir zaman siyasi bir bakış açısı ile yaklaşmadığını dile getiren Kumru, “Kazım Kurt, Odunpazarı Kent Konseyine her zaman objektif yaklaştı. Yeni dönemde Odunpazarı Belediyesi başta olmak üzere tüm kamu kurum ve kuruluşları ile çalışmaya devam edeceğiz” 

 
Habere Yorum Yaz
Adınız Soyadınız
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
 
1 + 5 =? işleminin sonucunu rakam ile aşağıya yazınız.
 
   
 

Web sitemiz, yorum ekleyen kişiye ait ip adresi, e-posta adresi ve ad-soyad bilgilerini saklama ve resmi makamlarca istenildiği takdirde bu bilgileri yorumcu onayı alınmaksızın iletme hakkına sahiptir.

Benzer Haberler

 • THU GÖNÜLLÜLERİ KARDEŞLERİNİ GELECEĞE HAZIRLIYOR

  Tepebaşı Belediyesi Gençlik Merkezleri’nde yürütülen Topluma Hizmet Uygulamalarına (THU) katılan gönüllüler, verdikleri destek eğitimleriyle ortaokul ve lise öğrencilerinin gelişimine yardımcı oluyor.

 • TGF 60. BAŞKANLAR KONSEYİ BAŞLADI

  100 Civarında gazetecinin katıldıgı toplantının ilk gününde protokol ziyarettleri gerçekleştirildi. Türkiye Gazeteciler Federasyonu’nun 60. Başkanlar Konseyi toplantısı, İstanbul Avrasya Gazeteciler Cemiyeti’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilecek. TGF hey

 • ESKİŞEHİR ÇOCUK KULÜBÜ ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR

  Büyükşehir Belediyesi’nin çocukların da şehir yönetiminde söz sahibi olması ve çocuk katılımını sağlamak amacıyla 80 çocuk tarafından oluşturduğu Çocuk Kulübü çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. 2019-2020 Eğitim ve Öğretim Dönemi’nin ilk toplantısın

 • TEPEBAŞI’NIN EN GÜZEL FOTOĞRAFLARI YARIŞTI

  Tepebaşı Belediyesi’nin EFSAD ile birlikte 3 ayrı kategoride düzenlediği fotoğraf yarışmasında dereceye giren fotoğraflar belli oldu.

 • Odunpazarı Belediyesi’nden lösemili çocuklara destek

  Odunpazarı Belediyesi, lösemi ile ilgili farkındalık yaratmak için çalışmalarına devam ediyor. Daha önce gerçekleştirdiği birçok etkinlikte ‘Maskemi Takarım Farkındalık Yaratırım’ diyerek lösemiye dikkat çeken Odunpazarı Belediyesi, son olarak Hasan Polat

 • AMASYA BELEDİYESİ’NDEN ESKİŞEHİR’E TEKNİK GEZİ

  Türkiye’nin dört bir yanındaki belediyeler Eskişehir’de hayata geçirilen başarılı şehircilik çalışmalarını yerinde incelemek için kentimizi ziyaret etmeye devam ediyor. Son olarak Amasya Belediye Başkanı Danışmanı Ahmet Yenihan, beraberindeki heyet ile bi

 • SENFONİ SANATÇILARI HUZUREVİ’NDE ÇALDI

  2001 yılında Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in girişimleriyle kurulan ve 18 yıldır birbirinden önemli sanatçıları ağırlayan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası, önemli bir sosyal sorumluluk projesine imza attı. Safiye Gönül B

 • LÖSEMİYE DİKKAT ÇEKTİLER

  Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası dolayısıyla Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı (LÖSEV) yetkilileri ve çocuklar ile bir araya geldi.

