seçim gif
»  YAZARLAR
»  ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
Eskişehir Nöbetçi Eczaneler Listesi
»  ESKİŞEHİR'DE HAVA DURUMU
ESKİŞEHİR
Şikayet Kutusu
Eskişehir'de Sinemalar
Günlük Burçlar
GÜLER’DEN DERS GİBİ MECLİS KONUŞMASI
28.03.2018

ETO’nun 2013-2018 döneminin son meclis toplantısında konuşan Güler, kişilerin egoları yüzünden yaptığı yanlışlar ve kısır çekişmeler nedeniyle bu şehrin artık kaybetmemesi gerektiğini belirterek, 7 Nisan’da seçilen her kim olursa ona destek verilmesinin, Eskişehir için birlik ve beraberlik sağlanmasının önemine dikkat çekti.

Eskişehir Ticaret Odası’nda 2013-2018 döneminin son meclis toplantısı gerçekleştirildi. Meclis Başkanı A. İskender Bayar’ın açılışı konuşması ile başlayan toplantıda meclis üyeleri tarafından gündem maddeleri onaylandı.  Toplantıda konuşan Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler, “125 yıllık geçmişi olan bir odanın meclis üyesiyiz. Herkes camiamız, odamız adına ve şehrimiz adına elinden gelen çabayı gösterdi. İnandığımız hedeflerin peşinden koştuk. Ama hep içimizde Eskişehir sevgisi, odamıza karşı aidiyet duygusu vardı. Bu mecliste herkes yeri geldi işinden feragat etti, yeri geldi eşinden, çocuklarından feragat etti. ETOMÜZE’yi açmaya karar verdik. Bu kararı aldıktan sonra bu müzeyi hayata geçirmek bir buçuk yıl sürdü. Daha önce hayaldi ama artık hayata geçti. Odamızın 125 yıllık tarihinde kalıcı eserler anlamında en büyük başarısını ortaya koyan bu meclistir. Bu kent adına gururlanın arkadaşlar. Hedefimiz ve ana felsefemiz bu kenti olduğu noktadan daha ileri taşımaktı. Hepimiz bu camiada görev yapmanın sorumluluğu ve bilinci ile çalıştık. Meclisimize, disiplin kurulumuza, hesapları inceleme komisyonumuza, komitelerimize, görev yapmadığı halde projelerimize destek çıkan üyelerimize, hayallerimize ortak olan tüm çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Güler: “Hiçbir şey için birbirimizi kırmaya değmez”

Eskişehir Ticaret Odası’nın 7 Nisan 2018’de gerçekleşecek seçimlerine de değinen Güler, “Seçim de bitmez bu kentte geçim de. Bugün Eskişehir Ticaret Odası’nda bir aradayız, yarın başka bir yerde kent adına bir araya geleceğiz. Bu kent hepimizin. Bugün Ticaret Odası olur, yarın başka alanlarda olur. Hiçbir şey için birbirimizi kırmaya değmez. Asıl olan burada

 

 

benim meselem, senin meselen değil; bu kentin meselesidir.  Fikir ayrılıkları, düşünce farklılıkları olacaktır. Ama zaman geldiğinde alınması gereken kararlar için bu meclis inisiyatif kullandı ve doğru kararı verdi. Kimseden de etkilenmedi. Yine etkilenmeyeceğiz arkadaşlar. Çünkü bu şehre karşı sorumluluğumuz var” dedi.

Bu koltuklara kim seçilirse ona destek olmalıyız

Kısır çekişmelerle ve kişisel sorunlarla şehre ve Eskişehir Ticaret Odası’na zarar verilmemesi gerektiğine dikkat çeken Güler, “ Bu koltuklar bizlerin kendi şirketleri değil. Burası Eskişehir Ticaret Odası.16.500 birbirinden değerli üyenin sorumluluğunu taşıyoruz. O yüzden, 7 Nisan’daki seçim sonrasında bu koltuklarda kim oturursa otursun onlara kent adına ve bu camiamız adına sonuna kadar sahip çıkmak ve destek olmak zorundayız. Artık kısır çekişmeler bir kenara bırakılmalı. Bu kent ne kaybediyorsa bundan kaybediyor. Bu kent ne kaybediyorsa anlamsız, değersiz, kişilerin kendi egolarını tatmin etmek için yaptığı yanlışlar yüzünden kaybediyor. Ne yazık ki bazıları da onların yanında yer alıyor. Mesele Eskişehir’dir. Mesele Eskişehir Ticaret Odası’dır. Bu kurumu daha nitelikli hale getirmek için hepimiz birlikte mücadele edeceğiz. Kolay değil, gece gündüz demeden, sabahlara kadar çalıştığımız günler oldu. Yönetim kurulumuz, disiplin kurulumuz, meclisimiz, komite üyelerimiz odanın tek kuruşunu harcarken bile o kadar dikkat etti ki bu sayede kalıcı eserler ortaya çıktı” diye konuştu. Konuşmaların ardından Eskişehir Ticaret Odası’nda 2013-2018 yılları arasında görev yapan meclis üyelerine plaket ve teşekkür beratı takdim edildi.

 

 

eskisehir   haber   eto   metin güler  
Habere Yorum Yaz
Adınız Soyadınız
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
 
2 + 1 =? işleminin sonucunu rakam ile aşağıya yazınız.
 
   
 

Web sitemiz, yorum ekleyen kişiye ait ip adresi, e-posta adresi ve ad-soyad bilgilerini saklama ve resmi makamlarca istenildiği takdirde bu bilgileri yorumcu onayı alınmaksızın iletme hakkına sahiptir.

Benzer Haberler

Ana Sayfa   |   Seri İlanlar   |   Reklam   |   Foto Galeri   |   Şiir Köşesi   |   Künye   |   Önemli Linkler   |   Editörden   |   İletişim
www.eskisehirdehaber.com web sitemizde yer alan yazılı ve görsel içeriğin tüm hakları saklıdır. www.eskisehirdehaber.com'un onayı olmadan bu içeriklerin kopyalanması, yeniden yayınlanması veya yeniden dağıtılması yasaktır.