MİLLİ İRADE KARACA MEDYA
»  YAZARLAR
»  ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
Eskişehir Nöbetçi Eczaneler Listesi
50.YIL MİLLİ İRADE
»  ESKİŞEHİR'DE HAVA DURUMU
ESKİŞEHİR
Şikayet Kutusu
Eskişehir'de Sinemalar
Günlük Burçlar
ÖĞRENCİLER YENİ EĞİTİM YILINA BİLİM DENEY MERKEZİ’NDE BAŞLADI
14.09.2017

Büyükşehir Belediyesi Bilim Deney Merkezi ve Sabancı Uzay Evi 2017-2018 eğitim öğretim yılına hazırladığı yeni programla giriş yaptı. Özel Atayurt Koleji öğrencilerinin misafir olduğu merkezde bilimsel konularda sunumlar yapılırken yapılan deneye de tanıklık ettiler.

2017-2018 eğitim öğretim yılını Bilim Deney Merkezi ve Sabancı Uzay Evi’nde açan Özel Atayurt Koleji öğrencileri Bilim Deney Merkezi’ndeki uzmanlar tarafından hazırlanan ‘Parçacıktan Evrene’ isimli atölyeye katıldılar. Atölyede öğrencilere parçacık fiziği, Cern, Higgs Bozonu, Bulut Odası Deneyi, Büyük Patlama, evrenin oluşumu gibi bilimsel konularda etkileşimli bir şekilde eğitimler verildi.

Evrenin gizemli dünyasına yolculuk yapma fırsatı yakalayan öğrenciler Bulut Odası Deneyi ile yıldızlardan yayılan ve sürekli etrafımızda dolaşan fakat gözle ve mikroskopla göremediğimiz parçacıkların izlerini gözlemlediler.

Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’e böyle bir merkezi Eskişehir’e kazandırdığı için teşekkür eden öğrenciler, kitaplarda öğrendikleri bilgileri Bilim Deney Merkezi ve Sabancı Uzay Evi atölyeleri sayesinde uygulamalı olarak pekiştirme fırsatı bulduklarını dile getirdiler.

 

eskişehir   haber   bilim   deney   sabancı uzay evi   2017-2018   eğitim   öğretim  
Habere Yorum Yaz
Adınız Soyadınız
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
 
8 + 5 =? işleminin sonucunu rakam ile aşağıya yazınız.
 
   
 

Web sitemiz, yorum ekleyen kişiye ait ip adresi, e-posta adresi ve ad-soyad bilgilerini saklama ve resmi makamlarca istenildiği takdirde bu bilgileri yorumcu onayı alınmaksızın iletme hakkına sahiptir.
Ana Sayfa   |   Seri İlanlar   |   Reklam   |   Foto Galeri   |   Şiir Köşesi   |   Künye   |   Önemli Linkler   |   Editörden   |   İletişim
www.eskisehirdehaber.com web sitemizde yer alan yazılı ve görsel içeriğin tüm hakları saklıdır. www.eskisehirdehaber.com'un onayı olmadan bu içeriklerin kopyalanması, yeniden yayınlanması veya yeniden dağıtılması yasaktır.
Website Security Test