»  YAZARLAR
»  ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
Eskişehir Nöbetçi Eczaneler Listesi
»  ESKİŞEHİR'DE HAVA DURUMU
ESKİŞEHİR
Şikayet Kutusu
Eskişehir'de Sinemalar
Günlük Burçlar
Facebook'un internet dağıtacak olan drone'u uçmaya hazır
31.07.2015

 

Facebook’un internet erişimi olmayan bölgelere internet götürmeyi amaçlayan ve ücretsiz hizmet sunan internet.org projesi tam gaz devam ediyor. Halihazırda bazı bölgelerde kullanılan internet.org için ihtiyaç duyulan internet bağlantısını böyle bir servise sahip olmayan ülkelere sağlamak için geliştirilen drone Aquila ise uçuşa hazır. Halihazırda internete erişebilen 3 milyar insan mevcut ve Facebook kurucusu Mark Zuckerberg kalan 4 milyardan fazla insanın da çevrim içi olmasını istiyor. Bu konuda çalışmalarını hızla sürdüren Facebook yayınladığı duyuruda Aquila projesinin son aşamaya geçtiğini duyurdu. Aquila‘nın tam boyutlu versiyonunu üreten Facebook, devasa drone’un test uçuşlarına hazır olduğunu belirtiyor. Boeing 737’nin kanat uzunluğuna sahip olan drone karbon fiber yapısıyla oldukça hafif. Yaklaşık 18-27 km arası yüksekliğe çıkabilen drone 90 gün boyunca belirli bir bölgeye internet erişimi sağlayacak. İnternet.org projesiyle ilgili küçük bir hatırlatma yapmak gerekirse; oluşum kullanıcılara belli başlı temel servislere ücretsiz olarak erişim sağlıyor. Hava durumu,Google Search gibi servislerin dahil olduğu İnternet.org’da tabii ki Facebook erişimi de mevcut. 1,49 milyar kullanıcısı olan Facebook, bu “ ulvi ” görevinde insanlara ücretsiz internet erişimi sağlarken bir yandan da kendi kullanıcı sayısını artırarak sahip olduğu devasa veri trafiğine katkıda bulunmayı amaçlıyor.

drone  
Habere Yorum Yaz
Adınız Soyadınız
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
 
8 + 2 =? işleminin sonucunu rakam ile aşağıya yazınız.
 
   
 

Web sitemiz, yorum ekleyen kişiye ait ip adresi, e-posta adresi ve ad-soyad bilgilerini saklama ve resmi makamlarca istenildiği takdirde bu bilgileri yorumcu onayı alınmaksızın iletme hakkına sahiptir.

Benzer Haberler

Ana Sayfa   |   Seri İlanlar   |   Reklam   |   Foto Galeri   |   Şiir Köşesi   |   Künye   |   Önemli Linkler   |   Editörden   |   İletişim
www.eskisehirdehaber.com web sitemizde yer alan yazılı ve görsel içeriğin tüm hakları saklıdır. www.eskisehirdehaber.com'un onayı olmadan bu içeriklerin kopyalanması, yeniden yayınlanması veya yeniden dağıtılması yasaktır.