gazetene sahip çık
»  YAZARLAR
»  ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
Eskişehir Nöbetçi Eczaneler Listesi
»  ESKİŞEHİR'DE HAVA DURUMU
ESKİŞEHİR
Şikayet Kutusu
Eskişehir'de Sinemalar
Günlük Burçlar
Eşine "boyundan büyük" sürpriz yaptı
14.02.2018

Pamuk Prenses ve 7 Cüceler Tiyatro Grubu'nun 1 metre 37 santimetre boyundaki "Meraklı"sı Necip Kiriz, 4 yıldır evli olduğu 1 metre 20 santimetre boyundaki eşi Güler Kiriz'e 1,5 metrelik şiir yazdı.

Sevgililer Günü dolayısıyla 5 dosya kağıdına aktardığı 29 kıtalık şiirle eşine sürpriz yapan Kiriz, her 14 Şubat'ta "boyundan büyük" sürprizler yapmaya çalıştığını belirtiyor. 

Evli geçirdikleri 4 yılı "dün gibi" diye dile getiren 38 yaşındaki Necip Kiriz, eşi Güler Kiriz'in şiiri çok sevmesinden ilham alarak böyle bir sürprizi planladığını söyledi. 

Kiriz, 4 yıl önce Kıbrıs'ta tanıştığı eşiyle mutlu bir evliliklerinin olduğunu belirterek, "Ona olan sevgim gün geçtikçe büyüyor. Her 14 Şubat'ta boyumuzdan büyük sürprizler yapmaya çalışıyorum. İçimde biriktirdiğim cümlelerim vardı. Bu yıl da böyle bir hediye ile karşısına çıkmak istedim." diye konuştu. 

- "O benim Pamuk Prensesim" 

Eşi Güler Kiriz'in kendisine hayattaki en büyük hediye olduğunu vurgulayan Kiriz, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Yıllarca tiyatroculuk yaptım. Oyunlarda hep 'meraklı cüce' karakterini canlandırdım. Güler ile bizim hikayemizde ben prensim, o benim Pamuk Prensesim. Bu şiir için 10 gündür uğraşıyorum. Boyumdan uzun şiir yazmak zormuş. Birkaç denemeden sonra şiirimi tamamladım. Sonunda bizi anlatan 1,5 metrelik şiirimiz oldu. Eşime karşı duygularımı anlatmaya kelimeler yetmez. Biz çift olarak hayatın tadını çıkartmaya çalışan, birlikteyken çok mutlu olan insanlarız. Güler'in hayatımda olmasından dolayı çok şanslıyım." 

- "Haberim yoktu, çok şaşırdım"

Sevgililer Günü'nde aldığı hediyeden dolayı mutluluğunu aktaran 34 yaşındaki Güler Kiriz de eşinin böyle bir sürpriz yapacağından haberinin olmadığını belirterek, "Gizli gizli yapmış. Benim haberim yoktu, çok şaşırdım, çok teşekkür ederim. Biz ilk evlendiğimiz günden bu yana 'evlendik' demedik. Önce sevgili, sonra nişanlı gibi zaman geçirdik. Daha yeni yeni 'evliyiz' diyoruz. Zamanı kaliteli ve güzel yaşıyoruz." ifadelerini kullandı.  

Necip Kiriz'in eşine yazdığı şiirin bir kısmı şöyle: 

"Kısa boylu bir hayatın, omuzlarına yaklaşıyordu bizim ömrümüz

Birbirimizi severken bile aşkın büyüklüğünü

Muhabbetin uzunluğunu ölçtük

Kırmızıyı da aynı gördük hem, gökyüzünün maviliğini de 

Hiç küçük düşünmedik, yarına dair umutlarımız

Bugüne dair duygularımızı paylaştık

'Dün dünde kaldı, bugün yeni şeyler söylemek lazım' diyen şairi dinledik 

Her günü yeni başlamış gibi, her tebessümü ilkmiş gibi gördük.

Issız bir adaya düşsem, yanıma alacağım üç şeyin üçü de sevgimiz..." 

 
eskisehir   haber   yedi cüceler   pamuk prenses   sevgililer günü  
Habere Yorum Yaz
Adınız Soyadınız
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
 
4 + 1 =? işleminin sonucunu rakam ile aşağıya yazınız.
 
   
 

Web sitemiz, yorum ekleyen kişiye ait ip adresi, e-posta adresi ve ad-soyad bilgilerini saklama ve resmi makamlarca istenildiği takdirde bu bilgileri yorumcu onayı alınmaksızın iletme hakkına sahiptir.

Benzer Haberler

Ana Sayfa   |   Seri İlanlar   |   Reklam   |   Foto Galeri   |   Şiir Köşesi   |   Künye   |   Önemli Linkler   |   Editörden   |   İletişim
www.eskisehirdehaber.com web sitemizde yer alan yazılı ve görsel içeriğin tüm hakları saklıdır. www.eskisehirdehaber.com'un onayı olmadan bu içeriklerin kopyalanması, yeniden yayınlanması veya yeniden dağıtılması yasaktır.