seçim gif
»  YAZARLAR
»  ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
Eskişehir Nöbetçi Eczaneler Listesi
»  ESKİŞEHİR'DE HAVA DURUMU
ESKİŞEHİR
Şikayet Kutusu
Eskişehir'de Sinemalar
Günlük Burçlar
BAKAN AVCI'DAN “MAZBATA ALIRKEN BÖYLE FOTOĞRAF ÇEKİNİN” TAVSİYESİ
12.11.2015

 Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı, Eskişehir’de mazbatasını aldıktan sonra diğer vekillere, “mazbata alırken nasıl fotoğraf çekinilir”i anlattı. 
Eskişehir Adalet Sarayı’nda düzenlenen “Mazbata Töreni”nde ilk olarak mazbatasını Milli Eğitim Bakanı ve AK Parti Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Nabi Avcı, mazbatasını İl Seçim Kurulu Başkanı Salih Kral’dan aldı. Daha sonra sırasıyla mazbatalarını, AK Parti Eskişehir Milletvekili Harun Karacan, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milletvekili Prof. Dr. Gaye Usluer, CHP Milletvekili Utku Çakırözer, AK Parti Milletvekili Prof. Dr. Emine Nur Günay ve CHP Milletvekili Cemal Okan Yüksel aldı.
“MAZBATAYI ALDIĞIMIZ ZAMAN SAĞ AYAĞIMIZI BİRAZ İLERİYE ATIYORUZ VE SONRA BOYNUMUZU BİRAZ SOLA DOĞRU KIVIRARAK…”
Mazbata Töreni’nde kısa bir açıklama yapan Milli Eğitim Bakanı Avcı, il seçim kurulu başkanı başta olmak üzere seçimim güvenli ve huzur içerisinde geçmesinde emeği bulunan herkese teşekkür etti. “Mazbatayı alırken yeni milletvekili arkadaşlarıma ve ona mazbatayı verecek olan diğer arkadaşlarımıza kolaylık olması bakımında, mazbata alırken nasıl fotoğraf çektirileceğini kısaca tanımlamak istiyorum” diyen Avcı, şöyle konuştu:
“Mazbatayı aldığımız zaman sağ ayağımızı biraz ileriye atıyoruz ve sonra boynumuzu biraz sola doğru kıvırarak fotoğrafçı arkadaşlara poz veriyoruz. Aksi takdirde fotoğraflar flu çıkıyor. Milletvekili arkadaşlarımın da bu önerimi dikkate alacaklarına inanıyorum ve hepinize saygılar sunuyorum.”
“BİZ DE BAŞLAR DİK, SOL AYAK ÖNDE”
En mazbatasını alan CHP’li Yüksel ise Bakan Avcı’nın mazbata alırken nasıl fotoğraf çekinileceğine ilişkin yaptığı öneriyi hatırlattı. Cemal Okan Yüksel, “Biz de başlar dik, sol ayak önde” dedi.
Öte yandan ilk defa mazbata alma heyecanı yaşayan AK Parti’li Harun Karacan ise, mazbatasını alır almaz mazbatasını, protokolün arka sırasında oturan babasına takdim etti.
Mazbata töreni, tüm vekillerin toplu halde fotoğraf çekinmeleri ile son buldu.

mazbata   akp   chp   eskişehir milletvekili  
Habere Yorum Yaz
Adınız Soyadınız
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
 
6 + 6 =? işleminin sonucunu rakam ile aşağıya yazınız.
 
   
 

Web sitemiz, yorum ekleyen kişiye ait ip adresi, e-posta adresi ve ad-soyad bilgilerini saklama ve resmi makamlarca istenildiği takdirde bu bilgileri yorumcu onayı alınmaksızın iletme hakkına sahiptir.

Benzer Haberler

Ana Sayfa   |   Seri İlanlar   |   Reklam   |   Foto Galeri   |   Şiir Köşesi   |   Künye   |   Önemli Linkler   |   Editörden   |   İletişim
www.eskisehirdehaber.com web sitemizde yer alan yazılı ve görsel içeriğin tüm hakları saklıdır. www.eskisehirdehaber.com'un onayı olmadan bu içeriklerin kopyalanması, yeniden yayınlanması veya yeniden dağıtılması yasaktır.