»  YAZARLAR
»  ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
Eskişehir Nöbetçi Eczaneler Listesi
»  ESKİŞEHİR'DE HAVA DURUMU
ESKİŞEHİR
Şikayet Kutusu
Eskişehir'de Sinemalar
Günlük Burçlar
Belde Evlerinde yüzler gülüyor
Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, düzenlenen bilgilendirme toplantılarında Eskişehirliler ile bir araya gelerek çalışma ve projeler hakkında bilgi vermeye devam ediyor.
12.02.2020

Bilgilendirme toplantısının kadınların yoğun ilgisi ile düzenlendiği adres, Bahçelievler Belde Evi ve Meslek Edindirme Kurs Merkezi oldu. Toplantıda Başkan Ataç, kadınları selamlamasının ardından Tepebaşı Belediyesi’nin hayata geçirdiği proje ve çalışmaları görseller eşliğinde kursiyerlere anlattı. Tepebaşı’nda yakalanan belediyecilik başarısının, insana dokunan projeler ile yakalandığına dikkat çeken Başkan Ataç, “Biz belediye başkanları hep, ‘İnsana dokunmayı severiz’ deriz. Hakikaten de bu böyledir. Ama projenin insana dokunması, çok daha önemlidir. Mesela bu Belde Evi olmasaydı, burada etkinlikler düzenleyemez, bu sosyalleşmeyi sağlayamazdık. Belde Evi projemiz çok sevildi, sevildikçe sayıları arttı. Şimdi binlerce insanımız girip, çıkıyor ve buralardan faydalanıyor. Belde Evi, Tepebaşı Belediyesi’nin yaptığı ve Türkiye’ye örnek olan birçok projeden sadece bir tanesidir. Bu başarı, insanlara dokunan projeler ile yakalandı. Bir projeden kent halkı ne kadar yararlanıyor ise proje, o kadar güzel ve başarılıdır. Bizim projelerimiz de işte, bu yüzden başarılı” dedi.

‘TÜRKİYE’DE MARKA OLDU’

Başkan Ataç konuşmasının devamında, Belde Evleri’nin Tepebaşı halkı ve özellikle kadınlar için çok büyük anlam ifade ettiğine vurgu yaptı ve “Türkiye’de Belde Evleri’nin benzeri sistem yoktu. Bunu ilk olarak Eskişehir’de biz başlattık. 2001 yılında başladığımız projenin ilk amacı kadınlarımızı evden çıkartmaktı. Şöyle ki; eğer buralar olmasaydı şuanda birçok kadınımız ya evinde dizi seyrediyordu ya da birbirlerine misafirliklere gidiyordu. Kadınlarımızın günleri böyle geçiyordu. Ama şimdi kadınlarımız Belde Evleri sayesinde üretken oldu, sağlıklarına kavuştu, yeni arkadaşlar edindi ve sosyalleşti. Bizim en büyük dileğimiz de aslında buydu. Tepebaşı’nda artık kadınlarımızın yüzü gülüyor. Bizler bunu gördüğümüzde inanın daha çok mutlu oluyoruz. Gelinen noktada ise Belde Evlerimiz bugün Türkiye’de bir marka oldu. Bazı şehirlerin yöneticileri bize ulaşıyorlar ve bulundukları yerlerde bu projeyi hayata geçirerek adını belde evi koymak istediklerini söylüyorlar. Bizler de bundan memnuniyet duyuyoruz. Çünkü Tepebaşı’ndan başlattığımız bu projenin tüm Türkiye’ye yayılmasını istiyoruz” ifadelerini kullandı. Programda Başkan Ataç daha sonra Hanımeli Sokak, Engelliler Montaj Atölyesi, Yaşam Köyü, Matematik Evi, Erken Çocukluk Eğitim Merkezleri, İki Elin Sesi Var Çocuk Senfoni Orkestrası gibi çalışma ve projeler hakkında da bilgiler verdi. Buluşma, hep birlikte çektirilen hatıra fotoğrafı ile son buldu. 

 
Habere Yorum Yaz
Adınız Soyadınız
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
 
4 + 6 =? işleminin sonucunu rakam ile aşağıya yazınız.
 
   
 

Web sitemiz, yorum ekleyen kişiye ait ip adresi, e-posta adresi ve ad-soyad bilgilerini saklama ve resmi makamlarca istenildiği takdirde bu bilgileri yorumcu onayı alınmaksızın iletme hakkına sahiptir.

Benzer Haberler

 • Resmi kurumlarda yangın eğitimleri

  Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Teşkilatı, okullar başta olmak üzere resmi ve özel kuruluşlarda yangınlar konusunda Eskişehirlileri bilinçlendirmeye devam ediyor.

 • Çocuk istismarında 10 kat artış görüldü

  Önceki gün TBMM Genel Kurulu’nda “ Çocuk İstismarını Engellemeye” dönük araştırma önergesinin görüşmeleri sırasında İYİ Parti Grubu adına söz alan Arslan Kabukcuoğlu, çocuk istismarında Son 14 yılda 10 kattan fazla artış olduğuna dikkat çekerek, hükümeti

 • Eskişehir Baro’sundan HSK soruşturmasına tepki

  Eskişehir Baro’su, kamuoyunda Gezi Davası olarak bilinen yargılama sonucunda, sanıklar hakkında beraat kararı veren İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesi başkan ve üyeleri hakkında HSK tarafından açılan soruşturmaya tepki gösterdi.

