»  YAZARLAR
»  ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
Eskişehir Nöbetçi Eczaneler Listesi
50.YIL MİLLİ İRADE
»  ESKİŞEHİR'DE HAVA DURUMU
ESKİŞEHİR
Şikayet Kutusu
Eskişehir'de Sinemalar
Günlük Burçlar
Çocuk Cinsel İhmal ve İstismarına yönelik olarak, ‘5 te Bır’ kampanyası kapsamında eğitimler verildi
17.05.2017

Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan gelen istek üzerine Büyükşehir Belediyesi Çocuk Hakları Birimi, Cumhuriyet Başsavcılığı çalışanlarına Çocuk Cinsel İhmal ve İstismarına yönelik olarak, ‘5 te Bır’ kampanyası kapsamında eğitimler verildi.

 

   

Büyükşehir Belediyesi Çocuk Hakları Birimi çalışanları tarafından  dört yıldır kent genelinde, öğretmenlere, öğrencilere ve velilere yönelik Çocuk Cinsel İhmal ve İstismarına karşı eğitimler Cumhuriyet Başsavcılığı çalışanlarına verilmeye başlandı. Cumhuriyet Başsavcılığı’nın isteği üzerine Çocuk Hakları Birimi ilk olarak, Eskişehir Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nün kontrolünde Denetimli Serbestlik hükümlülerine vermeye başladı. Her ay verilen Çocuk Cinsel İhmal ve İstismarına yönelik 2014 yılında ilk olarak Eskişehir Büyükşehir Belediyesinin Avrupa Konseyi ile imzaladığı ‘ Beşte Bir’ kampanyasınca hazırlanan eğitimler verilmeye devam ediliyor. Eğitimlerde,cinsel ihmal ve istismarın kaynakları, biçimleri ve önlenmesine yönelik uzman çalışmaları anlatılıyor. Çocuk Hakları Birimi çalışanları 16-17 Mayıs 2017 tarihinde Denetimli Serbestlik Müdürlüğü çalışanlarına hizmet içi eğitim olarak, Çocuk Cinsel İhmal ve İstismarına karşı iki günlük eğitim verildi. Eğitime Kurum Müdürü, psikolog, sosyal çalışmacı, sosyolog ile öğretmenler ve infaz koruma memurları katıldı.

eskişehir   haber   çocuk istismarı   çocuk hakları   cumhuriyet   başsavcılık  
Habere Yorum Yaz
Adınız Soyadınız
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
 
7 + 6 =? işleminin sonucunu rakam ile aşağıya yazınız.
 
   
 

Web sitemiz, yorum ekleyen kişiye ait ip adresi, e-posta adresi ve ad-soyad bilgilerini saklama ve resmi makamlarca istenildiği takdirde bu bilgileri yorumcu onayı alınmaksızın iletme hakkına sahiptir.
Ana Sayfa   |   Seri İlanlar   |   Reklam   |   Foto Galeri   |   Şiir Köşesi   |   Künye   |   Önemli Linkler   |   Editörden   |   İletişim
www.eskisehirdehaber.com web sitemizde yer alan yazılı ve görsel içeriğin tüm hakları saklıdır. www.eskisehirdehaber.com'un onayı olmadan bu içeriklerin kopyalanması, yeniden yayınlanması veya yeniden dağıtılması yasaktır.