»  YAZARLAR
»  ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
Eskişehir Nöbetçi Eczaneler Listesi
»  ESKİŞEHİR'DE HAVA DURUMU
ESKİŞEHİR
Şikayet Kutusu
Eskişehir'de Sinemalar
Günlük Burçlar
ENGELLERİ GÜNDÜZ YAŞAM MERKEZİ İLE AŞIYORLAR
Büyükşehir Belediyesi’nin engelli vatandaşlar için hayata geçirdiği projelerden bir olan Zihinsel Engelli Gündüz Yaşam Merkezi, düzenlediği yılsonu gösterisi ile ailelere duygu dolu bir gün yaşattı.
06.05.2019

 Merkezdeki personelin ilgisi ve gerçekleştirilen etkinlikler sayesinde zihinsel engelli yakınlarında büyük gelişmeler olduğunu belirten aileler, Başkan Büyükerşen’e böyle bir merkezi Eskişehir’e kazandırdığı için teşekkür ettiler. 

Zihinsel engelli, otizmli ve alzheimerlı bireylerin hayatlarını kolaylaştırmak için Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmete sunulan Gündüz Yaşam Merkezi, düzenlediği yılsonu gösterisi ile büyük beğeni topladı. Yıl boyunca 18 yaş ve üzeri zihinsel engelli bireylere spor, müzik, drama, mutfak, el işi gibi atölyelerle güvenli bir ortamda vakit geçirmelerini sağlayan Gündüz Yaşam Merkezi, Haller Gençlik Merkezi’nde gerçekleştirdiği gösteride halk oyunları, skeçler, ritim gösterisi ve koro performansları ile ailelere duygu dolu bir gün yaşattılar. Gösteri öncesi merkezde engelli bireylerin yaptığı 100’e yakın eserin sergisi de Eskişehirlilerin beğenisine sunuldu. CHP Eskişehir Milletvekilleri Jale Nur Süllü ve Utku Çakırözer ile Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt ve Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ayşe Ünlüce’nin de katıldığı sergi açılışında, engelli bireyler tarafından yapılan eserler büyük beğeni topladı.

            Sergi sonrası gerçekleştirilen gösteri sonunda gözyaşlarını tutamayan aileler, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ve ekibine böyle bir merkezi Eskişehir’e kazandırdığı için teşekkür ettiler. 18 yaş sonrası eğitimin de engelli bireyler tarafından büyük öneme sahip olduğunu belirten aileler, bu konuda büyük bir hassasiyet göstererek Eskişehir’e böyle bir merkez kazandırılmasının çok kıymetli olduğunun altını çizdiler.  

 

 
Habere Yorum Yaz
Adınız Soyadınız
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
 
7 + 8 =? işleminin sonucunu rakam ile aşağıya yazınız.
 
   
 

Web sitemiz, yorum ekleyen kişiye ait ip adresi, e-posta adresi ve ad-soyad bilgilerini saklama ve resmi makamlarca istenildiği takdirde bu bilgileri yorumcu onayı alınmaksızın iletme hakkına sahiptir.

Benzer Haberler

Ana Sayfa   |   Seri İlanlar   |   Reklam   |   Foto Galeri   |   Şiir Köşesi   |   Künye   |   Önemli Linkler   |   Editörden   |   İletişim
www.eskisehirdehaber.com web sitemizde yer alan yazılı ve görsel içeriğin tüm hakları saklıdır. www.eskisehirdehaber.com'un onayı olmadan bu içeriklerin kopyalanması, yeniden yayınlanması veya yeniden dağıtılması yasaktır.