MİLLİ İRADE KARACA MEDYA
»  YAZARLAR
»  ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
Eskişehir Nöbetçi Eczaneler Listesi
50.YIL MİLLİ İRADE
»  ESKİŞEHİR'DE HAVA DURUMU
ESKİŞEHİR
Şikayet Kutusu
Eskişehir'de Sinemalar
Günlük Burçlar
Eğitim-öğretim yılı toplantısı yapıldı
14.09.2017

18 Eylül Pazartesi günü itibariyle başlayacak olan 2017-2018 Eğitim ve Öğretim Yılı nedeniyle, il genelindeki okul müdürleri düzenlenen toplantıyla bir araya geldi.

 

ETİ Sosyal Bilimler Lisesi’nde gerçekleştirilen toplantıya; Vali Özdemir Çakacak, İl Milli Eğitim Müdürü Necmi Özen, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ve okul müdürleri katıldı.

Tüm okulların, yeni eğitim öğretim yılına idarecileri tarafından eksiksiz hazırlanmaya çalışıldığını aktaran Vali Çakacak, yeni öğretim yılının tüm eğitim camiasına, ülkemize ve milletimize hayırlı olması dileğinde bulundu.

 

Devletimizin eğitime ayırdığı bütçenin her yıl arttığına dikkat çeken Vali Çakacak, bunun sonucunda fiziki mekanların daha kullanışlı hale geldiğini kaydetti. Yeni yapılan okullarla birlikte 2019 yılına kadar ikili eğitimin biteceğini ifade eden Vali Çakacak, “320 dersliğimiz şuan inşaat halinde, bunları bitirme gayreti içerisindeyiz. Fiziki mekanlarımız tamamlandığında ikili öğretim de kalkacak. Hem öğretmenlerimiz açısından hem de öğrencilerimiz ve velilerimiz açısından çok daha iyi bir duruma geleceğiz. Eğitime ayrılan bu pay sayesinde fiziki mekanlarımız daha iyi olacak. Devletimiz, genel bütçeden eğitime ayrılan payı her gün daha çok arttırıyor. Tabi ki milletimizin eğitime öğretime verdiği destek de önemli. Eskişehirli yardımsever, hayırseverlerimizin eğitime ne kadar çok önem verdiklerini görüyoruz. Ben, bu vesileyle eğitime gönül vermiş hayırseverlerimize huzurlarınızda teşekkür etmek istiyorum” diye konuştu.

 

Milli Eğitim Bakanlığının bu yıl uygulamaya koyduğu öğretim programlarının şekillendiğini konuşmasında bildiren Vali Çakacak, “Milli Eğitim Bakanlığı'nın bu yıl uygulamaya koyduğu öğretim programları yeniden şekillendirilmiş ve 51 dersin yenilenen programı bu yıl itibariyle bütün öğretim kademelerinin ilk sınıflarında uygulamaya konulmuştur. Önümüzdeki haftadan itibaren yeni eğitim öğretim yılında öğrencilerimizin okullara gelmesiyle birlikte 1’nci, 5’nci ve 9’ncu sınıflara yeni programlar doğrultusunda eğitim öğretimlerine devam edeceklerdir” ifadelerinde bulundu.

 

“Eskişehir’imiz eğitimle ilgili istatistiklere baktığımızda derslik başına düşen öğrenci sayısı, okullaşma oranı, çocuklarımızın sınavlarda elde ettiği başarılara bakıldığında; Türkiye ortalamasının üzerinde görüyoruz” diyen Vali Çakacak, konuşmasının devamında şunları söyledi:

 

“Bütün okul yöneticilerimiz kendilerine bir hedef koymalıdır. Bulunduğumuz yerde yetinmemeliyiz. Yöneticilerimiz okullarında öğretmenleri ve öğrencileriyle birlikte gerçekleştirdikleri hedefe ulaşma yolunda gayret sarf etmelidir. Eğitimin başarıdaki temel olarak; öğretmen, öğrenci ve veli işbirliğinin olduğunu biliyoruz. Özellikle okuldan uzak duran velilerimizin okulla olan irtibatını arttırma noktasında daha gayretli olursak, eminim ki bulunduğumuz yerlerden daha iyi noktalara gelebiliriz. Onun için hangi okulumuz olursa olsun bizim okulumuz başarılı deyip, aynı yerde kalmak yerine hep ileriye doğru hedef seçmeliyiz.”

 

İdareci ve öğretmenlerin koyduğu hedeflerin öğrencilere yansımasının ülke geleceği açısından büyük önem arz ettiğini dile getiren Vali Çakacak, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere hedef gösterdiği çağdaş uygarlık seviyesinin üstüne çıkmak istiyorsak, çocuklarımızın iyi bir eğitim almalarını sağlamak zorunda olduğumuzun altını çizdi.

 

Vali Çakacak, “Dünyanın en büyük ekonomilerinden birine sahip bir ülke konumunda olacaksak, bu başta çocuklarımızın ve gençlerimizin iyi bir eğitim almalarıyla olacaktır. Onların bizleri daha ileri noktalara götürmeleriyle olacaktır. Bunu da siz eğitimcilerin en iyi şekilde gerçekleştireceğinden kimsenin kuşkusu yoktur” dedi.

 

Güvenli Okul için okullarla irtibatlı ‘Güvenli Eğitim Koordinasyon Görevlisi’ görevlendireceklerini ve okul çevrelerinde trafik, asayiş ve özellikle madde bağımlılığı ve uyuşturucu ile mücadele için Narkotim polislerinin görevlendirileceğini bildiren Vali Çakacak, ayrıca okul çevrelerinin kameralarla kontrol edilmesini ve bu kameraların Kent Güvenliği Yönetim Sistemine entegre edilerek 24 saat kontrol altında tutulacağını açıkladı.

 

Vali Çakacak, sözlerini 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılının hayırlı olmasını dileyerek bitirdi.

 

eskişehir   haber   eğitim   öğretim   2017-2018   vali   özdemir çakacak  
Habere Yorum Yaz
Adınız Soyadınız
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
 
3 + 8 =? işleminin sonucunu rakam ile aşağıya yazınız.
 
   
 

Web sitemiz, yorum ekleyen kişiye ait ip adresi, e-posta adresi ve ad-soyad bilgilerini saklama ve resmi makamlarca istenildiği takdirde bu bilgileri yorumcu onayı alınmaksızın iletme hakkına sahiptir.
Ana Sayfa   |   Seri İlanlar   |   Reklam   |   Foto Galeri   |   Şiir Köşesi   |   Künye   |   Önemli Linkler   |   Editörden   |   İletişim
www.eskisehirdehaber.com web sitemizde yer alan yazılı ve görsel içeriğin tüm hakları saklıdır. www.eskisehirdehaber.com'un onayı olmadan bu içeriklerin kopyalanması, yeniden yayınlanması veya yeniden dağıtılması yasaktır.
Website Security Test