 • “İşbirliklerimiz devam edecek

  Eskişehir Kent Konseyi Başkanı Nuray Akçasoy ve Yürütme Kurulu üyeleri, Hacı Bektaş Veli Vakfı ve Derneğini ziyaret etti.

 • “Kadınların yüzünün gülmesi çok önemli”

  Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Muttalip Mahallesi sakini kadınlar ile bir araya geldi. Buluşmada Tepebaşı’nın gelişimini anlatan Başkan Ataç, “Sizlerin desteği ile kentimizi daha güzel noktalara taşımak için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

 • Belediyecilik ve kent yöneticiliğini anlattı

  Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, 4. sınıf öğrencisi 25 çocuk ile bir araya geldi. Buluşmada öğrencilerin sorularını yanıtlayan Başkan Ataç, çocuklara belediyeciliği anlattı.

 • “Katılımcı yönetim anlayışına sahibiz”

  Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Eğitim-İş Sendikası Eskişehir Şubesi yöneticileri ile bir araya geldi.

 • Makine mühendisleri görev bölümü yaptı

  Geçtiğimiz günlerde Makine Mühendisleri Odası’nın kongresinde seçilen yönetim kurulu üyeleri arasında görev bölümü yapıldı.

 • Deprem çalıştayı

  Odunpazarı Belediyesi’nde gerçekleştirilen toplantıda, vatandaşların deprem konusunda bilinçlendirilmesi amacıyla gerçekleştirilebilecek çalışmalar ele alındı.

 • Personele iş sağlığı eğitimi

  Odunpazarı Belediyesi işçi sağlığına ve iş güvenliğine verdiği önemle birlikte “İş Sağlığı ve Güvenliği” eğitimlerine devam ediyor.

 • İnönülü çiftçilere indirimli hizmet

  İnönü Ziraat Odası Başkanlığı ile Eskişehir Fizyomer Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Tıp Merkezi arasında indirim anlaşması yapıldı.

 • Kadın Meclisi üyeleri Büyükerşen ile birlikte

  Eskişehir Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Zuhal Edizkan Şen ve Yürütme Kurulu üyeleri, Kent Konseyi Başkanı Nuray Akçasoy ile birlikte Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e nezaket ziyaretinde bulundu.

 • Batıkent örnek bir mahalle oldu

  Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Hedef Batıkent Belde Evi’nde düzenlenen bilgilendirme toplantısında çok sayıda vatandaş ile buluştu.

 • Gençler evlerde kitap okuyorlar

  Büyükşehir Belediyesi’nin evden çıkamayacak durumda olan, hasta, yaşlı ve engellilere yönelik sürdürdüğü evde bakım hizmetlerine ara vermeden devam ederken, Gençlik Merkezi gönüllüleri de aynı vatandaşların evlerine giderek onlara kitap okuyor.

 • Kamil Emeksiz TÜSİAD’da

  Marsifed Başkan Yardımcısı Kamil Emeksiz, TÜSİAD Başkanı Simone Kasyowskı’yi ziyaret ederek Eskişehir’in temel sorunları hakkında bilgi verdi.

 • Açık Ders semineri bugün Eskişehir’de

  Türkiye’nin köklü eğitim kurumu Boğaziçi Üniversitesi ile Tekfen Holding işbirliğiyle düzenlenen “Açık Ders” etkinliklerinin Eskişehir programı bugün başlıyor.

 • Ağaç budamada pratik yaptılar

  Tepebaşı Belediyesi tarafından düzenlenen budama eğitimlerine katılan kursiyerler, Keskin Mahallesi’nde bir bahçede pratik yaparak öğrendiklerini uygulamaya döktü.

 • Arıköy’de eğitim sezonu başlıyor

  Odunpazarı Belediyesi’nin üniversiteler ve demokratik kitle örgütleri ile iş birliği yaparak hayata geçirdiği Arıköy Projesi’nde, 2020 yılı eğitim sezonu açılıyor. Eğitimler, “Temel Arıcılık Eğitimi” ve “İleri Arıcılık Eğitimi” olmak üzere 2 branşta gerçe

 • Anna Tifu’nun Eskişehir Konseri biletleri satışta

  Tekfen Filarmoni; 2020 yılında vereceği ilk konserlerde neslinin önde gelen kemancılarından ve aynı zamanda pek çok uluslararası ödülün sahibi İtalyan sanatçı Anna Tifu’yu ağırlayacak.

 • EskiFest yine tozu dumana katacak!

  Her yıl Eskişehir’de özellikle gençlerin bir araya geldiği müzik festivali EskiFest bu yıl 28-31 Mayıs tarihlerinde yine Eskişehir’de olacak.

Ana Sayfa   |   Seri İlanlar   |   Reklam   |   Foto Galeri   |   Şiir Köşesi   |   Künye   |   Önemli Linkler   |   Editörden   |   İletişim
www.eskisehirdehaber.com web sitemizde yer alan yazılı ve görsel içeriğin tüm hakları saklıdır. www.eskisehirdehaber.com'un onayı olmadan bu içeriklerin kopyalanması, yeniden yayınlanması veya yeniden dağıtılması yasaktır.