gazetene sahip çık
»  YAZARLAR
»  ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
Eskişehir Nöbetçi Eczaneler Listesi
»  ESKİŞEHİR'DE HAVA DURUMU
ESKİŞEHİR
Şikayet Kutusu
Eskişehir'de Sinemalar
Günlük Burçlar
BÜYÜKŞEHİR’DEN ÇOCUKLARA SİVİL HAVACILIK EĞİTİMİ
14.05.2018

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ve Anadolu Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi işbirliği ile çocuklar için İnsansız Hava Aracı (İHA) simülasyon eğitimi ve atölye çalışmaları düzenlendi.

 

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı Bilim Deney Merkezi ev sahipliğinde Anadolu Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi İnsansız Hava Aracı Tasarım Ekibi Anatolia Aero Design tarafından çocuklar için simülasyon eğitimi ve atölye çalışmaları düzenlendi. İnsansız hava araçlarını tanıtmak ve İHA’lar konusunda merak duygusu uyandırmak amacıyla düzenlenen etkinlikte çocuklara drone simülasyonu ile uçuş eğitimi verildi.

 

Türkiye ve Dünya’da birçok yarışmadan dereceyle ayrılan Anatolia Aero Design ekibinin ödüllü İHA’larının da sergilendiği Bilim Deney Merkezi’ndeki atölye çalışmalarına katılan çocuklar ve aileleri Büyükşehir yetkililerine düzenledikleri etkinlik nedeniyle teşekkür ettiler.

 

 

eskisehir   haber   sivil   havacılık   bilim   deney   sazova  
Habere Yorum Yaz
Adınız Soyadınız
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
 
9 + 9 =? işleminin sonucunu rakam ile aşağıya yazınız.
 
   
 

Web sitemiz, yorum ekleyen kişiye ait ip adresi, e-posta adresi ve ad-soyad bilgilerini saklama ve resmi makamlarca istenildiği takdirde bu bilgileri yorumcu onayı alınmaksızın iletme hakkına sahiptir.

Benzer Haberler

Ana Sayfa   |   Seri İlanlar   |   Reklam   |   Foto Galeri   |   Şiir Köşesi   |   Künye   |   Önemli Linkler   |   Editörden   |   İletişim
www.eskisehirdehaber.com web sitemizde yer alan yazılı ve görsel içeriğin tüm hakları saklıdır. www.eskisehirdehaber.com'un onayı olmadan bu içeriklerin kopyalanması, yeniden yayınlanması veya yeniden dağıtılması yasaktır.