MİLLİ İRADE KARACA MEDYA
»  YAZARLAR
»  ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
Eskişehir Nöbetçi Eczaneler Listesi
50.YIL MİLLİ İRADE
»  ESKİŞEHİR'DE HAVA DURUMU
ESKİŞEHİR
Şikayet Kutusu
Eskişehir'de Sinemalar
Günlük Burçlar
GÖZLEM İSTASYONLARI İLE HAŞEREYE KARŞI ETKİLİ MÜCADELE
19.09.2017

Tepebaşı Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü hava sıcaklıklarının yüksek biçimde seyrettiği günlerde sivrisinek ve karasinek şikayetlerini dikkate alarak “Mobsistem-Uçkun” gözlem istasyonunun kurulumunu gerçekleştirdi.

 

Berpa ilaçlama firması ile ortaklaşa düzenlenen çalışma ile Tepebaşı bölgesinde Uluönder ve Batıkent mahallelerinde bulunan iki parka gözlem istasyonlarının kurulumu tamamlandı. Söz konusu istasyonlar ile haşere türleri ve popülasyonları, biyosidal ürün uygulama için bilimsel veri tabanı oluşturulması ve biyosidal ürün uygulama sonuçlarının kontrolü sağlanacak.

Kurulan sistemle 45 günlük deneme çalışması gerçekleştirilecek. Ayrıca 15 günlük zaman diliminde yapılan değerlendirmeler sonucunda ise bölgede üreyen sivrisineklerin “Culex” türünün yüzde 15, “Kronomid” türünün ise yüzde 85 oranında olduğu tespit edildi. Yapılan biyosidal ürün uygulama sonucu ise sivrisinek popülasyonu %95 başarı ile baskılanmış ve haşere problemi ortadan kaldırılmış oldu. Gözlem istasyonları sayesinde mücadelede kullanılacak haşere ilaçları doğru şekilde tespit edilip uygulandı.

Tepebaşı Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü yetkilileri, ilerleyen dönemlerde “Mobsistem-Uçkun” gözlem istasyonlarının sayılarının artırılarak, diğer mahallelerde de uygulamaya geçirileceğini belirtti.

 

 

 

eskisehir   haber   tepebaşı belediyesi   gözlem istasyonları   veteriner  
Habere Yorum Yaz
Adınız Soyadınız
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
 
7 + 6 =? işleminin sonucunu rakam ile aşağıya yazınız.
 
   
 

Web sitemiz, yorum ekleyen kişiye ait ip adresi, e-posta adresi ve ad-soyad bilgilerini saklama ve resmi makamlarca istenildiği takdirde bu bilgileri yorumcu onayı alınmaksızın iletme hakkına sahiptir.
Ana Sayfa   |   Seri İlanlar   |   Reklam   |   Foto Galeri   |   Şiir Köşesi   |   Künye   |   Önemli Linkler   |   Editörden   |   İletişim
www.eskisehirdehaber.com web sitemizde yer alan yazılı ve görsel içeriğin tüm hakları saklıdır. www.eskisehirdehaber.com'un onayı olmadan bu içeriklerin kopyalanması, yeniden yayınlanması veya yeniden dağıtılması yasaktır.
Website Security Test