ODUNPAZARI
»  YAZARLAR
»  ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
Eskişehir Nöbetçi Eczaneler Listesi
50.YIL MİLLİ İRADE
»  ESKİŞEHİR'DE HAVA DURUMU
ESKİŞEHİR
Şikayet Kutusu
Eskişehir'de Sinemalar
Günlük Burçlar
ESKİŞEHİR'DE 'ANADOLU’DAN MEHMETÇİĞE' Şiir ve Türküler konseri yoğun ilgi gördü
17.04.2018

Eskişehir Anadolu Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından; ‘’Anadolu’dan Mehmetçiğe Şiir ve Türküler’’ konseri, Eskişehir Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde davetlilerin katılımı ile gerçekleştirildi ve konser yoğun ilgi gördü. Konserde; 'Anadolu’dan Mehmetçiğe'  Şiirler ve Türküler programı düzenlendi. Konsere; Eskisehir Vali Yardımcısi Aslan Avşarbey, İl Milli Eğitim Müdurü Necmi Özen, Ak Parti Tepebaşı İlçe Başkanı İbrahim Yılmaz Kaynarca, Odunpazari İlçe Milli Eğitim Mudürü Kürşat Önder Ceylan, Eskisehir Defterdar Vekili Rahim Taş, Türk Eğitim Sen 2 noğlu Şube Başkanı Gürol Yer ve Tuhafiyeciler Odası Başkanı Sefa Şen, Sarar’ın Protokol Müdürü Alaattin Çoban ve davetliler katıldı.

Konser programının açılış konuşmasında Anadolu Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Ahmet Doğanses şunları söyledi:  ‘’Türk Ordusunun; Yüce Türk Milleti’ni, Türk vatanını; hür ve bağımsız yaşatabilmek için canını feda etmekten çekinmemesiyle görünür olmuştur. 
Türk Milleti de, Türk askerine sevgi duygusuyla Mehmetçik adını vermiştir. İman dolu göğsünü düşmana karşı siper eden, kimi zaman Yunus, kimi zaman Yavuz olan kahramandır. Bu konserimizde şiir ve türküleri Mehmetçikler için tertipledik’’ diye ifade etti. Yönetmenliğini Şeker Aybala'nın yaptığı programda; Sanatçılardan Mehmet Özel, Muharrem Atabay, Emre Küçük, Hüseyin Dikmen Zafer Kıran sahne aldı. Mehmetçik temalı şiirlerin okunduğu programda ‘Şu Kışlanın Kapısına’, ‘Çanakkale İçinde’,  ‘Türkiyem’ gibi bilinen türküler seslendirildi. Programın sonunda; Plaketler taktim edildi ve  İstiklal Marşının tamamı okunurken, konuklar da eşlik etti. Davetliler programdan memnun şekilde ayrıldılar.

eskisehri   haber   mehmetçik   kültür ve dayanışma derneği  
Habere Yorum Yaz
Adınız Soyadınız
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
 
9 + 5 =? işleminin sonucunu rakam ile aşağıya yazınız.
 
   
 

Web sitemiz, yorum ekleyen kişiye ait ip adresi, e-posta adresi ve ad-soyad bilgilerini saklama ve resmi makamlarca istenildiği takdirde bu bilgileri yorumcu onayı alınmaksızın iletme hakkına sahiptir.

Benzer Haberler

Ana Sayfa   |   Seri İlanlar   |   Reklam   |   Foto Galeri   |   Şiir Köşesi   |   Künye   |   Önemli Linkler   |   Editörden   |   İletişim
www.eskisehirdehaber.com web sitemizde yer alan yazılı ve görsel içeriğin tüm hakları saklıdır. www.eskisehirdehaber.com'un onayı olmadan bu içeriklerin kopyalanması, yeniden yayınlanması veya yeniden dağıtılması yasaktır.