gazetene sahip çık
»  YAZARLAR
»  ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
Eskişehir Nöbetçi Eczaneler Listesi
»  ESKİŞEHİR'DE HAVA DURUMU
ESKİŞEHİR
Şikayet Kutusu
Eskişehir'de Sinemalar
Günlük Burçlar
Odunpazarı’nda ‘Çocuğa Yönelik Cinsel İstismarın Önlenmesi’ semineri
19.04.2018

Odunpazarı Belediyesi, Eğitim Sen Eskişehir Şubesi, Alikev Gençlik Örgütü Düş Elçileri ve Tüm Öğrenci Velileri Dayanışma Derneği (ÖV-DER) Eskişehir Şubesi ile birlikte Çocuğa Yönelik Cinsel İstismarın Önlenmesi başlıklı seminer düzenledi.

 

Emek Halk Merkezi’nde düzenlenen seminere, Zihinsel Engelliler Eğitim Uzmanı Fidan Güneş Gürgör Kılıç, ÖVDER Eskişehir Şube Başkanı Av. Heval Yıldız Karasu’nun konuşmacı olarak katıldı. Cinsel istismarın belirtileri, çocuğa cinsel istismar şüphesi halinde nasıl yaklaşılması gerektiğine ilişkin bilgilerin verildiği seminerde, yeni cinsel istismar yasa tasarısı da anlatıldı.

 

“ÇOCUKLAR CİNSEL İSTİSMAR KONUSUNDA YALAN SÖYLEMİYOR”

İstismarın en büyük göstergesinin çocuğun beyanı olduğunu söyleyen Fidan Güneş Gürgör Kılıç, yapılan bilimsel çalışmalara göre çocukların bu konuda yalan söylemediğini belirtti. Kılıç, çocuklara yaklaşırken onların kendilerini rahat ifade edebileceği bir dil kullanmak gerektiğini kaydetti.

 

“SUÇU ÖNLEMEK DEĞİL, CEZALARI AĞIRLAŞTIRARAK SORUMLULUK ÜZERİNDE ATMAYA ÇALIŞIYORLAR”

“Kol kırılır yen içinde kalır” anlayışının aile, okul, mahkeme her alanda etkin kılınmaya çalışıldığına dikkat çeken Av. Yıldız Karasu, buna karşı ısrarlı, birlikte ve çocuğun korunmasını esas alan bir mücadele yürütmek gerektiğini vurguladı. Kadın programları ve din kisvesi

 

 

altında cinsiyetçi söylemlerde bulunan hocaların istismarı meşrulaştıran bir niteliğe sahip olduğunun altını çizen Yıldız, son tasarının da istismarı arttıran hukuki boşluklar yarattığını

söyledi.  Yıldız, bu yasa tasarısının; suçu önlemeyi değil, cezaları ağırlaştırarak sorumluluğu üzerinde atmaya çalıştığı belirti.

 

ÇOCUĞA YÖNELİK CİNSEL İSTİSMAR BÜYÜKDERE’DE MASAYA YATIRILACAK

Odunpazarı Belediyesi Halk Merkezlerinde çocuğa yönelik istismarı masaya yatırmaya devam edecek. Odunpazarı Belediyesi, Eğitim Sen Eskişehir Şubesi, Alikev Gençlik Örgütü Düş Elçileri ve Tüm Öğrenci Velileri Dayanışma Derneği (ÖV-DER) Eskişehir Şubesi; 29 Nisan 2018 Pazar Günü saat 14.00’de Büyükdere Halk Merkezi’nde Çocuğa yönelik Cinsel İstismarın Önlenmesi ile ilgili seminer düzenleyecek.

eskisehir   haber   odunpazarı belediyesi   çocuk istismarı  
Habere Yorum Yaz
Adınız Soyadınız
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
 
3 + 1 =? işleminin sonucunu rakam ile aşağıya yazınız.
 
   
 

Web sitemiz, yorum ekleyen kişiye ait ip adresi, e-posta adresi ve ad-soyad bilgilerini saklama ve resmi makamlarca istenildiği takdirde bu bilgileri yorumcu onayı alınmaksızın iletme hakkına sahiptir.

Benzer Haberler

Ana Sayfa   |   Seri İlanlar   |   Reklam   |   Foto Galeri   |   Şiir Köşesi   |   Künye   |   Önemli Linkler   |   Editörden   |   İletişim
www.eskisehirdehaber.com web sitemizde yer alan yazılı ve görsel içeriğin tüm hakları saklıdır. www.eskisehirdehaber.com'un onayı olmadan bu içeriklerin kopyalanması, yeniden yayınlanması veya yeniden dağıtılması yasaktır.