»  YAZARLAR
»  ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
Eskişehir Nöbetçi Eczaneler Listesi
»  ESKİŞEHİR'DE HAVA DURUMU
ESKİŞEHİR
Şikayet Kutusu
Eskişehir'de Sinemalar
Günlük Burçlar
GİRNE AMERİKAN VE ARİZONA ÜNİVERSİTESİ VİZYONER BİR İŞBİRLİĞİ BAŞLATIYOR
Öğrenciler artık Girne Amerikan Üniversitesi’nde Arizona Üniversitesi’nin akademik programlarına kayıt olabilecek, Güz 2020 döneminde Amerikan eğitimlerine başlayabilecek.
03.06.2020

Öğrenciler artık Girne Amerikan Üniversitesi’nde Arizona Üniversitesi’nin akademik programlarına kayıt olabilecek, Güz 2020 döneminde Amerikan eğitimlerine başlayabilecek.

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) ABD'nin Arizona Eyaletinde bulunan Devlet Üniversitesi  Arizona Üniversitesi ile başlattıkları Global Kampüs ortaklığı ile, öğrencilere; Covid19 salgını dolayısıyla ülkelerinden ayrılmadan ABD diploması alma fırsatı sunuyor.
Arizona Üniversitesi  Rektörü  Robert  C.  Robbins  tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada “Global Kampüs   ortaklığı,   günümüzde   COVID-19'un   neden   olduğu   hareketlilik   zorluklarının çözülmesine  yardımcı  olurken,  aynı  zamanda  BM  Sürdürülebilir  Kalkınma  Hedefi  olan dünyaya erişilebilir ve kaliteli eğitim sağlama amacına ulaşmak için de anlamlı ve uzun vadeli bir çabadır” dedi.
Seyahat kısıtlamaları, ertelenen okul açılışları ve vize moratoryumları göz önüne alındığında, Girne Amerikan Üniversitesi'nin, pandemi sürecinde en güveli bölgelerden bir tanesi olan Girne, Kıbrıs kampüsünde tam erişim ile Kıbrıs'taki öğrencilerin gerçek bir ABD derecesi veya ABD transfer kredisi kazanmalarını sağlamak için Arizona Üniversitesi ile esnek ve uygun fiyatlı eğitim seçenekleri oluşturduğu ifade edildi.
Girne Amerikan Üniversitesi Kurucu Rektörü Serhat Akpınar tarafından yapılan açıklamada;
‘’Hem lisans hem de yüksek lisans düzeyinde kaliteli üniversite eğitimi vermek için Arizona Üniversitesi  ile   yeni    işbirliğimizi    başlatıyor    olmaktan    büyük    heyecan    duyuyoruz. Uluslararasılaşmanın önemini bilen bir yükseköğretim kurumu olarak öğrencilerin Amerika'da eğitim hayallerini ertelememeye davet ediyoruz. Eğitim yolculuklarında onlara destek olmak için buradayız. Bulunduğumuz coğrafyada artık öğrenciler Amerika Birleşik Devletleri Arizona Üniversitesine gitmeden eğitimlerine Girne,  Kıbrıs’ta  GAÜ  Global  Kampüsünde  devam edebilecekler. Arizona Üniversitesi ve Girne Amerikan Üniversitesi’nin başlatmış olduğu bu vizyoner işbirliği  sayesinde  artık  Kıbrıs,  Amerikan  yükseköğretiminin  bir  çekim  merkezi olacaktır” dedi.
Konuyla ilgili Arizona Üniversitesi GAÜ Global kampsünden yapılan açıklamada, öğrencilerin eğitimleri için aşağıdaki seçenekler arasından seçim yapabilecekleri ifade edildi:
•  Girne  kampüsünde  okuyarak,  yüz  yüze  eğitim  destekli  Arizona  Üniversitesi'nden lisans, yüksek lisans veya lisansüstü derecelerini tamamlayabilirler.
•  Arizona  Üniversitesinde  veya  ABD'de  herhangi  bir  üniversitede  okuyabileceğiniz hemen  hemen  tüm  programlara  Girne’de  hazırlanarak  daha  sonra  Amerika’da eğitiminize devam edebilirler.
Arizona Üniversitesi Uluslararası Eğitim Dekanı Brent White'ın açıklamasında, “Uluslararası eğitimde mevcut duruma  neden  olan  olaylar,  bilginin  yaratılması  ve  sınırların  ötesine  iletilmesi  için  fiziksel seyahatin  gereksiz  olduğu  yeni  bir  ‘hareketlilik  sonrası’  (post-mobilite)  dünyanın  şafağını hızlandırdı” dedi.
White  ‘’Neredeyse bir gecede,  tüm dersler  çevrimiçi  hale  geldi  ve  uluslararası  öğrenciler eğitimlerine devam ederken  kendi ülkelerinde evde güvende kalmaya  da devam ediyorlar.Bizler koşullar ne olursa olsun, öğrencilerin  bir  Amerikan  eğitimi  alma  hayallerini gerçekleştirmelerine yardımcı olmak istiyoruz.” Diye ekledi.