 • TGF 60. BAŞKANLAR KONSEYİ İSTANBUL’DA TOPLANIYOR

  Türkiye Gazeteciler Federasyonu 60. Başkanlar konseyi 8-10 Kasım tarihlerinde İstanbul’da toplanacak. İstanbul Avrasya Gazeteciler Cemiyeti’nin ev sahipliğindeki TGF Başkanlar konseyine Türkiye’nin dört bir yanından ve yurt dışından 100'ün üzerinde gazete

 • Şehit ailelerimiz bizlere emanettir"

  Büyük Birlik Partisi (BBP) Eskişehir İl Kadın Kolları Başkanı Meral Sivri, Kadın Kolları ile birlikte El-Bab'ta şehit olan Piyade Uzman Çavuş Melih Özcan'ın babaevini ziyaret etti.

 • Electrip Osmangazi Üniversitesi’nde

  Zorlu Enerji geleceğe ve bugünün gençlerine daha temiz bir dünya bırakmak amacıyla sürdürülebilirlik alanındaki yatırımlarına ve çalışmalarına devam ediyor.

 • Kırsalda yoğun yol çalışmaları

  Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ekipler iş programları kapsamında üstyapı çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

 • Odunpazarı’ndan bilimsel eğitime katkı

  Odunpazarı Belediyesi, halk merkezlerinde Bilim ve Deney Etkinlikleri düzenlemeye hazırlanıyor. İlki Büyükdere Halk Merkezi’nde yapılacak olan Bilim ve Deney Etkinlikleri, Odunpazarı Belediyesi’ne bağlı tüm halk merkezlerinde düzenlenecek.

 • EMO ile ilişkiler gelişerek sürüyor

  Eskişehir Kent Konseyi Başkanı Nuray Akçasoy ve Yürütme Kurulu Üyeleri, TMMOB’a bağlı Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Şube Başkanı Ender Kelleci ve yönetimi ile konseyde bir araya geldi.

 • Masal Şatosu’ndan LÖSEV’e destek

  2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası nedeniyle çeşitli farkındalık çalışmalarının gerçekleştirildiği günlerde LÖSEV’e bir destek de Masal Şatosu’ndan geldi.

 • Arka sokakları fotoğrafladılar

  Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları kapsamında düzenlenen Sokak Fotoğrafçılığı Atölyesi’nde kursiyerler teorik eğitimlerin ardından pratik eğitimler gerçekleştiriyor.

 • Eskişehir’de Sinema Festivali yapılacak

  Tepebaşı Belediyesi’nin Yaşam Köyü’nde hazırlıklarını sürdürdüğü ve özellikle sinema sanatçıları için sanatçı rezidansı, proje geliştirme ve eğitim merkezi olarak planlanan Katadrom Art Colony’nin resmi açılışı 30 Kasım Cumartesi günü yapılacak.

 • Meme Kanseri ve Organ Bağışı Konferansı verildi

  Sivrihisar Devlet Hastanesi tarafından 31 Ekim 2019 tarihinde Sivrihisar Belediyesi Binası Konferans salonunda Genel Cerrahi Uzamanı Op. Dr. Hacı Osman Tanrıverdi tarafından ‘’Meme Kanseri’’, Sağlık Müdürlüğü Organ Bağışı Sorumlusu Zeynep Kuzulu tarafında

 • Başkan Bıyık’tan Gündoğan'a ziyaret

  Çifteler Belediye Başkanı Kadir Bıyık, Mahmudiye Belediye Başkanı İshak Gündoğan'ı makamında ziyaret etti.

 • A.Ü öğretim üyelerine üstün hakemlik ödülü

  Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Yavuz Akbulut ve Açıköğretim Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Aras Bozkurt, eğitim teknolojisi alanının köklü mesleki örgütlerinden olan Association for Educational Communications and Technolog

Ana Sayfa   |   Seri İlanlar   |   Reklam   |   Foto Galeri   |   Şiir Köşesi   |   Künye   |   Önemli Linkler   |   Editörden   |   İletişim
www.eskisehirdehaber.com web sitemizde yer alan yazılı ve görsel içeriğin tüm hakları saklıdır. www.eskisehirdehaber.com'un onayı olmadan bu içeriklerin kopyalanması, yeniden yayınlanması veya yeniden dağıtılması yasaktır.