»  YAZARLAR
»  ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
Eskişehir Nöbetçi Eczaneler Listesi
»  ESKİŞEHİR'DE HAVA DURUMU
ESKİŞEHİR
Şikayet Kutusu
Eskişehir'de Sinemalar
Günlük Burçlar
ENGELSİZ FİLMLER FESTİVALİ BAŞLIYOR
Kültürel hayata eşit katılıma olanak sağlamak amacıyla Ankara, İstanbul ve Eskişehir’de düzenlenen Engelsiz Filmler Festivali 11 – 13 Ekim tarihleri arasında 3. kez Eskişehir’de, Yunus Emre Kültür Merkezinde, sinemaseverlerle buluşacak.
07.10.2019

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ve Puruli Kültür Sanat tarafından düzenlenen Engelsiz Filmler Festivali’nde yer alan tüm filmler, göremeyenler için sesli betimleme, duyamayanlar içinse işaret dili ve ayrıntılı altyazı ile gösterilecek.

Engelsiz Filmler Festivali’nin bu yılki programı, her yıl olduğu gibi; Engelsiz Yarışma, Dünyadan, Çocuklar İçin, Uzun Lafın Kısası, Otizm Dostu Gösterim bölümlerinin yanı sıra Ayrıksı Otu, Rehber Köpekler, Be In!, Bizim için, Bizsiz Asla! ve Kim Demiş? olmak üzere 10 tematik başlıktan oluşuyor. Festivalde tüm gösterimler ve sanal gerçeklik deneyimi ücretsiz olarak seyircisiyle buluşacak. 

5 ulusal uzun film engelsiz yarışmada
Son dönemlerde ulusal ve uluslararası birçok festivalde ses getiren yapımların yer aldığı Engelsiz Yarışma’da bu yıl; Mahmut Fazıl Coşkun’un ‘Anons’, Banu Sıvacı’nın ‘Güvercin’, Ali Vatansever’in ‘Saf’, Guillaume Giovanetti ve Çağla Zencirci’nin ‘Sibel’ ve Emre Yeksan’ın ‘Yuva’ filmleri yer alıyor.

Sanal gerçeklik deneyimi bu festivalde

Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu iş birliği ile hazırlanan sanal gerçeklik programı, farklı dünyaların kapılarını açarak, engelli kişilerin hayatlarına daha yakından temas etmeye olanak verecek. Festival’in bu yılki sanal gerçeklik seçkisinde 2 proje sanal gerçeklik gözlüğü aracılığıyla Yunus Emre Kültür Merkezi fuaye alanında deneyimlenebilecek. Ayrıca 9-12 yaş arasındaki işitme engelli sinemaseverleri animasyon ile buluşturacak olan ‘Canlandırma Atölyesi’nde çocuklar, kendi yarattıkları karakterler ve öykülerle film denemeleri yapacaklar. Çocukların tamamen kendilerine ait bir dünyayı ortaya çıkarmalarını ve kendilerini canlandırma sanatı ile ifade etmelerini sağlayacak atölye, canlandırma sanatçısı Deniz Öcal tarafından Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

 
Habere Yorum Yaz
Adınız Soyadınız
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
 
3 + 4 =? işleminin sonucunu rakam ile aşağıya yazınız.
 
   
 

Web sitemiz, yorum ekleyen kişiye ait ip adresi, e-posta adresi ve ad-soyad bilgilerini saklama ve resmi makamlarca istenildiği takdirde bu bilgileri yorumcu onayı alınmaksızın iletme hakkına sahiptir.

Benzer Haberler

Ana Sayfa   |   Seri İlanlar   |   Reklam   |   Foto Galeri   |   Şiir Köşesi   |   Künye   |   Önemli Linkler   |   Editörden   |   İletişim
www.eskisehirdehaber.com web sitemizde yer alan yazılı ve görsel içeriğin tüm hakları saklıdır. www.eskisehirdehaber.com'un onayı olmadan bu içeriklerin kopyalanması, yeniden yayınlanması veya yeniden dağıtılması yasaktır.