iyi parti ibrahim sayın başlık
»  YAZARLAR
»  ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
Eskişehir Nöbetçi Eczaneler Listesi
50.YIL MİLLİ İRADE
»  ESKİŞEHİR'DE HAVA DURUMU
ESKİŞEHİR
Şikayet Kutusu
Eskişehir'de Sinemalar
Günlük Burçlar
Kurtuluş Müzesi, Tarihi Kentler Birliği’nin ‘Müze Özendirme Ödülüne’ layık görüldü.
18.05.2017

Büyükşehir Belediyesi’nin Ekim ayında hizmete sunduğu ve Eskişehir’in yakın tarihine ışık tutan Kurtuluş Müzesi, Tarihi Kentler Birliği tarafından ‘Müze Özendirme Ödülüne’ layık görüldü.

Müzecilik faaliyetleri ile Türkiye’de adından söz ettiren Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Kurtuluş Müzesi projesiyle, Tarihi Kentler Birliği’nin ‘Müze Özendirme Ödülüne’ layık görüldü. 2016 yılının Ekim ayında hizmete giren Eskişehir Kurtuluş Müzesi, ödüle kalitesi, arşiv ve araştırma çalışmaları, sergilenme kurgusu, sosyal gücü, kent ile ilişkisi kategorilerinde değer bulundu.

 

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’ne ödülü Sivas’ta düzenlenen Tarihi Kentler Birliği buluşması kapsamında yapılan törenle verildi. Törene Eskişehir Büyükşehir Belediye’sini temsilen Başkan Vekili Ahmet İlker katıldı. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin bir biri ardına açığı müzelerle şehrin turizm potansiyelini hızla yükselttiğini belirten İlker “Hizmete sunduğumuz müzelerde özellikle hafta sonlarında uzun kuyruklar oluşuyor. Her yeni müzemiz bir taraftan Eskişehir’in turizm değerine değer katarken, bir taraftan da kentin ortak geçmişini, kültürünü, değerlerini gelecek nesillere aktarıyor. Tarihi Kentler Birliği’nin uzman kurullarınca ödüle layık görülen Kurtuluş Müzemiz Batı Cephesi Komutanı İsmet İnönü’nün savaş döneminde kullandığı konaktır. Tarihi belgeler ile teknolojiyi harmanlayarak oluşturduğumuz müze ile çocuklarımıza bu ülkenin nasıl kazanıldığını göstermek, hafızalarında iz bırakmak istedik.  Bu yönü ile de Eskişehir Kurtuluş Müzesi, Uluönder Mustafa Kemal Atatürk ve Anadolu halkının verdiği destansı mücadelenin canlı tanığıdır. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Yılmaz Büyükerşen’in her aşamasıyla yakından ilgilendiği Kurtuluş Müzemizin, Tarihi Kentler Birliği gibi saygın bir birlik tarafından ödüle layık görülmesi bizler için gurur kaynağı olmuştur. Müzemizi bu anlamlı ödüle layık gören başta birliğin değerli yöneticileri olmak üzere herkese Sayın Büyükerşen ve tüm Eskişehir halkı adına en derin şükranlarımızı sunuyoruz” şeklinde konuştu.

eskişehir   haber   krtuluş müzesi    
Habere Yorum Yaz
Adınız Soyadınız
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
 
7 + 6 =? işleminin sonucunu rakam ile aşağıya yazınız.
 
   
 

Web sitemiz, yorum ekleyen kişiye ait ip adresi, e-posta adresi ve ad-soyad bilgilerini saklama ve resmi makamlarca istenildiği takdirde bu bilgileri yorumcu onayı alınmaksızın iletme hakkına sahiptir.
Ana Sayfa   |   Seri İlanlar   |   Reklam   |   Foto Galeri   |   Şiir Köşesi   |   Künye   |   Önemli Linkler   |   Editörden   |   İletişim
www.eskisehirdehaber.com web sitemizde yer alan yazılı ve görsel içeriğin tüm hakları saklıdır. www.eskisehirdehaber.com'un onayı olmadan bu içeriklerin kopyalanması, yeniden yayınlanması veya yeniden dağıtılması yasaktır.