gazetene sahip çık
»  YAZARLAR
»  ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
Eskişehir Nöbetçi Eczaneler Listesi
»  ESKİŞEHİR'DE HAVA DURUMU
ESKİŞEHİR
Şikayet Kutusu
Eskişehir'de Sinemalar
Günlük Burçlar
ESKİŞEHİR’DE İHRACAT DA VE İTHALAT DA AZALDI
31.08.2015

Eskişehir’de 2015 yılı Temmuz ayında, bir önceki yılın aynı ayına göre ihracat da ithalat da azaldı. 
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Türkiye İstatistik Kurumu ile Gümrük ve Ticaret Bakanlığı işbirliğiyle oluşturulan geçici dış ticaret verileri açıklandı. Konuyla ilgili TÜİK Bursa Bölge Müdürlüğü’nden edinilen bilgiye göre; açıklanan rakamlarda en dikkati geçen ise, ithalatın ülke ortalaması olan yüzde 8,7'nin çok üzerinde yüzde 29 gibi yüksek bir oranda azalması oldu. Eskişehir’de bu yılın Temmuz ayında, geçen yılın aynı ayına göre ihracat yüzde 12,6 azalarak 70 milyon 562 bin dolar, ithalat ise yüzde 29 azalarak 2015 Temmuz ayında 52 milyon 728 bin dolar olarak gerçekleşti.
ÜLKE GENELİNDEKİ DURUM
Aynı dönemde ülke genelinde ihracat yüzde 16,2, ithalat ise yüzde 8,7 azaldı. İhracat 2015 yılı Temmuz ayında, 2014 yılının aynı ayına göre yüzde 16,2 azalarak 11 milyar 181 milyon dolar, ithalat yüzde 8,7 azalarak 18 milyar 209 milyon dolar olarak gerçekleşti. Dış ticaret açığı yüzde 6,5 arttı. Temmuz ayında dış ticaret açığı yüzde 6,5 artarak 6 milyar 596 milyon dolardan 7 milyar 28 milyon dolara yükseldi. İhracatın ithalatı karşılama oranı 2014 Temmuz ayında yüzde 66,9 iken, 2015 Temmuz ayında bu oran yüzde 61,4’e düştü.

ihracat   ithalat  
Habere Yorum Yaz
Adınız Soyadınız
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
 
1 + 4 =? işleminin sonucunu rakam ile aşağıya yazınız.
 
   
 

Web sitemiz, yorum ekleyen kişiye ait ip adresi, e-posta adresi ve ad-soyad bilgilerini saklama ve resmi makamlarca istenildiği takdirde bu bilgileri yorumcu onayı alınmaksızın iletme hakkına sahiptir.

Benzer Haberler

Ana Sayfa   |   Seri İlanlar   |   Reklam   |   Foto Galeri   |   Şiir Köşesi   |   Künye   |   Önemli Linkler   |   Editörden   |   İletişim
www.eskisehirdehaber.com web sitemizde yer alan yazılı ve görsel içeriğin tüm hakları saklıdır. www.eskisehirdehaber.com'un onayı olmadan bu içeriklerin kopyalanması, yeniden yayınlanması veya yeniden dağıtılması yasaktır.