gazetene sahip çık
»  YAZARLAR
»  ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
Eskişehir Nöbetçi Eczaneler Listesi
»  ESKİŞEHİR'DE HAVA DURUMU
ESKİŞEHİR
Şikayet Kutusu
Eskişehir'de Sinemalar
Günlük Burçlar
(ETO)Başkanı Metin Güler ve beraberindeki heyet Amerika Birleşik Devletlerinde temaslarda bulunuyor.
17.11.2015

Eskişehir Ticaret Odası (ETO) Başkanı Metin Güler, yönetim kurulu, meclis üyeleri ve kentteki iş dünyası temsilcilerinden oluşan heyet, Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) temaslarda bulunuyor.
ETO Başkanı Metin Güler ve beraberindeki heyet ilk ziyaretini New York’ta gerçekleştirdi. Türk-Amerikan Ticaret ve Sanayi Odası (TACCI) ile gerçekleşen toplantıda Eskişehir ile ABD arasındaki ticaret hacmi masaya yatırıldı.
TACCI Başkanı Ali Koçak, Başkan Yardımcısı Ayhan Öğmen, Yönetim Kurulu üyesi John Barka’nın da katıldığı toplantıda, ETO Başkanı Metin Güler, Eskişehir’in yatırım iklimi ve ihracat potansiyeli hakkında bilgi verdi. Eskişehir’in havacılık, raylı sistemler, makine, seramik ve madende öne çıktığını ifade eden Güler, ABD ile Eskişehir arasındaki mevcut ticaret hacminin daha da artırılması gerektiğini vurguladı.
Toplantıda konuşan TACCI Başkanı Ali Koçak ise ABD ile iş yapmak isteyen Eskişehirli sanayicilere destek olmaktan memnuniyet duyacaklarını, gerek hukuksal gerek mali yükümlülükler açısından yardımcı olmaya hazır olduklarını ifade etti.

ABD’DEKİ MİSYON TEMSİLCİLERİ İLE TOPLANTILAR GERÇEKLEŞTİRİLECEK
Eskişehir Ticaret Odası ve kentte iş dünyası temsilcilerinden oluşan heyet, ABD temasları kapsamında misyon temsilcileri ile de bir toplantı gerçekleştirecek. Miami Serbest Bölgesi’nde incelemelerde bulunacak ETO heyeti, Miami Ticaret Odası ile de işbirliği protokolü imzalayacak. Eskişehir Ticaret Odası ve kentteki iş dünyası temsilcilerinden oluşan heyetin Amerika Birleşik Devletleri temas ve ziyaretleri Türkiye Cumhuriyeti Miami Başkonsolosluğu’nda gerçekleştirilecek toplantı ile son bulacak.

eskişehir ticaret odası   amerika birleşik devletleri   eskişehir  
Habere Yorum Yaz
Adınız Soyadınız
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
 
5 + 3 =? işleminin sonucunu rakam ile aşağıya yazınız.
 
   
 

Web sitemiz, yorum ekleyen kişiye ait ip adresi, e-posta adresi ve ad-soyad bilgilerini saklama ve resmi makamlarca istenildiği takdirde bu bilgileri yorumcu onayı alınmaksızın iletme hakkına sahiptir.

Benzer Haberler

Ana Sayfa   |   Seri İlanlar   |   Reklam   |   Foto Galeri   |   Şiir Köşesi   |   Künye   |   Önemli Linkler   |   Editörden   |   İletişim
www.eskisehirdehaber.com web sitemizde yer alan yazılı ve görsel içeriğin tüm hakları saklıdır. www.eskisehirdehaber.com'un onayı olmadan bu içeriklerin kopyalanması, yeniden yayınlanması veya yeniden dağıtılması yasaktır.