Girne Amerikan Üniversitesi
Girne  Amerikan  Üniversitesi  Kıbrıs'ın  öncü  yüksek öğrenim kurumudur. Eğitimde  35. yılını kutlayan   GAÜ,   100'den   fazla   ülkeden   öğrenciye   ev   sahipliğini   dünyanın   en   güzel kampüslerinden birinde 150'den fazla program sunarak sağlıyor. BM Küresel Kompakt üyesi olarak,   BM   Küresel   Kalkınma   Hedefleri’nin   ilerlemesi   için   çalışan   ve   Magna   Charta Universiteler  Bildirgesi  imzalayıcılarından  olan  GAÜ,  eğitimde  geleneklere  olduğu  kadar ilerlemeye   de   bağlı   bir   üniversitedir.   GAÜ,   çeşitli   profesyönel   otorite   yanında   birçok uluslararası akreditasyonlarıyla en parlak ve en yetenekli öğrencilere birinci sınıf bir eğitim sağlayan bir üniversitedir.

Arizona Üniversitesi
Arizona Üniversitesi, ABD'nin Arizona eyaletinin Tucson şehrinde en üst düzeyde bir devlet araştırma    üniversitesidir    ve    Carnegie    Foundation    Research    1    kurumu    olarak sınıflandırılmıştır.  U.S.  News  ve  World  Report  tarafından  En  İyi  100  Küresel  Üniversite sıralamasında yer almaktadır. Arizona Üniversitesi, ABD'deki 62 önde gelen kamu  ve özel araştırma üniversitelerden oluşan Amerikan Üniversiteleri Derneği üyesi olarak disiplinlerarası burs ve girişimci ortaklıkların sınırlarını ilerletmesiyle biliniyor. Arizona Üniversitesi NASA ile yapılan her uzay misyonun bir parçası olmuş ve NASA araştırmaları için en çok destek alan dördüncü devlet üniversitesidir.
●    Top 20  Amerikan Devlet Araştırma Kurumu – Times Higher Education
●    Küresel 20’000+ ünversiteler listesin’de ilk 1%– Center for World University Rankings
●    Tüm dünyada Top 100 – U.S. News ve World Report, En İyi Küresel Üniversiteler
        ●    #11 Online Lisans Programı – U.S. News ve World Report        
●    #11 Online Lisans Programı – U.S. News ve World Report

 
Habere Yorum Yaz
Adınız Soyadınız
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
 
8 + 9 =? işleminin sonucunu rakam ile aşağıya yazınız.
 
   
 

Web sitemiz, yorum ekleyen kişiye ait ip adresi, e-posta adresi ve ad-soyad bilgilerini saklama ve resmi makamlarca istenildiği takdirde bu bilgileri yorumcu onayı alınmaksızın iletme hakkına sahiptir.

Benzer Haberler

 • Yasak iptal edildi

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gece yarısı yayımlanan son dakika genelgesiyle getirilen sokağa çıkma yasağının iptal edildiğini açıkladı.rdoğan, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Cumhurbaşkanı olarak 15 ilimizi kapsayan hafta sonu sokağa çıkma

 • Son dakika... Hafta sonu sokağa çıkma yasağı geldi

  İçişleri Bakanlığı, 15 ilde 5 Haziran saat 24:00 ile 7 Haziran saat 24:00 arasında sokağa çıkma yasağı uygulanacağını açıkladı.Yasağın olduğu cumartesi günü market, bakkal, manav, kasap ve kuru yemişçilerin 10:00-17:00 saatleri arasında faaliyet gösterebi

 • Başkan Çalışkan’dan Vefa Sosyal Destek Grubu’na ziyaret

  AK Parti Eskişehir İl Başkanı Av. Zihni Çalışkan, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında vatandaşların ihtiyaçlarını karşılayan Vefa Sosyal Destek Grubu'nu ziyaret etti.

