seçim gif
»  YAZARLAR
»  ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
Eskişehir Nöbetçi Eczaneler Listesi
»  ESKİŞEHİR'DE HAVA DURUMU
ESKİŞEHİR
Şikayet Kutusu
Eskişehir'de Sinemalar
Günlük Burçlar
KAFATASI AÇILMADAN BURUNDAN GİRİLEREK GERÇEKLEŞEN BAŞARILI CERRAHİ OPERASYON
17.04.2018

61 yaşındaki Gülhan Yüksel, beyin tümöründen kafa tası açılmadan yapılan operasyonla kurtuldu.

Gülhan Yüksel  baş ağrısı şikayetiyle farklı hastanelere baş vurmuş veHipofiz bezi tümörü tanısı almış  ancak tedavi sürecini tamamlayamamıştı. Baş ağrısı şikayeti devam eden Yüksel, geçtiğimiz günlerde Özel Anadolu Hastanesi hekimlerinden  Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Celal Özbek Çakır’a muayene oldu.

Beyin tabanında yer alan Hipofiz bezinde  büyük bir tümör bulunan Gülhan Yüksel,  doktoru Çakır tarafından operasyon sebebiyle hastaneye yatırıldı.

Hipofiz bezi kafa tabanında yerleşen ve vücut için önemli hormonların salgılandığı bu bezin işlevini bozarak,  hormonal bozukluklar ve bezin büyümesine sebep olan patolojilerde görme problemleri gibi ciddi etkileri olan bu tümör cinsinden normalde kafa tası açılarak yapılan bir operasyonla kurtulmak mümkünken,  Op. Dr. Celal Özbek Çakır tarafından burundan girilerek cerrahi uygulandı ve tümör alındı.

Hastanede sadece 3 gün yatırıldıktan sonra sağlığına kavuşan ve beyin tümöründen kurtulan hasta Yüksel, doktoruna teşekkürlerini iletti.

Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Celal Özbek Çakır yaptığı operasyonla ilgili şunları söyledi ; “Normalde kafatası açılarak gerçekleştirilen bu bezin cerrahilerinde biz uzun süredir transsfenoidal dediğimiz burundan girilerek yapılan cerrahiyi uygulamaktayız. Bu yöntem ile hem hastayı kafatasının açılarak yapıldığı cerrahilerdeki ağır post op sıkıntılardan kurtarmakta hem de hastanede kalış süresini kısaltmaktayız. Bu hastamıza da transsfenoidal cerrahi uygulayarak hipofiz bezindeki kitle total çıkartıldı ve hastamız taburcu edildi.”

eskisehir   haber   sağlık   tümör   anadolu hastanesi   beyin ve sinir  
Habere Yorum Yaz
Adınız Soyadınız
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
 
5 + 3 =? işleminin sonucunu rakam ile aşağıya yazınız.
 
   
 

Web sitemiz, yorum ekleyen kişiye ait ip adresi, e-posta adresi ve ad-soyad bilgilerini saklama ve resmi makamlarca istenildiği takdirde bu bilgileri yorumcu onayı alınmaksızın iletme hakkına sahiptir.

Benzer Haberler

Ana Sayfa   |   Seri İlanlar   |   Reklam   |   Foto Galeri   |   Şiir Köşesi   |   Künye   |   Önemli Linkler   |   Editörden   |   İletişim
www.eskisehirdehaber.com web sitemizde yer alan yazılı ve görsel içeriğin tüm hakları saklıdır. www.eskisehirdehaber.com'un onayı olmadan bu içeriklerin kopyalanması, yeniden yayınlanması veya yeniden dağıtılması yasaktır.