ODUNPAZARI
»  YAZARLAR
»  ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
Eskişehir Nöbetçi Eczaneler Listesi
50.YIL MİLLİ İRADE
»  ESKİŞEHİR'DE HAVA DURUMU
ESKİŞEHİR
Şikayet Kutusu
Eskişehir'de Sinemalar
Günlük Burçlar
“BİR ÖMÜR Kİ ESKİŞEHİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI PROF. DR. YILMAZ BÜYÜKERŞEN” SÖYLEŞİSİ
10.04.2018

Eskişehirli yazar Mehmet Sadık Bozkurt’un kaleme aldığı “Bir Ömür ki Yılmaz Büyükerşen” kitabının söyleşi ve imza günü, Adımlar Kitabevi'nde gerçekleşti. İmza günü ve söyleşiye katılan Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof.Dr. Yılmaz Büyükerşen, yazar Mehmet Sadık Bozkurt'un kaleme aldığı ''Bir Ömür ki Yılmaz Büyükerşen'' başlıklı kitabını imzaladı. Söyleşiye biyografisi yazılan Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen ve davetliler  katıldı.

Usta kalem Eskişehirli yazar Mehmet Sadık Bozkurt ve eserin kahramanı Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen okurlar tarafından çok büyük bir ilgiyle karşılandı.  Samimi bir ortamda gerçekleşen söyleşide; hem kitap hakkında açıklamalar yapıldı hem de Büyükerşen’in ağzından hayatına ait kesitlere yer verildi. Yazar Mehmet Sadık Bozkurt ve Büyükerşen ara ara yaptıkları espriler ile de, söyleşiye katılanların yüzünü güldürdü. Kitabın yazarı Mehmet Sadık Bozkurt; ‘’Bu yaşam öyküsünü yazmak için üniversiteden şehir merkezine, tramvayla Porsuk Çayı’nın kıyısından müzelere doğru yolculuk yapmasının yeterli olduğunu söyledi. Bu konuşmasıyla Eskişehir’in her karışında Büyükerşen’in izi olduğunu, verdiği emeklerin ve yapmış olduğu hizmetlerin herkeste büyük hayranlık uyandırdığını’’ dile getirdi. Büyükerşen; İngiltere’de fahri doktora unvanı aldığı üniversitede de dile getirmiş olduğu bir konuya, söyleşide de değindi. Büyükerşen: “Dünyada birçok konuda ülkeler arasında adaletsizlikler var: Gelir dağılımı, teknolojik imkanlar, yaşam koşulları… Ama benim için en önemlisi eğitim şartlarındaki dengesizlikler. İngiltere Oxford’daki dersleri; dünyanın her yerinden insanlar oraya gitmeden, oturduğu yerden kendi diliyle takip edebilmeli. Doğudaki de, Batıdaki de, dağ başındaki bir mezrada kalan insan da. Ne zaman ki herkes eşit şartlarda üst düzey eğitimden faydalanabilecek, işte o zaman dünyadaki herkes eşit şartlarda olacak” dedi.

Söyleşinin ardından imza törenine geçildi. İmza törenine de kalan Büyükerşen; Mehmet Sadık Bozkurt’la beraber, okurların aldıkları “Bir Ömür ki Yılmaz Büyükerşen” kitabını imzaladılar. Fotoğraf çekmek isteyenleri de kırmayan usta kalem yazar Mehmet Sadık Bozkurt ve Büyükerşen, söyleşiye katılanlara unutulmayacak güzel anlar yaşattılar.

eskisehir   haber   yılmaz büyükerşen   mehmet sadık   yazar  
Habere Yorum Yaz
Adınız Soyadınız
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
 
1 + 3 =? işleminin sonucunu rakam ile aşağıya yazınız.
 
   
 

Web sitemiz, yorum ekleyen kişiye ait ip adresi, e-posta adresi ve ad-soyad bilgilerini saklama ve resmi makamlarca istenildiği takdirde bu bilgileri yorumcu onayı alınmaksızın iletme hakkına sahiptir.

Benzer Haberler

Ana Sayfa   |   Seri İlanlar   |   Reklam   |   Foto Galeri   |   Şiir Köşesi   |   Künye   |   Önemli Linkler   |   Editörden   |   İletişim
www.eskisehirdehaber.com web sitemizde yer alan yazılı ve görsel içeriğin tüm hakları saklıdır. www.eskisehirdehaber.com'un onayı olmadan bu içeriklerin kopyalanması, yeniden yayınlanması veya yeniden dağıtılması yasaktır.