gazetene sahip çık
»  YAZARLAR
»  ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
Eskişehir Nöbetçi Eczaneler Listesi
»  ESKİŞEHİR'DE HAVA DURUMU
ESKİŞEHİR
Şikayet Kutusu
Eskişehir'de Sinemalar
Günlük Burçlar
Kazım Kurt: “Gazeteciler bu istibdat sürecinin uzamasına daha fazla izin vermeyecek”
07.06.2018

Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt, Eskişehir’de görev yapan gazeteciler ile bir araya geldi.

 

Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt, Odunpazarı Belediyesi Serbest Basın Bürosunu ziyaret ederek, gazetecilerle buluştu. Gazetecilerin sorularını cevaplayan Başkan Kurt, 24 Haziran’da gerçekleşecek olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili ile ilgili önemli açıklamalar yaptı.

 

“TÜRKİYE KORKU VE İSTİBDAT ANLAYIŞININ HÜKÜM SÜRDÜĞÜ KARANLIK BİR DÖNEMDEN GEÇİYOR”

24 Haziran’da Türkiye’nin kaderinin oylanacağını belirten Başkan Kurt, bu nedenle de gerçekleşecek seçimlerin hayati önem taşıdığını kaydetti. Türkiye’nin 15 Temmuz 2015 tarihinden sonra Kanun Hükmünde Kararnameler ile yönetildiğini ifade eden Başkan Kurt, Türkiye’nin korku ve istibdat anlayışının hüküm sürdüğü karanlık bir dönemden geçtiğini söyledi. Demokrasinin olmazsa olmazlarından olan gazetecilerinde bu baskı ve korkudan nasibini aldığını belirten Başkan Kurt, “Medyanın yüzde 95’i hükümetin elinde. Basın özgürlüğü diye bir şey kalmadı. Basın, demokrasilerin olmazsa olmazı, ifade ve haber alma özgürlüğünün temelidir. Ben 24 Haziran’da gerçekleşecek olan seçimle bunların değişeceğine inanıyorum. Gazeteciler bu istibdat sürecinin uzamasına daha fazla izin vermeyecek” dedi.

eskisehir   haber   kazım kurt   gazeteci  
Habere Yorum Yaz
Adınız Soyadınız
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
 
3 + 4 =? işleminin sonucunu rakam ile aşağıya yazınız.
 
   
 

Web sitemiz, yorum ekleyen kişiye ait ip adresi, e-posta adresi ve ad-soyad bilgilerini saklama ve resmi makamlarca istenildiği takdirde bu bilgileri yorumcu onayı alınmaksızın iletme hakkına sahiptir.

Benzer Haberler

Ana Sayfa   |   Seri İlanlar   |   Reklam   |   Foto Galeri   |   Şiir Köşesi   |   Künye   |   Önemli Linkler   |   Editörden   |   İletişim
www.eskisehirdehaber.com web sitemizde yer alan yazılı ve görsel içeriğin tüm hakları saklıdır. www.eskisehirdehaber.com'un onayı olmadan bu içeriklerin kopyalanması, yeniden yayınlanması veya yeniden dağıtılması yasaktır.