seçim gif
»  YAZARLAR
»  ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
Eskişehir Nöbetçi Eczaneler Listesi
»  ESKİŞEHİR'DE HAVA DURUMU
ESKİŞEHİR
Şikayet Kutusu
Eskişehir'de Sinemalar
Günlük Burçlar
“BİR ÖMÜR Kİ ESKİŞEHİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI PROF. DR. YILMAZ BÜYÜKERŞEN” SÖYLEŞİSİ
10.04.2018

Eskişehirli yazar Mehmet Sadık Bozkurt’un kaleme aldığı “Bir Ömür ki Yılmaz Büyükerşen” kitabının söyleşi ve imza günü, Adımlar Kitabevi'nde gerçekleşti. İmza günü ve söyleşiye katılan Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof.Dr. Yılmaz Büyükerşen, yazar Mehmet Sadık Bozkurt'un kaleme aldığı ''Bir Ömür ki Yılmaz Büyükerşen'' başlıklı kitabını imzaladı. Söyleşiye biyografisi yazılan Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen ve davetliler  katıldı.

Usta kalem Eskişehirli yazar Mehmet Sadık Bozkurt ve eserin kahramanı Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen okurlar tarafından çok büyük bir ilgiyle karşılandı.  Samimi bir ortamda gerçekleşen söyleşide; hem kitap hakkında açıklamalar yapıldı hem de Büyükerşen’in ağzından hayatına ait kesitlere yer verildi. Yazar Mehmet Sadık Bozkurt ve Büyükerşen ara ara yaptıkları espriler ile de, söyleşiye katılanların yüzünü güldürdü. Kitabın yazarı Mehmet Sadık Bozkurt; ‘’Bu yaşam öyküsünü yazmak için üniversiteden şehir merkezine, tramvayla Porsuk Çayı’nın kıyısından müzelere doğru yolculuk yapmasının yeterli olduğunu söyledi. Bu konuşmasıyla Eskişehir’in her karışında Büyükerşen’in izi olduğunu, verdiği emeklerin ve yapmış olduğu hizmetlerin herkeste büyük hayranlık uyandırdığını’’ dile getirdi. Büyükerşen; İngiltere’de fahri doktora unvanı aldığı üniversitede de dile getirmiş olduğu bir konuya, söyleşide de değindi. Büyükerşen: “Dünyada birçok konuda ülkeler arasında adaletsizlikler var: Gelir dağılımı, teknolojik imkanlar, yaşam koşulları… Ama benim için en önemlisi eğitim şartlarındaki dengesizlikler. İngiltere Oxford’daki dersleri; dünyanın her yerinden insanlar oraya gitmeden, oturduğu yerden kendi diliyle takip edebilmeli. Doğudaki de, Batıdaki de, dağ başındaki bir mezrada kalan insan da. Ne zaman ki herkes eşit şartlarda üst düzey eğitimden faydalanabilecek, işte o zaman dünyadaki herkes eşit şartlarda olacak” dedi.

Söyleşinin ardından imza törenine geçildi. İmza törenine de kalan Büyükerşen; Mehmet Sadık Bozkurt’la beraber, okurların aldıkları “Bir Ömür ki Yılmaz Büyükerşen” kitabını imzaladılar. Fotoğraf çekmek isteyenleri de kırmayan usta kalem yazar Mehmet Sadık Bozkurt ve Büyükerşen, söyleşiye katılanlara unutulmayacak güzel anlar yaşattılar.

eskisehir   haber   yılmaz büyükerşen   mehmet sadık   yazar  
Habere Yorum Yaz
Adınız Soyadınız
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
 
9 + 2 =? işleminin sonucunu rakam ile aşağıya yazınız.
 
   
 

Web sitemiz, yorum ekleyen kişiye ait ip adresi, e-posta adresi ve ad-soyad bilgilerini saklama ve resmi makamlarca istenildiği takdirde bu bilgileri yorumcu onayı alınmaksızın iletme hakkına sahiptir.

Benzer Haberler

 • MİNİK KEMAN SANATÇILARI AYAKTA ALKIŞLANDI

  Kurulduğu günden bu yana her hafta birinden önemli konuk solistleri ağırlayan Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası, bu hafta Ulucan ailesi ile birlikte sahne aldı.

 • Murat Boz coşkusu

  Ünlü şarkıcı Murat Boz, Eskişehir’de gerçekleştirdiği konserde muhteşem bir gece yaşattı.

 • MASAL ŞATOSU ÇOCUKLAR İÇİN ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR

  Çocukların hayal dünyalarını süsleyen ve “Her Şey Çocuklar İçin” ilkesi ile yola çıkan Masal Şatosu gerçekleştirdiği etkinliklerle hafta sonlarını renklendirmeye devam ediyor.

 • “MASKELİLER” BURSA SEYİRCİSİ İLE BULUŞTU

  Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Bursa’da düzenlenen 7. Uluslararası Nilüfer Tiyatro Festivalinde. “Maskeliler” adlı oyununu sahneleyerek büyük beğeni topladı.

