»  YAZARLAR
»  ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
Eskişehir Nöbetçi Eczaneler Listesi
»  ESKİŞEHİR'DE HAVA DURUMU
ESKİŞEHİR
Şikayet Kutusu
Eskişehir'de Sinemalar
Günlük Burçlar
ODA MÜZİĞİNDE TRİO 424 AYAKTA ALKIŞLANDI
Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası’nın hafta içi programında yer alan oda müziği konserlerinde bu hafta Helsinki’de düzenli olarak konserler veren Trio 424 grubu sahne aldı.
08.10.2019

Finlandiya’da düzenli olarak konserler veren ve konserlerinde Türk müziğini Fin sanatseverlere tanıtmaya çalışan Trio 424, Ergin Orbey Sahnesi’nde verdiği konserde de Fin ezgilerini Eskişehir’e taşıdı. Keman sanatçısı Emma Mali, viyolonsel sanatçısı Aslıhan Gençgönül ve piyano sanatçısı Ezgi Göktürk’ün sahne aldığı konserde Fin bestekar Jean Sibelius ve İlhan Baran’ın eserleri seslendirildi. Amaçlarının Türkiye ve Finlandiya arasındaki benzerlikleri müzik yoluyla sanatseverlere aktarmak olduğunu ifade eden genç sanatçılar, konser sonunda Ergin Orbey Sahnesi’ni dolduran Eskişehirliler tarafından ayakta alkışlandı.

Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası’nın gelecek oda müziği programında 14 Ekim 2019 Pazartesi günü saat 20.00’de Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi Ergin Orbey sahnesinde, Ols Cinxo ve Olga Hasanova’nın sahne alacağı keman ve piyano resitali gerçekleştirilecek.

 
Habere Yorum Yaz
Adınız Soyadınız
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
 
5 + 2 =? işleminin sonucunu rakam ile aşağıya yazınız.
 
   
 

Web sitemiz, yorum ekleyen kişiye ait ip adresi, e-posta adresi ve ad-soyad bilgilerini saklama ve resmi makamlarca istenildiği takdirde bu bilgileri yorumcu onayı alınmaksızın iletme hakkına sahiptir.

Benzer Haberler

Ana Sayfa   |   Seri İlanlar   |   Reklam   |   Foto Galeri   |   Şiir Köşesi   |   Künye   |   Önemli Linkler   |   Editörden   |   İletişim
www.eskisehirdehaber.com web sitemizde yer alan yazılı ve görsel içeriğin tüm hakları saklıdır. www.eskisehirdehaber.com'un onayı olmadan bu içeriklerin kopyalanması, yeniden yayınlanması veya yeniden dağıtılması yasaktır.