 • Çakırözer’den TMMOB’a dayanışma ziyareti

  CHP’li Utku Çakırözer Eskişehir’de TMMOB’a bağlı meslek odaları temsilcileri bir araya gelerek, iktidarın meslek odalarının yapısını değiştirme girişimleri karşısında TMMOB ile dayanışma içinde olduklarını söyledi.

 • 4 günlük yasak geldi

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, 16-17-18-19 Mayıs tarihlerinde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacağını duyurdu.

 • Günlük vefat sayısı 50'nin altına düştü

  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, güncel koronavirüs tablosunu paylaştı.

 • Eskişehir yasağa uyuyor

  Koronavirüs ile mücadele nedeniyle uygulanan sokağa çıkma yasağına Eskişehirliler uydu.

 • GÜNLÜK İYİLEŞEN SAYISI 5 BİNİ AŞTI

  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, günlük koronavirüs rakamlarını açıkladı.

 • Erdoğan yasağı açıkladı

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 ilde 1 Mayıs nedeniyle 3 günlük yasak uygulanacağını duyurdu.

 • Vaka ve ölüm artış hızı yavaşlamayı sürdürdü

  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, günlük korona rakamlarını paylaştı. Paylaşılan tabloda vaka artış hızında düşüş ve ölüm sayısında düşüş gözlemlendi. Bugün yapılan 38 bin 308 testte 2 bin 861 vaka pozitif çıktı. Dün hayatını kaybeden 106 kişi ile birlikte to

 • Korona virüste olumlu tablo

  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs rakamlarını açıkladı.

 • Kangal kopeği için yeni proje

  Sivas Valisi Salih Ayhan tarafından yapılan açıklama ile Sivas’ın önemli marka değerlerinden biri olan Sivas Kangal köpeği ırkının korunması, muhafaza edilerek gelecek kuşaklara aktarılması, satışından kaynaklı ve/veya diğer sebeplerle el değişiminin stan

 • Pide ve ekmek üretimine saat sınırlaması

  İçişleri Bakanlığınca 81 ilin valiliğine, Covid-19 salgını nedeniyle bu yıl ramazanda alınacak tedbirlerle ilgili genelge gönderildi.

 • RAMAZAN DAVULCULARI BAHŞİŞ İÇİN GEZEMEYECEK

  İçişleri Bakanlığınca 81 ilin valiliğine, Covid-19 salgını nedeniyle bu yıl ramazanda alınacak tedbirlerle ilgili genelge gönderildi.

 • KORONA VİRÜSTE SON RAKAMLAR

  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 19 Nisan günlük korona virüs tablosunu paylaştı.

 • 4 günlük yasak geliyor

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 23-26 Nisan tarihleri arasında 4 günlük sokağa çıkma yasağı olacağını duyurdu.

 • Korona virüsten ölen sayısı 2 bini aştı

  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 19 Nisan günlük korona virüs tablosunu paylaştı.

 • Giriş çıkış yasağı uzatıldı

  İçişleri Bakanlığı, 81 ilin valiliğine “Şehir Giriş, Çıkış Tedbirleri” ek genelgesi gönderdi. Genelgeye göre, 31 ile getirilen seyahat kısıtlaması 15 gün daha uzatıldı.

 • Koca 23 Nisan'daki yasak iddialarını yanıtladı

  Bilim Kurulu ardından basın mensupları ile bir araya gelen ve açıklamalarda bulunan Koca, gazetecilerin sorularını da yanıtladı.

 • 65 yaş üzeri pozitif vaka oranı düştü

  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Koca, filyasyon oranının yüzde 97,5’e ulaştığını açıkladı.

Ana Sayfa   |   Seri İlanlar   |   Reklam   |   Foto Galeri   |   Şiir Köşesi   |   Künye   |   Önemli Linkler   |   Editörden   |   İletişim
www.eskisehirdehaber.com web sitemizde yer alan yazılı ve görsel içeriğin tüm hakları saklıdır. www.eskisehirdehaber.com'un onayı olmadan bu içeriklerin kopyalanması, yeniden yayınlanması veya yeniden dağıtılması yasaktır.