gazetene sahip çık
»  YAZARLAR
»  ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
Eskişehir Nöbetçi Eczaneler Listesi
»  ESKİŞEHİR'DE HAVA DURUMU
ESKİŞEHİR
Şikayet Kutusu
Eskişehir'de Sinemalar
Günlük Burçlar
‘’SEZON ORTASI VE 44. YIL SANAT GECESİ
16.01.2018

Odunpazarı Halk Eğitim Merkezi Türk Halk Müziği Korosu; ‘’Sezon Ortası ve 44. Yıl Sanat Gecesi – 1’’ konser programı,  Eskişehir Yunus Emre Kültür Sanat Merkezi’nde sanatseverlerin katılımı ile gerçekleştirildi. Konser programına; Eskişehir Vali Yardımcısı Aslan Avşarbey, Odunpazarı Kaymakamı Cemal Şahin, Odunpazarı Halk Eğitim Merkez Müdürü Mustafa Asım Elbinsoy, sanatseverler ve davetliler katıldı.

Konser programının birinci bölümünde; Türk Halk Müziği Korosu, Koro Şefi Ahmet  Kızılok yönetiminde toplu türkü  programı sundu. Toplu müzik programında korodaki sanatçılar, birbirinden güzel çeşitli yörelerden türküler söylediler. Konser programının ikinci bölümünde; Türk Halk Müziği Korosu, toplu türkü programı sundu. Konser programını; Koro Şefi Ahmet Kızılok’un düzenli ve programlı yönetmesi, davetlilerin beğenisini topladı. Sanatseverlerde; konser programında söylenen türkülere, sesleri ile eşlik ettiler ve sık sık konser programında söylenen türküleri alkışladılar. TRT Ankara Radyosu Ses Sanatçısı Zafer Albayrak, konuk sanatçı olarak konser programına katıldı ve çeşitli yörelerden türküler söyledi ve sanatseverlerin beğenisini topladı. Sanatseverler de; Konuk Ses Sanatçısı Zafer Albayrak’ın söylediği türkülere sesleri ile eşlik ettiler ve alkışladılar. Eskişehir Vali Yardımcısı Aslan Avşarbey; TRT Ankara Radyosu Ses Sanatçısı Zafer Albayrak’a plaket ve çiçek buketi, Odunpazarı Kaymakamı Camal Şahin; Koro Şefi Ahmet Kızılok’ a plaket ve çiçek buketi, Türk Ocağı Şube Başkanı Prof. Dr. Nedim Ünal’da, Koro Başkanı Süleyman Adak'a plaket ve çiçek buketi taktim etti. Sanatseverler ve davetliler, konser bitiminde konserden memnun şekilde ayrıldılar. 

 
eskisehir   haber   odunpazarı belediyesi   halk eğitim merkezi   türk halk müziği  
Habere Yorum Yaz
Adınız Soyadınız
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
 
4 + 6 =? işleminin sonucunu rakam ile aşağıya yazınız.
 
   
 

Web sitemiz, yorum ekleyen kişiye ait ip adresi, e-posta adresi ve ad-soyad bilgilerini saklama ve resmi makamlarca istenildiği takdirde bu bilgileri yorumcu onayı alınmaksızın iletme hakkına sahiptir.

Benzer Haberler

Ana Sayfa   |   Seri İlanlar   |   Reklam   |   Foto Galeri   |   Şiir Köşesi   |   Künye   |   Önemli Linkler   |   Editörden   |   İletişim
www.eskisehirdehaber.com web sitemizde yer alan yazılı ve görsel içeriğin tüm hakları saklıdır. www.eskisehirdehaber.com'un onayı olmadan bu içeriklerin kopyalanması, yeniden yayınlanması veya yeniden dağıtılması yasaktır.