iyi parti ibrahim sayın başlık
»  YAZARLAR
»  ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
Eskişehir Nöbetçi Eczaneler Listesi
50.YIL MİLLİ İRADE
»  ESKİŞEHİR'DE HAVA DURUMU
ESKİŞEHİR
Şikayet Kutusu
Eskişehir'de Sinemalar
Günlük Burçlar
Çölyak hastaları kendilerine özgün yemeklerin nasıl yapıldığını öğrenecekler.
07.09.2017

Eskişehir’de yaşayan çölyak hastalarının glütensiz ekmek ve un gereksinimini kar amacı gütmeden karşılayan Büyükşehir Belediyesi, ‘Çölyak’ Hastaları için mutfak atölyesi hazırladı.

Yaşamlarını glütensiz ürünlerle sürdürmek zorunda olan Eskişehirli çölyak hastaları, kendilerine özgün yemeklerin nasıl yapıldığını uzman aşçıdan öğrenecekler. Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığınca düzenlenen mutfak atölyesi üç gün sürecek.

Engelli Birimi tarafından hazırlanan mutfak atölyelerinde çölyak hastası yetişkinler  2 gün çocuklar bir gün glütensiz unla yiyecekler hazırlamayı öğrenecekler. Büyükler uzman aşçıdan, simit, Ramazan pidesi, ekmek, baklava ve profiterol  çocuklar ise simit süt dilimi, susamlı çubuk, pestil ve profiterol yapmayı öğrenecekler.

Engelli Gündüz Bakım Merkezi’nde 11-12-13 Eylül 2017 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan ‘Çölyak Hastalarına Mutfak Atölyesi’ne 0222 211 55 00-1562 nolutelefondan  başvuru yapılması gerekiyor.

 

eskişehir   haber   çölyak   engelli birimi   gündüz bakım evi  
Habere Yorum Yaz
Adınız Soyadınız
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
 
8 + 9 =? işleminin sonucunu rakam ile aşağıya yazınız.
 
   
 

Web sitemiz, yorum ekleyen kişiye ait ip adresi, e-posta adresi ve ad-soyad bilgilerini saklama ve resmi makamlarca istenildiği takdirde bu bilgileri yorumcu onayı alınmaksızın iletme hakkına sahiptir.
Ana Sayfa   |   Seri İlanlar   |   Reklam   |   Foto Galeri   |   Şiir Köşesi   |   Künye   |   Önemli Linkler   |   Editörden   |   İletişim
www.eskisehirdehaber.com web sitemizde yer alan yazılı ve görsel içeriğin tüm hakları saklıdır. www.eskisehirdehaber.com'un onayı olmadan bu içeriklerin kopyalanması, yeniden yayınlanması veya yeniden dağıtılması yasaktır.