gazetene sahip çık
»  YAZARLAR
»  ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
Eskişehir Nöbetçi Eczaneler Listesi
»  ESKİŞEHİR'DE HAVA DURUMU
ESKİŞEHİR
Şikayet Kutusu
Eskişehir'de Sinemalar
Günlük Burçlar
Hayat Kurtar Yaşamları Değiştir Projesi Ödül Kazandı
07.06.2018

Türk Kızılay’ı Eskişehir Şubemiz tarafından yazılan ve yürütülen “Hayat Kurtar Yaşamları Değiştir” projemiz,  Avrupa Parlamentosunda 12 ülkeden 36 proje ile yarışarak en ilham verici proje ödülüne layık görüldü. Belçika'nın başkenti Brüksel'de Avrupa Parlamentosu'nda gerçekleşen törende, ödülümüz  parlamenter üyesi Jeroen LENAERS tarafından takdim edildi.

      Aktif Vatandaşlık", "Hareketlilik Farkındalığı", "Dayanışma Aktiviteleri" ve "Network" kategorilerinde yarışan projemiz “ Network “ ödülü alarak Türk Kızılay’ımızın başarısını Avrupa Parlamentosunda da duyurdu.

      “Hayat Kurtar Yaşamları Değiştir” Projemiz, yeni yöntemler kullanarak özellikle lise ve üniversite çağındaki gençlerin kan bağışı hakkındaki farkındalığını artırmayı hedefliyor. Yöntemler arasında sanal gerçeklik altyapısı kullanılmasının da yer aldığı projemizde, gençlere kan bağışı öncesi ve sonrasında vücutta meydana gelen değişimler eğlenceli, oyun tabanlı biçimde aktarılarak bilinçaltı mesajları verildi.

      Genel Başkanımızın da desteğini esirgemediği projemizde ortaklarımız arasında Portekiz Saude, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi ve Eskişehir Ticaret Odası yer aldı.  

       Bu başarıya katkı sağlayan destekçilerimize, tüm çalışma arkadaşlarıma ve ortaklarımıza teşekkürlerimi sunuyorum.

eskisehir   haber   kızılay  
Habere Yorum Yaz
Adınız Soyadınız
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
 
7 + 2 =? işleminin sonucunu rakam ile aşağıya yazınız.
 
   
 

Web sitemiz, yorum ekleyen kişiye ait ip adresi, e-posta adresi ve ad-soyad bilgilerini saklama ve resmi makamlarca istenildiği takdirde bu bilgileri yorumcu onayı alınmaksızın iletme hakkına sahiptir.

Benzer Haberler

Ana Sayfa   |   Seri İlanlar   |   Reklam   |   Foto Galeri   |   Şiir Köşesi   |   Künye   |   Önemli Linkler   |   Editörden   |   İletişim
www.eskisehirdehaber.com web sitemizde yer alan yazılı ve görsel içeriğin tüm hakları saklıdır. www.eskisehirdehaber.com'un onayı olmadan bu içeriklerin kopyalanması, yeniden yayınlanması veya yeniden dağıtılması yasaktır.