seçim gif
»  YAZARLAR
»  ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
Eskişehir Nöbetçi Eczaneler Listesi
»  ESKİŞEHİR'DE HAVA DURUMU
ESKİŞEHİR
Şikayet Kutusu
Eskişehir'de Sinemalar
Günlük Burçlar
“MAHALLE KÜLTÜRÜ UNUTTURMAYALIM”
12.03.2018

Eskişehir Kent Konseyi Gençlik Çalışma Grubu mahalle kültürünü yaşatmak adına, Sütlüce Mahalle pazarında stant kurarak mahalle sakinleri ile bir araya geldi.

Modern hayatın bir neticesi olarak bizi biz yapan değerlerden olan mahalle kültüründen uzaklaşıldığını ve mahalle kültürünü yaşatmak adına böyle bir çalışma yaptıklarını kaydeden gençler  “Mahalle ve mahalle kültürü vicdandı, samimiyetti, sabırdı, güvendi ve yardımlaşmaydı. Kısaca üzerinde kestane pişirdiğimiz sobalarımız gibi mahalle kültüründe ilişkilerimiz sıcaktı. Gençlerimiz maalesef bu nasıl bir kültürdür, bilmiyorlar bile. Gençlik Çalışma Grubu olarak sosyal ağlarda sanal arkadaşlıklar kuran, onlarla görüşen, dertleşen gençler olmak yerine Sütlüce Mahallesinde, mahalle sakinleri ile bir araya gelmek istedik.”dediler.  Ayrıca Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla mahallede yaşayan kadınları da unutmayan gençler, onlar için el emekleri ile hazırladıkları hediyeleri verdiler.

 

eskisehir   haber   kent konseyi   mahalle   dünya emekçi kadınlar günü  
Habere Yorum Yaz
Adınız Soyadınız
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
 
3 + 9 =? işleminin sonucunu rakam ile aşağıya yazınız.
 
   
 

Web sitemiz, yorum ekleyen kişiye ait ip adresi, e-posta adresi ve ad-soyad bilgilerini saklama ve resmi makamlarca istenildiği takdirde bu bilgileri yorumcu onayı alınmaksızın iletme hakkına sahiptir.

Benzer Haberler

Ana Sayfa   |   Seri İlanlar   |   Reklam   |   Foto Galeri   |   Şiir Köşesi   |   Künye   |   Önemli Linkler   |   Editörden   |   İletişim
www.eskisehirdehaber.com web sitemizde yer alan yazılı ve görsel içeriğin tüm hakları saklıdır. www.eskisehirdehaber.com'un onayı olmadan bu içeriklerin kopyalanması, yeniden yayınlanması veya yeniden dağıtılması yasaktır.