»  YAZARLAR
»  ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
Eskişehir Nöbetçi Eczaneler Listesi
»  ESKİŞEHİR'DE HAVA DURUMU
ESKİŞEHİR
Şikayet Kutusu
Eskişehir'de Sinemalar
Günlük Burçlar
Praksis’ten Hamamyolu’nda çevre ve doğa hakları için konser
Odunpazarı Belediyesi’nin desteği ile Odunpazarı Kent Konseyi’nin de aralarında bulunduğu çok sayıda demokratik kitle örgütü tarafından, doğa ve çevre için konser düzenledi. Sevilen müzik grubu Praksis’in sahne aldığı konser, Hamamyolu Caddesi’nde gerçekl
07.10.2019

‘Güzel günlere turne’ için yollara düşen Praksis, Eskişehir'de ‘çevre ve doğa hakları’ için halk konseri verdi. Odunpazarı Belediyesi’nin desteği ile Odunpazarı Kent Konseyi, Yaşam Bellek Özgürlük Derneği, Eskişehir Okulu ve Eskişehir Çevre Derneği’nin de aralarında bulunduğu çok sayıda demokratik kitle örgütü tarafından Hamamyolu Caddesi’nde düzenlenen konsere, Eskişehirliler yoğun ilgi gösterdi.  Konserde çoğunlukla kendi bestelerini seslendiren Praksis, şarkı aralarında da doğa talanına karşı verilen mücadeleye dikkat çekti. "Tekmeye Kafa" albümlerinin tanıtımını da yapan Praksis, Bizim müziklerimizin telifi yoktur, gördüğünüz her yerden indirebilirsiniz, dinleyebilirsiniz diyerek; albüm CD'lerini konseri izleyenlere ücretsiz dağıttı.  Grubun 25 Eylül'de başlayan turnesi, 26 Ekim'de İzmir Kültürpark da son bulacak; bu süre içinde yaklaşık 30 merkezde konser verecek ve ‘Güzel günler, ona yürümezsen sana gelmez’ diyecek.

 

KAMUSAL ALANLARI SAVUNMAK GEREKİR

Praksis adına konser sonunda kısa bir konuşma yapan grup üyelerinden Serdar Türkmen,

destek sunan tüm kurumlara, temsilcilerine ve konsere katılanlara teşekkür etti. Türkmen, "Kamusal alanda bugün bir konser gerçekleştirdik. Bu alanı bize açanlara yeniden teşekkür ediyorum. Kamusal alanları sahiplenmek ve savunmak gerekir" dedi.

 
Habere Yorum Yaz
Adınız Soyadınız
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
 
2 + 4 =? işleminin sonucunu rakam ile aşağıya yazınız.
 
   
 

Web sitemiz, yorum ekleyen kişiye ait ip adresi, e-posta adresi ve ad-soyad bilgilerini saklama ve resmi makamlarca istenildiği takdirde bu bilgileri yorumcu onayı alınmaksızın iletme hakkına sahiptir.

Benzer Haberler

Ana Sayfa   |   Seri İlanlar   |   Reklam   |   Foto Galeri   |   Şiir Köşesi   |   Künye   |   Önemli Linkler   |   Editörden   |   İletişim
www.eskisehirdehaber.com web sitemizde yer alan yazılı ve görsel içeriğin tüm hakları saklıdır. www.eskisehirdehaber.com'un onayı olmadan bu içeriklerin kopyalanması, yeniden yayınlanması veya yeniden dağıtılması yasaktır.