»  YAZARLAR
»  ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
Eskişehir Nöbetçi Eczaneler Listesi
»  ESKİŞEHİR'DE HAVA DURUMU
ESKİŞEHİR
Şikayet Kutusu
Eskişehir'de Sinemalar
Günlük Burçlar
‘Odamızı korumak için mücadele veriyoruz’
TMMOB Makina Mühendisleri Odası Eskişehir Şubesi Danışma Kurulu Birinci Toplantısı Ergin Orbey Sahnesi’nde gerçekleştirildi.
29.06.2020

Toplantıda üyelere seslenen Makina Mühendisleri Odası Eskişehir Şube Başkanı Atila Tomsuk, “Seçimden sonra ilk defa bir salon toplantısında beraberiz, seçimlerde bize destek veren herkese tekrar teşekkür ediyoruz” dedi. Seçim sonrasında hızlı bir şekilde başladıklarını ifade eden Tomsuk, “Seçimlerden sonra Odunpazarı ve Tepebaşı belediyelerimiz ile sözleşmelerimizi yeniledik, daha sonra Kütahya Belediyesi ile de imzaları attık, daha sonra Bozüyük Belediyesi’nin de asansörleri bizde. Şu anda Bilecik ve Afyon ile ilgili bir sıkıntımız var, henüz anlaşma yapamadık” diye konuştu.  Komisyonların oluşmaya başlaması sürecinde pandemi ile karşılaştıkların aktaran Başkan Tomsuk, “Bu nedenle biraz gecikme yaşandı,  bazı komisyonları oluşturabildik, diğerleri için de çalışmalarımızı sürdürüyoruz” şeklinde konuştu.

‘HIZLI BAŞLADIK’

Pandemi sürecinin  başında öncelikle servis araçları ile ilgili basın açıklamaları yaptıklarını dile getiren Makina Mühendisleri Odası Eskişehir Şube Başkanı Atila Tomsuk,  “Pandemi sürecinde bizim alanımızla ilgili en büyük sıkıntılardan biri havalandırma sistemiydi. Hastane ve sağlık ocaklarında havalandırma sistemleri ile ilgili gerekli yerlere bilgilendirme yaparak, açıklamalar yaptık ve gerekli önlemlerin alınmasını sağladık” ifadelerini kullandı. Tomsuk, “22 Ağustos tarihinde Ankara’da açık bir alanda genel kurulumuz gerçekleştirilecek, Ekim ayında ise TMMOB Genel Kurulu yapılacak” şeklinde konuştu.

‘MÜCADELEMİZİ SÜRDÜRÜYORUZ’

Atila Tomsuk sözlerini şöyle sürdürdü: “Salgında herkes sağlığı ile uğraşırken, hükümet de boş durmadı, özellikle Kaymaz’a yapılması düşünülen siyanürlü altın madeni havuzuna ilişkin çalışmalara engel olmak için hukuki mücadelemizi sürdürdük, bu sırada TMMOB ve Baro Yasası geldi, maalesef doğruları konuştuğumuz için iktidarlar tarafından sevilmiyoruz. Önce bir taslak geldi, sonra başkası geldi, ilk taslakta nispi temsil ve hükümetin kayyum atama yetkisi vardı, şimdi son durum belli değil, bu konuyla ilgili basın açıklamaları yaptık ve bu yasa meclise gelmesin diye elimizden geleni yapıyoruz. Meslek örgütlerinin içini boşaltmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Ama biz de buna izin vermemek için mücadelemizi sürdürüyoruz. Eskişehir'e yapılacak kömürlü termik santral davası sevindirici bir karar ile sonuçlandı. Eskişehir'de santralin yapılmaması için dava açan ilk kurumuz. Kömürlü termik santralin şu aşamada yapılmıyor olması bizim için sevindirici ”dedi. 

 
Habere Yorum Yaz
Adınız Soyadınız
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
 
4 + 1 =? işleminin sonucunu rakam ile aşağıya yazınız.
 
   
 

Web sitemiz, yorum ekleyen kişiye ait ip adresi, e-posta adresi ve ad-soyad bilgilerini saklama ve resmi makamlarca istenildiği takdirde bu bilgileri yorumcu onayı alınmaksızın iletme hakkına sahiptir.

Benzer Haberler

 • TGF'den RTÜK'e TEPKİ !.

  Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Yılmaz Karaca, Halk Tv ve Tele1 televizyonlarına verilen 5 günlük yayın durdurma cezalarıyla ilgili bir açıklama yaptı.

 • ‘14 günde 28 gazeteci hakim karşısına çıktı’

  CHP’li Çakırözer, her ay olduğu gibi Türkiye’nin basın ve ifade özgürlüğü Haziran ayı karnesine ilişkin hazırladığı raporu Meclis’te düzenlediği basın açıklaması ile kamuoyuyla paylaştı.

 • Odunpazarı kendi taşını üretiyor

  Odunpazarı Belediyesi, kaynaklarını doğru ve etkili kullanmak adına gerçekleştirdiği çalışmalarla kamu kaynaklarından tasarruf etmeye devam ediyor.

