seçim gif
»  YAZARLAR
»  ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
Eskişehir Nöbetçi Eczaneler Listesi
»  ESKİŞEHİR'DE HAVA DURUMU
ESKİŞEHİR
Şikayet Kutusu
Eskişehir'de Sinemalar
Günlük Burçlar
HAREKETLER ANADOLU ÜNİVERSİTESİ’NDE 3 BOYUTLU YAKALANACAK
01.12.2015

Anadolu Üniversitesi ve Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı’nın (BEBKA) ortaklaşa gerçekleştirdiği proje kapsamında faaliyete geçirilen Motion Capture Stüdyosu’nun (Hareket yakalama) tanıtımı gerçekleştirildi. 
"Motion Capture" Türkçe anlamıyla "Hareket Yakalama", daha gerçekçi bir 3 boyutlu modelleme için insan, hayvan veya bitkilerin hareketi sırasında kayıt yapabilme özelliğine sahip cihazların yaptıkları kaydı, dijital ortama aktarması işi olarak tanımlanıyor. İlk olarak İskoçya'da kullanılan bu sistem, askeri alanda kullanıldığı gibi tıp ve özellikle eğlence sektöründe de sıkça kullanılmaktadır. Anadolu Üniversitesi Merkezler ve Birimler Binası’nda gerçekleştirilen açılışa, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan, İletişim Bilimleri Fakültesi Dekanı Halil İbrahim Gürcan, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Emel Şölenay ile Oyuncu Gökçe Özyol ve Hasan Yalnızoğlu’nun yanı sıra öğretim görevlileri ve öğrenciler katıldı.

“ANİMASYON SEKTÖRÜ TÜRKİYE’DE ŞU ANDA ÖNCÜ SEKTÖRLERDEN BİRİ HALİNE GELDİ”
Açılışta konuşan Rektör Naci Gündoğan, Güzel Sanatlar Fakültesi’nin üniversitenin fark oluşturan birimlerinden bir tanesi olduğunu söyledi. Çizgi Film ve Animasyon Bölümü’nün gerçekten ses getirici ve önemli faaliyetlere imza atan bir bölüm olduğunu aktaran Gündoğan, fakültenin akademik çalışmalar yürüttüğünü vurguladı. Gündoğan, “Piyasaya yönelik olarak da özellikle sektöre yönelik olarak da ciddi üretimler yapılıyor. Bu süreçte hazırlanan proje kapsamında BEBKA’nın da destekleriyle yeni bir stüdyoyu hayata geçiriyoruz bugün. Motion Capture stüdyosu ile gerçekten önümüzdeki dönemde hem öğrencilerimize hem eğitimlerine hem de sektöre önemli hizmetler olacağına ben inanıyorum. Bu stüdyonun oluşturulmasında başta dekanlığımıza, bölüm başkanlığımıza ve özellikle BEBKA’ya çok teşekkür etmek istiyorum. Çünkü, Türkiye’nin gerçekten önde gelen sektörlerinden birisine el attığı için. Animasyon sektörü Türkiye’de şu anda öncü sektörlerden bir tanesi haline geldi. İnşallah önümüzdeki dönemlerde de daha da parlayacak sektörlerden bir tanesi. BEBKA’nın bu alanı keşfedip bu alana da yardımda ve katkıda bulunması bizim için de sevindirici bir olay” dedi.
Açılış konuşmalarının ardından Motion Capture stüdyosunda tanıtım gerçekleştirildi.

hareket yakalama   anadolu üniversitesi   eskişehir  
Habere Yorum Yaz
Adınız Soyadınız
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
 
5 + 6 =? işleminin sonucunu rakam ile aşağıya yazınız.
 
   
 

Web sitemiz, yorum ekleyen kişiye ait ip adresi, e-posta adresi ve ad-soyad bilgilerini saklama ve resmi makamlarca istenildiği takdirde bu bilgileri yorumcu onayı alınmaksızın iletme hakkına sahiptir.

Benzer Haberler

Ana Sayfa   |   Seri İlanlar   |   Reklam   |   Foto Galeri   |   Şiir Köşesi   |   Künye   |   Önemli Linkler   |   Editörden   |   İletişim
www.eskisehirdehaber.com web sitemizde yer alan yazılı ve görsel içeriğin tüm hakları saklıdır. www.eskisehirdehaber.com'un onayı olmadan bu içeriklerin kopyalanması, yeniden yayınlanması veya yeniden dağıtılması yasaktır.