 • 18 MART SERGİSİ VEGA OUTLET’TE AÇILDI

  Tepebaşı Belediyesi ve Vega Outlet işbirliğinde düzenlenen, Emekli Öğretmen Mehmet Zeybek’in hazırladığı 18 Mart Çanakkale Zaferi Sergisi açıldı.

 • Odunpazarı Belediyesi zaferi konserle kutladı

  Odunpazarı Belediyesi 18 Mart Çanakkale Zaferinin 104’üncü yılını “1915 Çanakkale” Konseri ile kutladı.

 • YKS geç başvuruları için 'son gün' hatırlatması

  ÖSYM, 2019-Yükseköğretim Kurumları Sınavı için geç başvurularının bugün saat 23.59'da sona ereceğini bildirdi.

 • KURTULUŞ MÜZESİ’NDE CANLANAN TARİH

  Eskişehir Kent Konseyi, adını tarihimizin en şerefli sayfalarına yazdıran 18 Mart Çanakkale Zaferi ‘nin 104. yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla kırsalda yaşayan çocuklar için Eskişehir Kurtuluş Müzesi’ne gezi düzenledi.

 • ‘OOOOPS’ sergisi açıldı

  Hayat- sanat birlikteliğinin sağlandığı Odunpazarı Belediyesi Çağdaş Sanatlar Galerisi, sanat yolcuğuna Mustafa Horasan’ın "OOOOPS!" Horasan adlı sergisi ile devam ediyor.

 • Muhteşem yarışmanın galibi 2 Eylül Ortaokulu

  Ortaokullar arası XIII. Millî Kültür Yarışmasının birincisi 2 Eylül Ortaokulu oldu.

 • Cam vitray sergisi

  Milli Zafer İlkokulu 3 C Sınıfı öğrencileri tarafından hazırlanan Cam Vitray çalışmaları Kanatlı AVM’de ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

 • Şiir dinletisi

  TED Eskişehir Kolejinin düzenlediği “Elbet Bir Gün Buluşacağız" isimli şiir dinletisi büyük bir ilgiyle izlendi.

 • Güzel İnsanlar isimli söyleşi

  Kent & Kültür söyleşilerinin son konuğu gazeteci, yazar Zeynep Oral oldu. Tepebaşı Belediyesi tarafından düzenlenen ve pek çok yazar, şair ve sanatçıyı ağırlayan Kent & Kültür Söyleşileri devam ediyor.

 • ESKİŞEHİR FASHION WEEK’E BÜYÜK İLGİ

  Organizasyona katılan misafirler şıklık yarısı içerisindeydi.

 • Hikaye Avcıları imza gününde

  İsimlerini “13 Hikaye Avcısı” olarak belirleyen grup, Gülseren Şenyüzlü’den aldıkları hikaye yazma teknikleri eğitimi ile yazdıkları öykülerini bu kitapta birleştirdiler.

 • Milli Zafer İlkokulu Resim sergisi.

  Milli Zafer İlkokulu 3 C Sınıfı öğrencileri tarafından hazırlanan Cam Vitray çalışmaları Kanatlı AVM’de ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

 • Çağdaş Sanatlarda OOOOPS! vakti

  Odunpazarı Belediyesi Çağdaş Sanatlar Galerisi, Atilla Atar’ı “Taş Kalıptan İmgeler” adlı sergisinin ardından sanat yolcuğuna Mustafa Horasan’ın "OOOOPS!" Horasan adlı sergisi ile devam edecek.

 • Ulu Cami yaklaşık 70 yıl daha eskiymiş

  Anadolu Üniversitesi öğretim üyeleri Prof. Dr. Erol Altınsapan ile Prof. Dr. Mehmet Mahur Tulum, 1272'de inşa edildiği bilinen Anadolu Selçuklu dönemine ait ahşap direkli camilerden Afyonkarahisar Ulu Cami'nin yapılış tarihinin minberine ait kitabedeki bi

 • Çanakkale Destanı resim sergisi açıldı

  Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliği yaptığı Çanakkale Destanı Resim Sergisi, Kent Müzeleri Kompleksi Sergi Salonu’nda açıldı.

 • Tiyatro oyunu ile eğitim vurgusu

  Odunpazarı Kent Konseyi ve Türk Eğitim Derneği (TEV) işbiriği ile 8 Mart Dünya Emekci kadınlar günü dolayısı ile Kent Konseyi tiyatro çalışma grubu tarafından “Kim Konuştu” oyunu sergilendi.

Ana Sayfa   |   Seri İlanlar   |   Reklam   |   Foto Galeri   |   Şiir Köşesi   |   Künye   |   Önemli Linkler   |   Editörden   |   İletişim
www.eskisehirdehaber.com web sitemizde yer alan yazılı ve görsel içeriğin tüm hakları saklıdır. www.eskisehirdehaber.com'un onayı olmadan bu içeriklerin kopyalanması, yeniden yayınlanması veya yeniden dağıtılması yasaktır.