seçim gif
»  YAZARLAR
»  ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
ESKİŞEHİR BASININDA HAREKETLİ GÜNLER
Eskişehir Nöbetçi Eczaneler Listesi
»  ESKİŞEHİR'DE HAVA DURUMU
ESKİŞEHİR
Şikayet Kutusu
Eskişehir'de Sinemalar
Günlük Burçlar
ATAÇ KÜLTÜR ÜNİVERSİTESİNDE AKILLI ŞEHİRLERİ ANLATTI
13.04.2018

Tepebaşı Belediyesi’nin hayata geçirdiği projeler ulusal ve uluslararası alanda ilgi görmeye devam ediyor. İstanbul Kültür Üniversitesi’nde düzenlenen konferansa konuk olarak katılan Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç Tepebaşı Belediyesi’nin sürdürülebilir çevre projeleri hakkında bilgiler verdi.

 

Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, Çatı Sanayici ve İş Adamları Derneği (ÇATIDER) tarafından İstanbul Kültür Üniversitesi Akıngüç Oditoryumu’nda düzenlenen 9. Ulusal Çatı ve Cephe Konferansı’na katıldı. Başkan Ataç, Enerji Etkin, Ekolojik Çatı ve Cephe Sistemleri’nin konu olduğu konferansta, Akıllı Kentsel Dönüşüm - Remourban Projesi çerçevesinde Yaşam Köyü’nde hayata geçirilen enerji verimliliği alanındaki uygulamalar hakkında bilgiler verdi. 

 

Başkan Ataç sunumunda Tepebaşı Belediyesi’nin güneş enerjisi kullanımındaki öncü uygulamalarına da değindi. Belediye hizmet binasında bulunan güneş panelleri, yeşil bina olan ve Türkiye’nin LEED Altın Sertifikasına sahip olan ilk kamu binası durumundaki Su Sporları Merkezi, hayvansal sulamada güneş enerjisinin kullanımı, güneş enerjili şarj istasyonları gibi projeler katılımcılardan büyük ilgi gördü.

 

            Oturumu yöneten İstanbul Kültür Üniversitesi Mimarlık Bölümü Öğretim Üyelerinden Prof. Dr. Mehmet Küçükdoğu, sunumu için Başkan Ataç’a teşekkür ederek; “Bir yerel yönetimin böyle bir konuya öncülük etmesi son derece önemli. Bu uygulamanız ve bu girişiminizden dolayı sizi kutluyorum. Dilerim bu daha da yaygınlaşır, örnek olursunuz. Ülkemizdeki diğer kentlerde de benzer uygulamalar yapılagelir.” ifadelerini kullandı.

 

Başkan Ataç, konferansın ardından İstanbul Kültür Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Güzel ile bir araya geldi. Üniversite hakkında bilgiler alan Ataç, Güzel’e Devrim arabasının camdan yapılmış sembolik bir maketini armağan ederek Eskişehir’e davet etti.

 

eskisehir   haber   ahmet ataç   istanbul kültür üniversitesi  
Habere Yorum Yaz
Adınız Soyadınız
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
 
7 + 2 =? işleminin sonucunu rakam ile aşağıya yazınız.
 
   
 

Web sitemiz, yorum ekleyen kişiye ait ip adresi, e-posta adresi ve ad-soyad bilgilerini saklama ve resmi makamlarca istenildiği takdirde bu bilgileri yorumcu onayı alınmaksızın iletme hakkına sahiptir.

Benzer Haberler

Ana Sayfa   |   Seri İlanlar   |   Reklam   |   Foto Galeri   |   Şiir Köşesi   |   Künye   |   Önemli Linkler   |   Editörden   |   İletişim
www.eskisehirdehaber.com web sitemizde yer alan yazılı ve görsel içeriğin tüm hakları saklıdır. www.eskisehirdehaber.com'un onayı olmadan bu içeriklerin kopyalanması, yeniden yayınlanması veya yeniden dağıtılması yasaktır.