 • ‘Sivas Katliamını unutmayacağız’

  TMMOB İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri Neşet Aykanat, Madımak Katliamı’nın yıldönümü nedeniyle basın açıklaması gerçekleştirdi.

 • Odunpazarı’nda encümen ve komisyon üyeleri seçildi

  Odunpazarı Belediyesi 2020 yılı Temmuz ayı Olağan Meclis Toplantısı 7’inci Birleşim 1’inci Oturumu, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt Başkanlığında Hasan Polatkan Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

 • Tarım Raporu’nu TBMM’de açıkladı

  CHP Milletvekili Utku Çakırözer, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla oluşturulan CHP Tarım Heyeti’nin Eskişehir’de çiftçilere gerçekleştirdiği ziyaretlerin ardından ortaya çıkan Tarım Raporu’nu Meclis’te açıkladı.

 • Kalemi de kıdemi de vermeyiz

  Kıdem tazminatı ile ilgili taslak üzerine tepkiler yoğunlaşırken beş basın kuruluşu yaptığı ortak açıklama ile basın sektöründe de kıdem tazminatı ile ilgili gelişmelerden rahatsızlık duyulduğu bildirildi.

 • 2.Lig 3. Lig ve Bölgesel Amatör Ligler oynatılmayacak

  Türkiye Futbol Federayonu, 2. Lig, 3. Lig ve Bölgesel Amatör Lig'lerinde kalan maçların oynanmayacağını açıkladı. TFF'nin liglerin tescil formatı ile ilgili kararının önümüzdeki günlerde açıklanacağı belirtildi.

 • ‘Covid-19 konusunda doğru bilgi paylaşılmalı’

  Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Pınar Yıldız yanlış bilgi uyarısında bulunarak sağlık programcılarını sorumlu davranmaya çağırdı.

 • ‘Özel sektör yapsa işletmeler kapatılır’

  Sağlık Sen Şube Başkanı Hasan Hüseyin Köksal, kamu dışında çalışan aile sağlık hekimlerinin sorunları hakkında açıklama gerçekleştirdi.

 • ‘Oteller güvenli’

  Eskişehir'de turizm acentesi işletmeciliği yapan Salih Er, turizm tesislerinin şehir merkezlerinden daha güvenli olduğunu belirterek, "Tatile çıkmak isteyen vatandaşlarımız gönül rahatlığıyla gidebilir" dedi.

 • Doğalgaz indirimi nefes aldıracak

  Eskişehir OSB Başkanı Nadir Küpeli, 1 Temmuz’dan geçerli olmak üzere BOTAŞ tarafından sanayi ve ticarethanelerde kullanılan doğalgaz fiyatında yüzde 9,8 oranında indirim yapılmasını çok yerinde ve zamanında atılmış bir adım olarak değerlendirdiklerini bel

 • Kısa çalışma ödeneği uzatıldı

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, 20 gün aradan sonra yapılan Kabine toplantısı sonrası açıklamalarda bulunuyor.

 • Fen İşleri çalışıyor

  Tepebaşı Belediyesi tarafından ilçe genelinde gerçekleştirilen üstyapı çalışmaları hız kesmeden devam ediyor.

 • Sosyal mesafeli hizmet içi eğitim

  Büyükşehir Belediyesi’nin her yıl Haziran ve Aralık aylarında gerçekleştirdiği hizmet içi eğitimlerine Taşbaşı Kültür Merkezi Kırmızı Salon’da başladı.

 • ‘Kıdemime dokunma!’

  Türk İş’e bağlı Belediye İş Sendikası üyeleri, kıdem tazminatını ile ilgili yapılmak istenen düzenlemelere tepki göstererek, basın açıklaması gerçekleştirdi.

 • TEBEV’in desteği devam ediyor

  Tepebaşı Belediyesi Evde Bakım Hizmetleri TEBEV, 65 yaş üstü kimsesiz vatandaşlara birçok konuda hizmet verirken, sağlık kontrollerini de aksatmıyor.

 • Kırsalda yollar genişletiliyor

  Büyükşehir Belediyesi kent merkezinde ve kırsalda yol çalışmalarına hızla devam ediyor. Ekipler, son olarak Seyitgazi ilçesi Ayvalı Mahallesi’nde toplulaştırma sonrası genişleyen yol güzergâhında genişletme çalışmasına başladı.

 • ‘Hükümet projeleri için de tepki koyun’

  CHP Odunpazarı İlçe Başkanı Rahmi Çınar, AK Parti AKP Odunpazarı İlçe Başkanı Ali Acar’ın Hicri Sezen Parkı’nın betonlaştığı yönündeki iddialarını yanıtladı.

Ana Sayfa   |   Seri İlanlar   |   Reklam   |   Foto Galeri   |   Şiir Köşesi   |   Künye   |   Önemli Linkler   |   Editörden   |   İletişim
www.eskisehirdehaber.com web sitemizde yer alan yazılı ve görsel içeriğin tüm hakları saklıdır. www.eskisehirdehaber.com'un onayı olmadan bu içeriklerin kopyalanması, yeniden yayınlanması veya yeniden dağıtılması yasaktır.