iyi parti ibrahim sayın başlık
»  YAZARLAR
»  ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
Eskişehir Nöbetçi Eczaneler Listesi
50.YIL MİLLİ İRADE
»  ESKİŞEHİR'DE HAVA DURUMU
ESKİŞEHİR
Şikayet Kutusu
Eskişehir'de Sinemalar
Günlük Burçlar
KONTROLLER YAPILSAYDI ANNELERİMİZ ÖLMEYECEKTİ
16.05.2017

CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, CHP Muğla milletvekilleri Nurettin Demir ve Ömer Süha Aldan ile Marmaris’te 24 kişinin hayatını kaybettiği kazanın meydana geldiği yere giderek kazaya ilişkin incelemelerde bulundu.

 

Ardından basın açıklamasında bulunan CHP’li heyet midibüsün vahim ihmaller ve denetimsizlik nedeniyle kaza yaptığını iddia etti. Çakırözer, “Haftasonu yaşanan vahim kazada 24 canı yitirmenin üzüntüsünü hala yaşıyoruz. İhmal ve denetimsizliğin bedelini masum annelerimiz ödedi” dedi.  Aralarında Eskişehir milletvekili Utku Çakırözer’in de bulunduğu CHP’li heyet Muğla’nın Marmaris ilçesinde Anneler Günü etkinliği kapsamında düzenlenen gezide yaşanan vahim kazada 24 kişinin hayatını kaybettiği yere giderek incelemelerde bulundu.

 

KONTROLLER YAPILSAYDI ANNELERİMİZ ÖLMEYECEKTİ

 

İncelemeler sonrasında açıklamada bulunan CHP’li Çakırözer, “Milletvekillerimizle birlikte yaptığımız incelemeler sonucunda kaza yapan midibüse ilişkin vahim şeyler öğrendik. Midibüsün fren sistemindeki arıza nedeniyle 3 kez araç muayenesinden geçemediğini öğrendik. Aracın son muayenesi 5 Mayıs 2016'da yapılmış. Yolcu kapasitesi 30 kişi olmasına rağmen kaza anında araçta 34 kişi var. Bu tür araçların Şehirler Arası Tarifesiz Yolcu Taşıma Belgesi D2 alması için 10 yaş sınırı var. Bu araç 14 yıllık olduğu için D2 belgesi kiralık. Ulaştırma Bakanlığı 2016 genelgesinde polise verilen talimata göre D2 belgeli bu tür araçlar yol denetimlerinde durdurulmuyor. Bu araçta güzergâhtaki 3 polis kontrol noktasından hiç birinde kontrol edilmemiş. Bunlar gerçekten vahim şeyler. Eğer o araç durdurulup yolcu sayısı ya da TÜRSAB acentesi sözleşmesi olup olmadığına bakılsaydı bu kaza olmayacak, annelerimiz yok yere ölmeyecekti” diye konuştu.

 

eskişehir   haber   chp   utku çakırözer   muğla   kaza  
Habere Yorum Yaz
Adınız Soyadınız
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
 
5 + 9 =? işleminin sonucunu rakam ile aşağıya yazınız.
 
   
 

Web sitemiz, yorum ekleyen kişiye ait ip adresi, e-posta adresi ve ad-soyad bilgilerini saklama ve resmi makamlarca istenildiği takdirde bu bilgileri yorumcu onayı alınmaksızın iletme hakkına sahiptir.
Ana Sayfa   |   Seri İlanlar   |   Reklam   |   Foto Galeri   |   Şiir Köşesi   |   Künye   |   Önemli Linkler   |   Editörden   |   İletişim
www.eskisehirdehaber.com web sitemizde yer alan yazılı ve görsel içeriğin tüm hakları saklıdır. www.eskisehirdehaber.com'un onayı olmadan bu içeriklerin kopyalanması, yeniden yayınlanması veya yeniden dağıtılması yasaktır.