»  YAZARLAR
»  ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
Eskişehir Nöbetçi Eczaneler Listesi
50.YIL MİLLİ İRADE
»  ESKİŞEHİR'DE HAVA DURUMU
ESKİŞEHİR
Şikayet Kutusu
Eskişehir'de Sinemalar
Günlük Burçlar
Mobilya sektörünü yerinde incelediler
16.05.2017

Eskişehir Ticaret Odası heyeti Azerbaycan temaslarını iş adamları ile gerçekleştirdiği toplantı, Türkiye’nin Azerbaycan Büyükelçiliği ziyareti ve mobilya sektörünü inceleme gezisiyle tamamladı.

 

Eskişehir Ticaret Odası (ETO) heyeti Azerbaycan temasları kapsamında Azerbaycan’da iş yapan Türk firmalar ile de bir araya geldi. Başkent Bakü’de Türkiye ve Azerbaycan İş Adamları ve Sanayiciler İçtimai Birliği’nde (TÜİB) temaslarda bulunan ETO heyeti, Azerbaycan’ın yatırım faaliyetleri, ticaret bölgeler, gümrük vb. gibi kolaylıklar, devlet teşvikleri hakkında bilgi aldı. Toplantıda konuşan TÜİB Başkanı Ali İhsan Genç, Azerbaycan’ın petrol fiyatlarının düşmesi sonrasında üretim politikalarına ağırlık verdiğini ve imalatı teşvik ettiğini kaydetti. ETO’nun ziyaretinin tam zamanında gerçekleştiğini kaydeden Genç, birlik olarak Eskişehirli iş adamlarına destek olmaya hazır olduklarını kaydetti.

Büyükelçilik Azerbaycan ekonomisini anlattı

TÜİB toplantısının ardından ETO heyeti, T.C. Azerbaycan Büyükelçiliği’ni ziyaret etti. Görüşmede T.C. Azerbaycan Büyükelçisi Erkan Özoral ve Ticaret Müşaviri Ahmet Ataker ile bir araya gelen ETO heyeti, ülkenin ekonomi stratejisi hakkında bilgi aldı. Büyükelçi Özoral, Azerbaycan’da yatırım ve iş yapan firmalara birçok avantaj sağlandığını belirterek, yatırımcılara aynı zamanda Azerbaycan ile ticaret anlaşmaları yapan diğer Orta Asya ülkelerin de kapılarının açıldığını dile getirdi.  Ticaret Müşaviri Ataker ise Ekonomi Bakanlığı tarafından hedef pazar olarak açıklanan Azerbaycan’a daha fazla ağırlık verilmesi gerektiğini söyledi.

Mobilya sektörünü yerinde incelediler

Eskişehir Ticaret Odası heyetinin Azerbaycan temasları kapsamındaki son durağı ise Bakü’de mobilya satışı yapan mağazaların bulunduğu bölge oldu.  Bölgedeki mağazaları ve mobilya pazarını yerinde görme fırsatı yakalayan Eskişehirli firma sahipleri, tesislerin kira ve satılık bedelleri, ticari hacmi hakkında da bilgi edindi.

 

eskişehir   haber   azerbaycan   eto   ticaret odası   tüib  
Habere Yorum Yaz
Adınız Soyadınız
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
 
6 + 9 =? işleminin sonucunu rakam ile aşağıya yazınız.
 
   
 

Web sitemiz, yorum ekleyen kişiye ait ip adresi, e-posta adresi ve ad-soyad bilgilerini saklama ve resmi makamlarca istenildiği takdirde bu bilgileri yorumcu onayı alınmaksızın iletme hakkına sahiptir.
Ana Sayfa   |   Seri İlanlar   |   Reklam   |   Foto Galeri   |   Şiir Köşesi   |   Künye   |   Önemli Linkler   |   Editörden   |   İletişim
www.eskisehirdehaber.com web sitemizde yer alan yazılı ve görsel içeriğin tüm hakları saklıdır. www.eskisehirdehaber.com'un onayı olmadan bu içeriklerin kopyalanması, yeniden yayınlanması veya yeniden dağıtılması yasaktır.